FİMO HAMURU POLİMER KİL SATAN ŞEHİR VE SİTELER
fimo-ile-kola-4-renkli-boncuklu-taki-kolye-yapimi-izle

FİMO HAMURU POLİMER KİL SATAN ŞEHİR VE SİTELER


Türkiye’de Nerelerde Hangi Şehirlerde  (POLİMER KİL) (Seramik Hamuru) Fimo SATILIYOR

Öncelikle sizlere Fimo hamuru hakkında bütün bilgileri yazdıktan sonra örnek olarak bir kolye nasıl yapılır onu gösterdikten sonra Fimo hamuru satın alabileceğiniz site ve adresleri paylaşacağım. Bismillahirrahmanirahim diyerek uzun olacak yazıma başlıyorum Buyurun

Beş renkten oluşan boncuk fimo ile ne kadar kolay ve güzel bir kolye yapılır görmek istiyorsanız bu videoyu izlemelisiniz. Fimo hamuru hakkında çok bilgi sahibi olmayanlan bilmeyebilirler fakat Fimo hamurunun ya Polimer kilin ne kadar kolay şekillendiğini, ne kadat kolay kaynaşarak tekrar bir bütün olduğunu videoda izlediğinizde sizde şaşırarak izleyeceksiniz.

Ülkemizde Fimo hamuru çok yaygın değil fakat Fimo ile çok ciddi çalışmalar yapan çok güzel şeyler yaparak bunları satarak geçimine iyi bir ek gelir sağlayan insanları biliyorum. Belki sizinde eliniz bu hobi çeşidine çok yatkındır ortaya harika şeyler çıkarabilecek kapasiteye sahipsiniz fakat hiç denemediğiniz için bilmiyor olabilirsiniz.

Dışarda dükkanlarda ve Tezgahlarda gördüğünüz bir çok takı,biblo,süs eşyası,toka ,tespih vs gibi şeyler Fimo hamuru ile yapılıyor. Şimdi Fimo hamuru hakkında hiç ama hiç bilgisi olmayanlar bu yazdıklarımı okuyunca “iyide nedir bu Fimo Hamuru” dediklerini duyar gibiyim. Hiç sözü daha fazla uzatmadan özet geçeyim.

Fimo hamuru içinde kimyasallar olmayan plastik içerek ve evdeki fırınlarımızda 110 derecede 20 dakikada pişirdiğimizde sertleşen ve aynı bir seramik gibi sert ve kalıcı olan bir çeşit hobi hamurudur. Diğer adı Polimer kil yabancılar polymery clay diye tabir ederler.

Genelde her pakette bir renk Fimo hamuru bulunur ve bu paketlerin ağırlığı 56 gramdır.  Bazı markalarda bir kaç renk Fimo Hamuru satışı oluyor. Fimo hamuru için bir çok özel alet vardır fakat elinizin altındaki bir çok aleti fimo işinde kullanabilirsiniz.

Bunlardan bir kaç en bilinen aletler Kürdan, Makarna makinası (yufka gibi açmak için) merdane, merdane yoksa bir silindir şeklinde bir şey ya da cam şişe, evdeki kurabiye kalıpları, oyun hamuru kalıpları, büyük enjektörler (İğne yapılırken kullanılan büyük enjektörlere fimo hamuru şerit şeklinde konulur ve enjektör arkadan bastırıldığında hamur ip gibi çıkar,  küçük metal halkalar gibi aklınıza ne gelirse Fimo hamuru şekillendirmek için kullanabilirsiniz.

Hobi mağazalarından ve internet üzerinden online olarak kredi kartı ya da kapıda ödemeli kargo seçenekleri ile alışveriş yapabileceğiniz Hobi malzemeleri satan güvenilir sitelerden Fimo hamuru ve aletlerinide temin etmeniz mümkündür. Fimo hamuru alacaklara tavsiyem yumuşak ve kolay şekil alan Fimo Clasic almaları. Fimo Soft ve diğerleri biraz daha sert olur onlar genelde pişirildikten sonra oymacılık yapanlar içindir

pasta-seker-hamuru-sekillendirici-tabanca
pasta-seker-hamuru-sekillendirici-tabanca

Eğer videoda izlediğiniz gibi bir alet istiyorsanız internet üzerinden satın alabileceğiniz gibi çevrenizdeki benzer aletlerden faydalanabilirsiniz. Mesela bunlardan bir kaçı . Pasta yapımında kullandığımız kremşantiyi ve şeker hamurunu şekillendirmek  için kullanılan  aynı resimdeki aletlerden dir fiyatı bu sitede 22 tl. Yine bahsettiğim sitede Pasta ve silikon şekillendirmek için bir çok alet satılıyor onlardan da faydalanabilirsiniz.Üste şimdi resmini de ekledim gördüğünüz resimdeki alet.

Fimo hamuru aynı Pastacıların pasta süslemek için kullandıkları Şeker hamuru gibidir aradaki tek fark biri yemek ve süs amaçlı kullanılırken diğeri hobi ve süs amaçlı şeyleri yapmakta kullanırız. Fimo ya da Pasta hamuru şekillendirme işini iyi öğrenen kişi her iki iş alanında da kendine yeni bir iş sahası açacak ek kazanç kapısı oluşturacaktır.

Fimo ile nasıl şekiller yapacağınızı ya da Şeker hamurundan nasıl süsler,şekiller yapılır diye baktığınızda her ikisini de Fimo hamuru ya da Pasta şeker hamuru ile yapabilirsiniz.

Az önce size linkini verdiğim pastdizayn.com.tr adlı web siteyi incelediğinizde aletlerin ve Fimo ile Şeker hamuru,silikon gibi hamurlar için aynı aletlerin kullanılabileceğini sizlerde göreceksiniz.

Fimo hamuru ile neler yapabilirim diye soranlara sizler için özel hazırladığım menüden faydalanabilirsiniz. Devamlı nazarca.com sitemde Fimo Hamuru bölümünde ne nasıl yapılır tüm detayları ile resimli ve videolu anlatımları bulabilirsiniz. Sürekli güncellenen sayfamız sayesinde Fimo ip uçları ve neler yapılır bizi takip ederek görebilirsiniz. Altaki resimde gördüğünüz videosunu izliyeceğiniz kesme şeker şeklindeki 5 renkli kare boncuklu kolyenin ne kadar kolay yapıldığını sizde göreceksiniz. Videoda sizde göreceksiniz boncuklar fırında pişirilmeden önce boncukların içine kürdan sokulup o şekilde pişiriliyor bu şekilde boncuklarda delikler kolayca açılmış oluyor.

Standart Fimo pişirme süresi ne kadardır?

Genelde 110 derece sıcaklıkta 20 dakika kadar pişirmeniz kafi. Fakat eğer bir cam, porselen, ahşap gibi bir meteryalin cevresini fimo ile kaplayarak pişirecekseniz derece 120 dakika 25-30 dakika arasında değişiklik gösterebilir.

Fimo hamuru yoğurduğunuz da ya da silindir ile hafifçe biraz üstünden geçtiğinizde hemen kaynaşır . Bir çok Fimo işinde yapıştırıcı gerekmez eğer gereken işler olursa onlar için Fimo yapıştırıcı ya da ısıya dayanıklı yapıştırıcılardan kullanmanız icap edebilir.

Fimo Hamurunun fiyatı nedir?

Fimo hamuru 6 İle 8 Tl arasında yaşadığınız şeğir ya da aldığınız dükkana göre değişiklik gösterebilir. Genel fiyat 1 paket Fimo Hamuru 7 Tl civarındadır.

———————————————————————————————-

Türkiyede nerelerde fimo hamuru satılıyor

İnternetten online Fimo Hamuru satan Hobi malzemeleri satışı yapan güvenilir siteler hangileri?

Ucuz ve kaliteli ve güvenilir satış yapan bir kaç firmanın web adresini sizlere tavsiye edebilirim. İnternetten Hobi  sitesinden bir çok Fimo hamuru rengini ve malzemelerini online  satın alabilirsiniz. İstanbul’da oturanlar muhtemelen yerini biliyorlardır ben yinede bilmeyenler için telefon numaraları ve adres bilgilerini vereyim.

—————————————————————————————–

İstanbul’da nerelerde Fimo Hamuru Satılıyor?

Tahtakalehobi.com: İstanbul

Alemdağ Caddesi Ufuk Sokak No:1/B Ümraniye İstanbul – Telefon: 0216 412 61 05
Şube: Üç-Er Kırtasiye- Sabuncu Han Caddesi Sabuncu Han İçi No:25/3 Eminönü İstanbul – Telefon: 0212 512 76 14

——————————————————————————————-

İzmir’de nerde Fimo Hamuru Polimer kil Seramik hamuru ve Malzemeleri satılıyor?

İzmir’de yaşayanlar için tavsiye edebileceğim Fimo hamuru ve aletlerini satan büyük bir Kırtasiye var. Her türlü hobi malzemesi satan büyük bir dükkan olduğunu biliyorum. Talatpaşa Bulvarında Sevinç Pastanesi Kıbrıs şehitlerinin orada herkes bilir Sevinç Pastanesini tam olarak onun çaprazında Berkin Kırtasiyeden Fimo hamuru ve yardımcı malzemelerini satın alabilirsiniz.

Berkin Kırtasiye adres ve telefonu:

Adres: Talat Paşa Blv 28/A, Alsancak/İzmir
Telefon:(0232) 422 2723

———————————————————————————————-

Ankara’da nerede Polimer Kil Fimo Hamuru satın Alabilirim? Nerede Fimo Hamuru Satılıyor?

Ankara’da yaşayanlar Hobievi.com sitesinden ya da alta vereceğim Tel ve adres bilgilerinden Çankaya’dan Fimo hamuru ve yine aletlerini uygun fiyatlara satın alabilirler

hobievi.com – Ansera Alışveriş Merkezi No:46 Çankaya – Ankara, Tel: 312-4400001 Faks: 312-4179821

————————————————————————————————-

Eskişehir’de nerde Fimo Hamuru satılıyor?

Eskişehir’de eskisehirhobidunyasi.net web siteleride olan bir çok Hobi malzemesi satışı yapan Polimer kil ile aletlerinide satın alabileceğiniz Hobi Dünyasından Fimo Hamuru satın alabilirsiniz. Fimo hamuru fiyatları 7,5 Tl

Hobi Dünyası Adres ve Tel no: 2 Eylül Caddesi Taşbaşı Kuyumcular Çarşısı No/ 57 Eskişehir TEL:0 222 2215855  FAX:0 222 2213245

—————————————————————————————————–

Gaziantep’te nerede Fimo seramik Hamuru Polimer Kil Satılıyor?

Gaziantep ve civarında  oturan okuyucularım için yine bir çok hobi malzemesi ve aletleri ile birlikte Fimo hamuru ve aletlerini satan kitapkirtasiyem.com web sitesini ve mağazalarını tavsiye edebilirim. 3 ila 6 tl arasında değişen fiyatlarda Fimo hamuru satışı yapıyorlar. Seramik Hamuru Fimo (Polimer Kil) Açma Makinesi ( Erişte Makinesi ) nerede satılıyor fiyatı nedir? diye soran okuyucularımıza buradan 55 tl ücret ödeyerek satın alabilirsiniz. Gaziantep ya da civarında oturmayanlar web sitelerinden online olarak spariş verebilirler altaki resimdeki aleti inceleyebilirsiniz.

Kitapkirtasiyem.com adres ve tel bilgileri: Ada Kitap Dağıtım Yayınevi Atatürk Bulvarı 92/D Gaziantep Tel: (342) 231 23 73-231 88 63 Fax: (342) 231 88 63

——————————————————————————————————–

Şimdilik aklıma gelen Firma ve web siteler bunlar. Bulunduğunuz Şehirde Nerelerde ve Hangi Sitelerde güvenilir hobi malzemesi satan site ve mağazalar var öğrenmek isteyenler altaki yorumlar bölümünden bana sorabilirler aynı gün içinde yorumunuza cevap yazarım.

Not: Satış ortaklığı düşünen Firma ve İnternet siteleri nazarca.com sitesiyle çalışmak isterlerse İletişimden bana ulaşabilirler.

Seramik Hamuru Açma Makinesi ( Erişte Makinesi )
Seramik Hamuru Açma Makinesi ( Erişte Makinesi )
fimo-ile-kola-4-renkli-boncuklu-taki-kolye-yapimi-izle
fimo-ile-kola-4-renkli-boncuklu-taki-kolye-yapimi-izle

This Post Has 44 Comments

 1. Arzu

  Merhaba Dilek hanım.bandırmada oturuyorum ve burada fimo satılmıyor malesef.aslında benim aradığım super sculpey living doll markası.fakat oldukça maliyetli 457gr 100tl civarı.fakat fimo ilede yaklaşık sonuç alabileceğim için bu hamuru uygun fiyata izmirden nasıl temin edebilirim.yukarıda bir adres vermişsiniz fakat numara kullanılmıyor diyor.

  1. Sevgili Arzu hanım sayfayı ok uzun zaman önce hazırladığım için sanırım artık numara kullanılmıyor. İnternette Online olarak Fimo hamuru satan bir ok Kırtasiye var onlardan güvenilir onlardan sipariş verebilirsiniz

 2. Dilek

  Merhaba Dilek Hn.
  Ben 2 sene takı kursuna gittim. Fimo hamuru konusunda eğitim alıp, kendi birikimimle birleştirip, takı modelleri üretmek ve bunu kendime bir iş haline getirmek istiyorum. Bu konuda İstanbul Anadolu yakasında sadece pazar günü (çalıştığım için) katılabileceğim bir kurs tavsiye edebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

  1. Ben İzmir de yaşıyorum diğer şehirlerde bulunan kursları maalesef bilmiyorum.Ama yaşadığınız yerin Belediyesi Kurs veriyor olabilir araştırın derim

   1. Öznur Türker

    Dilek hanim merhaba, Izmir de polimer kil kursu almak istiyorum. Internette pek birsey bulamadim.Bildiginiz bir yer var mı acaba?

    1. Öznur hanım benim bildiğim kadarı ile İzmir de yok ancak burada ki anlatımlı Fimo çalışmalarını takip ederek kendinzi geliştireblir İnternet üzerinden de araştırmalar ile yeni şeyler öğrenebilirsiniz

  2. Gizem

   TakTakYe instegram sayfama bakarsaniz egitim tarihlerimi goruceksiniz. Sevgiler

  3. Salih

   Merhaba Dilek Hanım, sizinle polimer kil satışı hakkında görüşme isteriz. Teşekkürlet

   1. Salih Bey ben sadece nasıl yapılır? çalışmaları sunuyorum. Ancak Reklam yapmak isterseniz bana sayfa altında bulunan İletişim bölümünden ulaşabilirsiniz

  1. Normalde sitemde yorumlarda paylaşılan linkleri kaldırır ya da yorumu yayımlamam. Ancak ziyaretçilerimin faydalanması için linkinizi paylaşıyorum.

 3. Naz

  Çok faydalı bir yazı olmuş elinize saglık :)

 4. sevda

  merhaba. siz yazınızda fiyat için 6-7 arası demişsiniz. fakat internette 14 buçuk yazıyor..

 5. Ufuk

  Merhaba. Ürünü sıvılaştırma imkanımız var mı. Slikon kalıplarda şekillendirmeyi nasıl yapıyoruz. Teşekkür ederim

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Böyle bir şey mümkün mü? bilmiyorum. Fimo hamuru mutlaka ısı görmeli fırınlanmalı aksi taktirde sertlik sağlanmaz.

 6. Ayşe

  Merhaba, elimde hiç açılmamış daha önceden aldığım paketli fimo hamurları bulunmakta. Tanesi internette 9,5 Lira. İstanbul Avrupa Yakasındayım. Ben 5 liradan vericem, maksat dolabımda yer açılsın. İlgilenen olursa cevap yazabilir…

  1. Nazire

   Merhaba Ayşe hanim hangi renkler mevcut acaba ben almak istiyorum

  2. Sevgi

   Meraba ayse hanim ben almak istiyorum irtibata gecerseniz sevinirim

 7. Görkem

  Antalya merkez civarlarında satılan bir yer var mı ?

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Vardır mutlaka. Siz çevrenizde bulunan Kırtasiye ve büyük oyuncak mağazalarına sorun. Pişirilen Kil hamuru diye de sorabilir siniz.

  2. Mehmet

   Kılıçlar kırtasiye de var konyaaltında

  3. Beyza

   Üçkapıların oradaki turkcellin araya girince tolga kırtasiyede fimo var 5.5tl
   Ofis kırtasiyede de 5.5tlye cernit var
   Ofis kırtasiyede renk çeşidi fazla fakat cernitin biraz şeffafımsı olduğunu duydum

 8. Yağmur

  Bursa’da mümkünse Osmangazi ilçesinde fimo hamuru satan bir yer biliyormusunuz ?

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Yağmur hanım büyük kırtasiyelerde bulabilirsiniz ya da İnternetten online satışı yapılan yerlerden satın alabilirsiniz.

   1. Dilan

    Meraba adanada nerde satılıyor acaba

    1. Dilan hanım Adanada nerede Fimo Hamurlar Satılıyor? Bilmiyorum. Ama Büyük Kırtasiyelere bakabilirsiniz.Olmadı İnternet üzerinden Online olarak satın alır kapıda ödeme ile alabilirsiniz

 9. ayse

  Acaba hamuru pisirdikten sonra boyanabilir mi ve boyanabilirse hangi tur boya kullanilabilir?

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Fimo hamurları zaten her renk olarak çok çeşitli satılıyor. Fakat siz isterseniz Akrilik ya da Guaj boya ilede boyayabilirsiniz.

   1. aydın

    dilek hanım merhaba kolyeyi yaptıktan ne kadar sonra fırına koymamız gerekiyor.mikrodalga olurmu

    1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

     MİKRO DALGA OLMAZ YAPTIKTAN HEMEN SONRA NORMAL EVDE KULLANDIĞIMIZ FIRINDA PİŞİREBİLİRSİNİZ

 10. nadia

  Men azerbaycanda yashayiram …bilmirsiz burda hardan Alabileren

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Kırtasiye ve Oyuncak satan dükkanlarda olabilir. Olmadı İnternetten güvenilir Online Kırtasiye sitelerinden satın alabilirsiniz

 11. Gökce

  Merhaba, Antalya’da nereden bulabilirim acaba?

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Merhaba sevgili Gökçe
   Büyük kırtasiyelerin hepsinden satın alabilirsiniz. Size tavsiyem varsa Fimo Soft almanız Clasic biraz daha sert olur.

 12. AYSE

  merhaba,
  fimo hamurunu ev fırınında fırınlamak sağlığa uygunmu acaba?

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Evet Ayşe hanım

 13. fatoş

  slm ben avcılarda oturuyorum fimo hamurlarından almak istiyorum buraya en yakın nerede bulabilirim acaba el sanatları yapıp satıyorum

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Merhabalar Fatoş hanım
   Çevrenizdeki Kırtasiyeler,Japon pazarları veya Oyuncakçılardan satın alabilirsiniz. İsterseniz İnternet’ten Online Hobi Malzemesi satan sitelerden temin edebilirsiniz.

 14. derin tokgöz

  merhaba, ben de yeni yeni fimo hamuru yapmaya basladım. su an sadece boncuk yapıyorum kupe icin, ve cook zevkli!! bilgi vermek istiyorum aslında. ankara’da konutkent civarında olanlar için fimo hamuru satan bir yer var. ankara çayyolu köyündeki kırtasiye. zaten tek bir kırtasiye var anayol uzerinde. fiyatı da internet fiyatı gibi, hatta bazı sitelerden daha uygun. ben de eskiden tahtakalehobiden alıyordum.

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Sevgili Derin yaptıklarını bizlerle paylaşırsan çok sevinirim

   1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

    Normalde sitede link verilmesine izin vermiyorum fakat ziyaretçilerime faydası olacağı için linki yayınlıyorum

Bir cevap yazın