Skip to main content


FİMO HAMURU POLİMER KİL SATAN ŞEHİR VE SİTELER

Türkiye’de Nerelerde Hangi Şehirlerde  (POLİMER KİL) (Seramik Hamuru) Fimo SATILIYOR

Öncelikle sizlere Fimo hamuru hakkında bütün bilgileri yazdıktan sonra örnek olarak bir kolye nasıl yapılır onu gösterdikten sonra Fimo hamuru satın alabileceğiniz site ve adresleri paylaşacağım. Bismillahirrahmanirahim diyerek uzun olacak yazıma başlıyorum Buyurun

Beş renkten oluşan boncuk fimo ile ne kadar kolay ve güzel bir kolye yapılır görmek istiyorsanız bu videoyu izlemelisiniz. Fimo hamuru hakkında çok bilgi sahibi olmayanlan bilmeyebilirler fakat Fimo hamurunun ya Polimer kilin ne kadar kolay şekillendiğini, ne kadat kolay kaynaşarak tekrar bir bütün olduğunu videoda izlediğinizde sizde şaşırarak izleyeceksiniz.

Ülkemizde Fimo hamuru çok yaygın değil fakat Fimo ile çok ciddi çalışmalar yapan çok güzel şeyler yaparak bunları satarak geçimine iyi bir ek gelir sağlayan insanları biliyorum. Belki sizinde eliniz bu hobi çeşidine çok yatkındır ortaya harika şeyler çıkarabilecek kapasiteye sahipsiniz fakat hiç denemediğiniz için bilmiyor olabilirsiniz.

Dışarda dükkanlarda ve Tezgahlarda gördüğünüz bir çok takı,biblo,süs eşyası,toka ,tespih vs gibi şeyler Fimo hamuru ile yapılıyor. Şimdi Fimo hamuru hakkında hiç ama hiç bilgisi olmayanlar bu yazdıklarımı okuyunca “iyide nedir bu Fimo Hamuru” dediklerini duyar gibiyim. Hiç sözü daha fazla uzatmadan özet geçeyim.

Fimo hamuru içinde kimyasallar olmayan plastik içerek ve evdeki fırınlarımızda 110 derecede 20 dakikada pişirdiğimizde sertleşen ve aynı bir seramik gibi sert ve kalıcı olan bir çeşit hobi hamurudur. Diğer adı Polimer kil yabancılar polymery clay diye tabir ederler.

Genelde her pakette bir renk Fimo hamuru bulunur ve bu paketlerin ağırlığı 56 gramdır.  Bazı markalarda bir kaç renk Fimo Hamuru satışı oluyor. Fimo hamuru için bir çok özel alet vardır fakat elinizin altındaki bir çok aleti fimo işinde kullanabilirsiniz.

Bunlardan bir kaç en bilinen aletler Kürdan, Makarna makinası (yufka gibi açmak için) merdane, merdane yoksa bir silindir şeklinde bir şey ya da cam şişe, evdeki kurabiye kalıpları, oyun hamuru kalıpları, büyük enjektörler (İğne yapılırken kullanılan büyük enjektörlere fimo hamuru şerit şeklinde konulur ve enjektör arkadan bastırıldığında hamur ip gibi çıkar,  küçük metal halkalar gibi aklınıza ne gelirse Fimo hamuru şekillendirmek için kullanabilirsiniz.

Hobi mağazalarından ve internet üzerinden online olarak kredi kartı ya da kapıda ödemeli kargo seçenekleri ile alışveriş yapabileceğiniz Hobi malzemeleri satan güvenilir sitelerden Fimo hamuru ve aletlerinide temin etmeniz mümkündür. Fimo hamuru alacaklara tavsiyem yumuşak ve kolay şekil alan Fimo Clasic almaları. Fimo Soft ve diğerleri biraz daha sert olur onlar genelde pişirildikten sonra oymacılık yapanlar içindir

pasta-seker-hamuru-sekillendirici-tabanca
pasta-seker-hamuru-sekillendirici-tabanca

Eğer videoda izlediğiniz gibi bir alet istiyorsanız internet üzerinden satın alabileceğiniz gibi çevrenizdeki benzer aletlerden faydalanabilirsiniz. Mesela bunlardan bir kaçı . Pasta yapımında kullandığımız kremşantiyi ve şeker hamurunu şekillendirmek  için kullanılan  aynı resimdeki aletlerden dir fiyatı bu sitede 22 tl. Yine bahsettiğim sitede Pasta ve silikon şekillendirmek için bir çok alet satılıyor onlardan da faydalanabilirsiniz.Üste şimdi resmini de ekledim gördüğünüz resimdeki alet.

Fimo hamuru aynı Pastacıların pasta süslemek için kullandıkları Şeker hamuru gibidir aradaki tek fark biri yemek ve süs amaçlı kullanılırken diğeri hobi ve süs amaçlı şeyleri yapmakta kullanırız. Fimo ya da Pasta hamuru şekillendirme işini iyi öğrenen kişi her iki iş alanında da kendine yeni bir iş sahası açacak ek kazanç kapısı oluşturacaktır.

Fimo ile nasıl şekiller yapacağınızı ya da Şeker hamurundan nasıl süsler,şekiller yapılır diye baktığınızda her ikisini de Fimo hamuru ya da Pasta şeker hamuru ile yapabilirsiniz.

Az önce size linkini verdiğim pastdizayn.com.tr adlı web siteyi incelediğinizde aletlerin ve Fimo ile Şeker hamuru,silikon gibi hamurlar için aynı aletlerin kullanılabileceğini sizlerde göreceksiniz.

Fimo hamuru ile neler yapabilirim diye soranlara sizler için özel hazırladığım menüden faydalanabilirsiniz. Devamlı nazarca.com sitemde Fimo Hamuru bölümünde ne nasıl yapılır tüm detayları ile resimli ve videolu anlatımları bulabilirsiniz. Sürekli güncellenen sayfamız sayesinde Fimo ip uçları ve neler yapılır bizi takip ederek görebilirsiniz. Altaki resimde gördüğünüz videosunu izliyeceğiniz kesme şeker şeklindeki 5 renkli kare boncuklu kolyenin ne kadar kolay yapıldığını sizde göreceksiniz. Videoda sizde göreceksiniz boncuklar fırında pişirilmeden önce boncukların içine kürdan sokulup o şekilde pişiriliyor bu şekilde boncuklarda delikler kolayca açılmış oluyor.

Standart Fimo pişirme süresi ne kadardır?

Genelde 110 derece sıcaklıkta 20 dakika kadar pişirmeniz kafi. Fakat eğer bir cam, porselen, ahşap gibi bir meteryalin cevresini fimo ile kaplayarak pişirecekseniz derece 120 dakika 25-30 dakika arasında değişiklik gösterebilir.

Fimo hamuru yoğurduğunuz da ya da silindir ile hafifçe biraz üstünden geçtiğinizde hemen kaynaşır . Bir çok Fimo işinde yapıştırıcı gerekmez eğer gereken işler olursa onlar için Fimo yapıştırıcı ya da ısıya dayanıklı yapıştırıcılardan kullanmanız icap edebilir.

Fimo Hamurunun fiyatı nedir?

Fimo hamuru 6 İle 8 Tl arasında yaşadığınız şeğir ya da aldığınız dükkana göre değişiklik gösterebilir. Genel fiyat 1 paket Fimo Hamuru 7 Tl civarındadır.

———————————————————————————————-

Türkiyede nerelerde fimo hamuru satılıyor

İnternetten online Fimo Hamuru satan Hobi malzemeleri satışı yapan güvenilir siteler hangileri?

Ucuz ve kaliteli ve güvenilir satış yapan bir kaç firmanın web adresini sizlere tavsiye edebilirim. İnternetten Hobi  sitesinden bir çok Fimo hamuru rengini ve malzemelerini online  satın alabilirsiniz. İstanbul’da oturanlar muhtemelen yerini biliyorlardır ben yinede bilmeyenler için telefon numaraları ve adres bilgilerini vereyim.

—————————————————————————————–

İstanbul’da nerelerde Fimo Hamuru Satılıyor?

Tahtakalehobi.com: İstanbul

Alemdağ Caddesi Ufuk Sokak No:1/B Ümraniye İstanbul – Telefon: 0216 412 61 05
Şube: Üç-Er Kırtasiye- Sabuncu Han Caddesi Sabuncu Han İçi No:25/3 Eminönü İstanbul – Telefon: 0212 512 76 14

——————————————————————————————-

İzmir’de nerde Fimo Hamuru Polimer kil Seramik hamuru ve Malzemeleri satılıyor?

İzmir’de yaşayanlar için tavsiye edebileceğim Fimo hamuru ve aletlerini satan büyük bir Kırtasiye var. Her türlü hobi malzemesi satan büyük bir dükkan olduğunu biliyorum. Talatpaşa Bulvarında Sevinç Pastanesi Kıbrıs şehitlerinin orada herkes bilir Sevinç Pastanesini tam olarak onun çaprazında Berkin Kırtasiyeden Fimo hamuru ve yardımcı malzemelerini satın alabilirsiniz.

Berkin Kırtasiye adres ve telefonu:

Adres: Talat Paşa Blv 28/A, Alsancak/İzmir
Telefon:(0232) 422 2723

———————————————————————————————-

Ankara’da nerede Polimer Kil Fimo Hamuru satın Alabilirim? Nerede Fimo Hamuru Satılıyor?

Ankara’da yaşayanlar Hobievi.com sitesinden ya da alta vereceğim Tel ve adres bilgilerinden Çankaya’dan Fimo hamuru ve yine aletlerini uygun fiyatlara satın alabilirler

hobievi.com – Ansera Alışveriş Merkezi No:46 Çankaya – Ankara, Tel: 312-4400001 Faks: 312-4179821

————————————————————————————————-

Eskişehir’de nerde Fimo Hamuru satılıyor?

Eskişehir’de eskisehirhobidunyasi.net web siteleride olan bir çok Hobi malzemesi satışı yapan Polimer kil ile aletlerinide satın alabileceğiniz Hobi Dünyasından Fimo Hamuru satın alabilirsiniz. Fimo hamuru fiyatları 7,5 Tl

Hobi Dünyası Adres ve Tel no: 2 Eylül Caddesi Taşbaşı Kuyumcular Çarşısı No/ 57 Eskişehir TEL:0 222 2215855  FAX:0 222 2213245

—————————————————————————————————–

Gaziantep’te nerede Fimo seramik Hamuru Polimer Kil Satılıyor?

Gaziantep ve civarında  oturan okuyucularım için yine bir çok hobi malzemesi ve aletleri ile birlikte Fimo hamuru ve aletlerini satan kitapkirtasiyem.com web sitesini ve mağazalarını tavsiye edebilirim. 3 ila 6 tl arasında değişen fiyatlarda Fimo hamuru satışı yapıyorlar. Seramik Hamuru Fimo (Polimer Kil) Açma Makinesi ( Erişte Makinesi ) nerede satılıyor fiyatı nedir? diye soran okuyucularımıza buradan 55 tl ücret ödeyerek satın alabilirsiniz. Gaziantep ya da civarında oturmayanlar web sitelerinden online olarak spariş verebilirler altaki resimdeki aleti inceleyebilirsiniz.

Kitapkirtasiyem.com adres ve tel bilgileri: Ada Kitap Dağıtım Yayınevi Atatürk Bulvarı 92/D Gaziantep Tel: (342) 231 23 73-231 88 63 Fax: (342) 231 88 63

——————————————————————————————————–

Şimdilik aklıma gelen Firma ve web siteler bunlar. Bulunduğunuz Şehirde Nerelerde ve Hangi Sitelerde güvenilir hobi malzemesi satan site ve mağazalar var öğrenmek isteyenler altaki yorumlar bölümünden bana sorabilirler aynı gün içinde yorumunuza cevap yazarım.

Not: Satış ortaklığı düşünen Firma ve İnternet siteleri nazarca.com sitesiyle çalışmak isterlerse İletişimden bana ulaşabilirler.

Seramik Hamuru Açma Makinesi ( Erişte Makinesi )
Seramik Hamuru Açma Makinesi ( Erişte Makinesi )
fimo-ile-kola-4-renkli-boncuklu-taki-kolye-yapimi-izle
fimo-ile-kola-4-renkli-boncuklu-taki-kolye-yapimi-izleBenzer Yazılar:

ŞİŞE MANTARI VE BAKIR TEL İLE NASIL FARE MAGNET YAPILIR
Görebileceğiniz en şirin Mantardan Bozdolabı süsü El yapımı Magnet Fareler. Şarap,Şişe Mantarı ve ipler ile yapılan Buzdolabına yapıştırılan süs Magnet nasıl yapılır Resimli ve detaylı anlatımı için buyrun. Şişe Mantarının yontulması Tel ve ip ile desteklenerek yapılan çalışma da ortaya çıkan Fare Magnetler hem çok şirin Hem çok Esprili olmuşlar. Şişe Mantarından neler ...
KUM BONCUKLA TAKI BİLEZİK YAPIMI
Boncuklardan El Yapımı Bilezik Yapımı-Kum Boncukları ile Evde Nasıl Bilezik yapılır? detayları ile Resimli anlatımda görüp öğrenerek kendi takınızı evde kendiniz tasarlayabilirsiniz. Küçük boncuklar ve kare şeklindeki Boncuklar ile iğne yardımı ile Bilezik örmek için öncelikle gerekli malzemeleri temin etmeniz gerekir. Takı tasarımcıları ve Takı malzemeleri satan mağazalardan,İnternet sitelerinden Boncukları temin edebilirsiniz. Kum ...
KOT KUMAŞI İLE TAKI KUTUSU YAPIMI
Kot Kumaşı İle Neler Yapılır? Kot Pantolon Değerlendirme Küçük Yuvarlak Takı Kutusu yapımı için deteyları sayfada Resimli anlatımlı olarak görebilirsiniz. Boş Koli bandı kartonunu dekore etmek için Kurdele,Organze Tül,Keçe,Desenli kağıt gibi bir çok malzeme ile yapabilirsiniz. Fakat Bugün Kot kıyafetleri değerlendirebileceğiniz Silindir şeklinde küçük Kutuları süsleyeceğiz. Kot Kumaşından Neler Yapılıyor? Kot Pantolondan Elbise ...
17 TANE HAYVAN RESMİ VE KARİKATÜRÜ ÇİZME TEKNİĞİ
Hayvan Resmi ve Karikatürü Nasıl Çizilir-Kolay Resim Çizme Teknikleri ve dersleri ile Resimli anlatımlı Hayvan nasıl çizilir 17 tane Hayvan Karikatür ve Resminin çizimini gösteren resimler. Kolay Hayvan Resmi çizimi için doğru teknikleri bilmek ve resmi çizmeye tam olarak nereden başlayacağınızı bilmek çok önemli. Kolay Resim çizme bölümünde hem Resim çizmeyi seven ...
KAĞIT HAMURUNDAN SIVI DUVAR KAĞIDI DEKORU
Kağıt Hamurundan Sıvı Duvar Kağıdı Yapımı-Sıvı Duvar kağıdı yabancı ülkelerde Ev Dekorasyonun da Duvarlara 3 boyutlu kabarık Duvar boyası uygulama yöntemini bizler Kağıt ile nasıl yapılır Resimli anlatımlı olarak öğreneceğiz. Sıvı Duvar kağıtları aslında en alttaki videoda göreceğiniz gibi Poşetler içinde toz kağıt olarak satılıyor. Toz haline getirilen kağıt ve bazı ...
KEÇE ÇİÇEKLİ İNCİ BONCUKLU ALFABELER
Keçe Çiçekli Alfabeler Çocukların ve Bebeklerin Odalarına ayrıca oda kapılarına süs olarak asıldığı gibi Özel kutlamalar da,Doğum günü ve Sünnet odası süslemelerin de kullanılıyor. İnci boncukla daha güzel bir hale gelen Keçe Çiçekler Keçe ile dikilen Alfabelerin üzerine dikiliyor. Eğer isim keçe size zor gelirse sadece Baş harfini de yapabilirsiniz. Ayrıca Çiçeklerin ve ...
İÇECEKLERİN METAL KAPAKLARINDAN SAKSI KABI YAPIMI
Daha önce sizlerle yine içecek halkalarından yapılan bardak altlığının yapılışını ,kolye, havlu kenarı, paylaşmıştım. Bugünde yabancı bir hobi dergisinde paylaşılmış saksı  çevresine dekor amaçlı örülmüş çok farklı ve güzel görünen bir nevi saklama kabı işinide görebilecek çok güzel bir şey sunmak istiyorum.Çok karışık yazım farkındayım :) siz en iyisi resimleri ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

44 thoughts to “FİMO HAMURU POLİMER KİL SATAN ŞEHİR VE SİTELER”

 1. Merhaba Dilek hanım.bandırmada oturuyorum ve burada fimo satılmıyor malesef.aslında benim aradığım super sculpey living doll markası.fakat oldukça maliyetli 457gr 100tl civarı.fakat fimo ilede yaklaşık sonuç alabileceğim için bu hamuru uygun fiyata izmirden nasıl temin edebilirim.yukarıda bir adres vermişsiniz fakat numara kullanılmıyor diyor.

  1. Sevgili Arzu hanım sayfayı ok uzun zaman önce hazırladığım için sanırım artık numara kullanılmıyor. İnternette Online olarak Fimo hamuru satan bir ok Kırtasiye var onlardan güvenilir onlardan sipariş verebilirsiniz

 2. Merhaba Dilek Hn.
  Ben 2 sene takı kursuna gittim. Fimo hamuru konusunda eğitim alıp, kendi birikimimle birleştirip, takı modelleri üretmek ve bunu kendime bir iş haline getirmek istiyorum. Bu konuda İstanbul Anadolu yakasında sadece pazar günü (çalıştığım için) katılabileceğim bir kurs tavsiye edebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

   1. Dilek hanim merhaba, Izmir de polimer kil kursu almak istiyorum. Internette pek birsey bulamadim.Bildiginiz bir yer var mı acaba?

    1. Öznur hanım benim bildiğim kadarı ile İzmir de yok ancak burada ki anlatımlı Fimo çalışmalarını takip ederek kendinzi geliştireblir İnternet üzerinden de araştırmalar ile yeni şeyler öğrenebilirsiniz

 3. merhaba. siz yazınızda fiyat için 6-7 arası demişsiniz. fakat internette 14 buçuk yazıyor..

 4. Merhaba. Ürünü sıvılaştırma imkanımız var mı. Slikon kalıplarda şekillendirmeyi nasıl yapıyoruz. Teşekkür ederim

  1. Böyle bir şey mümkün mü? bilmiyorum. Fimo hamuru mutlaka ısı görmeli fırınlanmalı aksi taktirde sertlik sağlanmaz.

 5. Merhaba, elimde hiç açılmamış daha önceden aldığım paketli fimo hamurları bulunmakta. Tanesi internette 9,5 Lira. İstanbul Avrupa Yakasındayım. Ben 5 liradan vericem, maksat dolabımda yer açılsın. İlgilenen olursa cevap yazabilir…

  1. Vardır mutlaka. Siz çevrenizde bulunan Kırtasiye ve büyük oyuncak mağazalarına sorun. Pişirilen Kil hamuru diye de sorabilir siniz.

  2. Üçkapıların oradaki turkcellin araya girince tolga kırtasiyede fimo var 5.5tl
   Ofis kırtasiyede de 5.5tlye cernit var
   Ofis kırtasiyede renk çeşidi fazla fakat cernitin biraz şeffafımsı olduğunu duydum

  1. Yağmur hanım büyük kırtasiyelerde bulabilirsiniz ya da İnternetten online satışı yapılan yerlerden satın alabilirsiniz.

    1. Dilan hanım Adanada nerede Fimo Hamurlar Satılıyor? Bilmiyorum. Ama Büyük Kırtasiyelere bakabilirsiniz.Olmadı İnternet üzerinden Online olarak satın alır kapıda ödeme ile alabilirsiniz

  1. Fimo hamurları zaten her renk olarak çok çeşitli satılıyor. Fakat siz isterseniz Akrilik ya da Guaj boya ilede boyayabilirsiniz.

    1. MİKRO DALGA OLMAZ YAPTIKTAN HEMEN SONRA NORMAL EVDE KULLANDIĞIMIZ FIRINDA PİŞİREBİLİRSİNİZ

  1. Kırtasiye ve Oyuncak satan dükkanlarda olabilir. Olmadı İnternetten güvenilir Online Kırtasiye sitelerinden satın alabilirsiniz

  1. Merhaba sevgili Gökçe
   Büyük kırtasiyelerin hepsinden satın alabilirsiniz. Size tavsiyem varsa Fimo Soft almanız Clasic biraz daha sert olur.

 6. slm ben avcılarda oturuyorum fimo hamurlarından almak istiyorum buraya en yakın nerede bulabilirim acaba el sanatları yapıp satıyorum

  1. Merhabalar Fatoş hanım
   Çevrenizdeki Kırtasiyeler,Japon pazarları veya Oyuncakçılardan satın alabilirsiniz. İsterseniz İnternet’ten Online Hobi Malzemesi satan sitelerden temin edebilirsiniz.

 7. merhaba, ben de yeni yeni fimo hamuru yapmaya basladım. su an sadece boncuk yapıyorum kupe icin, ve cook zevkli!! bilgi vermek istiyorum aslında. ankara’da konutkent civarında olanlar için fimo hamuru satan bir yer var. ankara çayyolu köyündeki kırtasiye. zaten tek bir kırtasiye var anayol uzerinde. fiyatı da internet fiyatı gibi, hatta bazı sitelerden daha uygun. ben de eskiden tahtakalehobiden alıyordum.

   1. Normalde sitede link verilmesine izin vermiyorum fakat ziyaretçilerime faydası olacağı için linki yayınlıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir