Hobi Fimo Hamuru FİMO HAMURU POLİMER KİL SATAN ŞEHİR VE SİTELER

FİMO HAMURU POLİMER KİL SATAN ŞEHİR VE SİTELER

2900
fimo-ile-kola-4-renkli-boncuklu-taki-kolye-yapimi-izle

Türkiye’de Nerelerde Hangi Şehirlerde  (POLİMER KİL) (Seramik Hamuru) Fimo SATILIYOR

Öncelikle sizlere Fimo hamuru hakkında bütün bilgileri yazdıktan sonra örnek olarak bir kolye nasıl yapılır onu gösterdikten sonra Fimo hamuru satın alabileceğiniz site ve adresleri paylaşacağım. Bismillahirrahmanirahim diyerek uzun olacak yazıma başlıyorum Buyurun

Beş renkten oluşan boncuk fimo ile ne kadar kolay ve güzel bir kolye yapılır görmek istiyorsanız bu videoyu izlemelisiniz. Fimo hamuru hakkında çok bilgi sahibi olmayanlan bilmeyebilirler fakat Fimo hamurunun ya Polimer kilin ne kadar kolay şekillendiğini, ne kadat kolay kaynaşarak tekrar bir bütün olduğunu videoda izlediğinizde sizde şaşırarak izleyeceksiniz.

Ülkemizde Fimo hamuru çok yaygın değil fakat Fimo ile çok ciddi çalışmalar yapan çok güzel şeyler yaparak bunları satarak geçimine iyi bir ek gelir sağlayan insanları biliyorum. Belki sizinde eliniz bu hobi çeşidine çok yatkındır ortaya harika şeyler çıkarabilecek kapasiteye sahipsiniz fakat hiç denemediğiniz için bilmiyor olabilirsiniz.

Dışarda dükkanlarda ve Tezgahlarda gördüğünüz bir çok takı,biblo,süs eşyası,toka ,tespih vs gibi şeyler Fimo hamuru ile yapılıyor. Şimdi Fimo hamuru hakkında hiç ama hiç bilgisi olmayanlar bu yazdıklarımı okuyunca “iyide nedir bu Fimo Hamuru” dediklerini duyar gibiyim. Hiç sözü daha fazla uzatmadan özet geçeyim.

Fimo hamuru içinde kimyasallar olmayan plastik içerek ve evdeki fırınlarımızda 110 derecede 20 dakikada pişirdiğimizde sertleşen ve aynı bir seramik gibi sert ve kalıcı olan bir çeşit hobi hamurudur. Diğer adı Polimer kil yabancılar polymery clay diye tabir ederler.

Genelde her pakette bir renk Fimo hamuru bulunur ve bu paketlerin ağırlığı 56 gramdır.  Bazı markalarda bir kaç renk Fimo Hamuru satışı oluyor. Fimo hamuru için bir çok özel alet vardır fakat elinizin altındaki bir çok aleti fimo işinde kullanabilirsiniz.

Bunlardan bir kaç en bilinen aletler Kürdan, Makarna makinası (yufka gibi açmak için) merdane, merdane yoksa bir silindir şeklinde bir şey ya da cam şişe, evdeki kurabiye kalıpları, oyun hamuru kalıpları, büyük enjektörler (İğne yapılırken kullanılan büyük enjektörlere fimo hamuru şerit şeklinde konulur ve enjektör arkadan bastırıldığında hamur ip gibi çıkar,  küçük metal halkalar gibi aklınıza ne gelirse Fimo hamuru şekillendirmek için kullanabilirsiniz.

Hobi mağazalarından ve internet üzerinden online olarak kredi kartı ya da kapıda ödemeli kargo seçenekleri ile alışveriş yapabileceğiniz Hobi malzemeleri satan güvenilir sitelerden Fimo hamuru ve aletlerinide temin etmeniz mümkündür. Fimo hamuru alacaklara tavsiyem yumuşak ve kolay şekil alan Fimo Clasic almaları. Fimo Soft ve diğerleri biraz daha sert olur onlar genelde pişirildikten sonra oymacılık yapanlar içindir

pasta-seker-hamuru-sekillendirici-tabanca
pasta-seker-hamuru-sekillendirici-tabanca

Eğer videoda izlediğiniz gibi bir alet istiyorsanız internet üzerinden satın alabileceğiniz gibi çevrenizdeki benzer aletlerden faydalanabilirsiniz. Mesela bunlardan bir kaçı . Pasta yapımında kullandığımız kremşantiyi ve şeker hamurunu şekillendirmek  için kullanılan  aynı resimdeki aletlerden dir fiyatı bu sitede 22 tl. Yine bahsettiğim sitede Pasta ve silikon şekillendirmek için bir çok alet satılıyor onlardan da faydalanabilirsiniz.Üste şimdi resmini de ekledim gördüğünüz resimdeki alet.

Fimo hamuru aynı Pastacıların pasta süslemek için kullandıkları Şeker hamuru gibidir aradaki tek fark biri yemek ve süs amaçlı kullanılırken diğeri hobi ve süs amaçlı şeyleri yapmakta kullanırız. Fimo ya da Pasta hamuru şekillendirme işini iyi öğrenen kişi her iki iş alanında da kendine yeni bir iş sahası açacak ek kazanç kapısı oluşturacaktır.

Fimo ile nasıl şekiller yapacağınızı ya da Şeker hamurundan nasıl süsler,şekiller yapılır diye baktığınızda her ikisini de Fimo hamuru ya da Pasta şeker hamuru ile yapabilirsiniz.

Az önce size linkini verdiğim pastdizayn.com.tr adlı web siteyi incelediğinizde aletlerin ve Fimo ile Şeker hamuru,silikon gibi hamurlar için aynı aletlerin kullanılabileceğini sizlerde göreceksiniz.

Fimo hamuru ile neler yapabilirim diye soranlara sizler için özel hazırladığım menüden faydalanabilirsiniz. Devamlı nazarca.com sitemde Fimo Hamuru bölümünde ne nasıl yapılır tüm detayları ile resimli ve videolu anlatımları bulabilirsiniz. Sürekli güncellenen sayfamız sayesinde Fimo ip uçları ve neler yapılır bizi takip ederek görebilirsiniz. Altaki resimde gördüğünüz videosunu izliyeceğiniz kesme şeker şeklindeki 5 renkli kare boncuklu kolyenin ne kadar kolay yapıldığını sizde göreceksiniz. Videoda sizde göreceksiniz boncuklar fırında pişirilmeden önce boncukların içine kürdan sokulup o şekilde pişiriliyor bu şekilde boncuklarda delikler kolayca açılmış oluyor.

Standart Fimo pişirme süresi ne kadardır?

Genelde 110 derece sıcaklıkta 20 dakika kadar pişirmeniz kafi. Fakat eğer bir cam, porselen, ahşap gibi bir meteryalin cevresini fimo ile kaplayarak pişirecekseniz derece 120 dakika 25-30 dakika arasında değişiklik gösterebilir.

Fimo hamuru yoğurduğunuz da ya da silindir ile hafifçe biraz üstünden geçtiğinizde hemen kaynaşır . Bir çok Fimo işinde yapıştırıcı gerekmez eğer gereken işler olursa onlar için Fimo yapıştırıcı ya da ısıya dayanıklı yapıştırıcılardan kullanmanız icap edebilir.

Fimo Hamurunun fiyatı nedir?

Fimo hamuru 6 İle 8 Tl arasında yaşadığınız şeğir ya da aldığınız dükkana göre değişiklik gösterebilir. Genel fiyat 1 paket Fimo Hamuru 7 Tl civarındadır.

———————————————————————————————-

Türkiyede nerelerde fimo hamuru satılıyor

İnternetten online Fimo Hamuru satan Hobi malzemeleri satışı yapan güvenilir siteler hangileri?

Ucuz ve kaliteli ve güvenilir satış yapan bir kaç firmanın web adresini sizlere tavsiye edebilirim. İnternetten Hobi  sitesinden bir çok Fimo hamuru rengini ve malzemelerini online  satın alabilirsiniz. İstanbul’da oturanlar muhtemelen yerini biliyorlardır ben yinede bilmeyenler için telefon numaraları ve adres bilgilerini vereyim.

—————————————————————————————–

İstanbul’da nerelerde Fimo Hamuru Satılıyor?

Tahtakalehobi.com: İstanbul

Alemdağ Caddesi Ufuk Sokak No:1/B Ümraniye İstanbul – Telefon: 0216 412 61 05
Şube: Üç-Er Kırtasiye- Sabuncu Han Caddesi Sabuncu Han İçi No:25/3 Eminönü İstanbul – Telefon: 0212 512 76 14

——————————————————————————————-

İzmir’de nerde Fimo Hamuru Polimer kil Seramik hamuru ve Malzemeleri satılıyor?

İzmir’de yaşayanlar için tavsiye edebileceğim Fimo hamuru ve aletlerini satan büyük bir Kırtasiye var. Her türlü hobi malzemesi satan büyük bir dükkan olduğunu biliyorum. Talatpaşa Bulvarında Sevinç Pastanesi Kıbrıs şehitlerinin orada herkes bilir Sevinç Pastanesini tam olarak onun çaprazında Berkin Kırtasiyeden Fimo hamuru ve yardımcı malzemelerini satın alabilirsiniz.

Berkin Kırtasiye adres ve telefonu:

Adres: Talat Paşa Blv 28/A, Alsancak/İzmir
Telefon:(0232) 422 2723

———————————————————————————————-

Ankara’da nerede Polimer Kil Fimo Hamuru satın Alabilirim? Nerede Fimo Hamuru Satılıyor?

Ankara’da yaşayanlar Hobievi.com sitesinden ya da alta vereceğim Tel ve adres bilgilerinden Çankaya’dan Fimo hamuru ve yine aletlerini uygun fiyatlara satın alabilirler

hobievi.com – Ansera Alışveriş Merkezi No:46 Çankaya – Ankara, Tel: 312-4400001 Faks: 312-4179821

————————————————————————————————-

Eskişehir’de nerde Fimo Hamuru satılıyor?

Eskişehir’de eskisehirhobidunyasi.net web siteleride olan bir çok Hobi malzemesi satışı yapan Polimer kil ile aletlerinide satın alabileceğiniz Hobi Dünyasından Fimo Hamuru satın alabilirsiniz. Fimo hamuru fiyatları 7,5 Tl

Hobi Dünyası Adres ve Tel no: 2 Eylül Caddesi Taşbaşı Kuyumcular Çarşısı No/ 57 Eskişehir TEL:0 222 2215855  FAX:0 222 2213245

—————————————————————————————————–

Gaziantep’te nerede Fimo seramik Hamuru Polimer Kil Satılıyor?

Gaziantep ve civarında  oturan okuyucularım için yine bir çok hobi malzemesi ve aletleri ile birlikte Fimo hamuru ve aletlerini satan kitapkirtasiyem.com web sitesini ve mağazalarını tavsiye edebilirim. 3 ila 6 tl arasında değişen fiyatlarda Fimo hamuru satışı yapıyorlar. Seramik Hamuru Fimo (Polimer Kil) Açma Makinesi ( Erişte Makinesi ) nerede satılıyor fiyatı nedir? diye soran okuyucularımıza buradan 55 tl ücret ödeyerek satın alabilirsiniz. Gaziantep ya da civarında oturmayanlar web sitelerinden online olarak spariş verebilirler altaki resimdeki aleti inceleyebilirsiniz.

Kitapkirtasiyem.com adres ve tel bilgileri: Ada Kitap Dağıtım Yayınevi Atatürk Bulvarı 92/D Gaziantep Tel: (342) 231 23 73-231 88 63 Fax: (342) 231 88 63

——————————————————————————————————–

Şimdilik aklıma gelen Firma ve web siteler bunlar. Bulunduğunuz Şehirde Nerelerde ve Hangi Sitelerde güvenilir hobi malzemesi satan site ve mağazalar var öğrenmek isteyenler altaki yorumlar bölümünden bana sorabilirler aynı gün içinde yorumunuza cevap yazarım.

Not: Satış ortaklığı düşünen Firma ve İnternet siteleri nazarca.com sitesiyle çalışmak isterlerse İletişimden bana ulaşabilirler.

Seramik Hamuru Açma Makinesi ( Erişte Makinesi )
Seramik Hamuru Açma Makinesi ( Erişte Makinesi )
fimo-ile-kola-4-renkli-boncuklu-taki-kolye-yapimi-izle
fimo-ile-kola-4-renkli-boncuklu-taki-kolye-yapimi-izle

Daha Fazlasına Bakabilirsiniz..
6 FARKLI GERİ DÖNÜŞÜM FİKRİ
6-tane-geri-donusum-fikirleri-dekorasyon

Hem Hobi, Hem Sanat, Hem Geri Dönüşüm.Atmıyoruz, yeniliyoruz… Atmıyoruz, dönüştürüyoruz.. Devamına Bak

2 ÇORAPLA ÇİZGİ FİLM KARAKTERİ GİBİ OYUNCAK KÖPEK
Nazarca-coraptan-gri-siyah-oyuncak-kopek-yapimi

1 Çift 2 Çorapla Çizgi film karakteri gibi Oyuncak köpek Devamına Bak

KURTÇUK TIRTIL TOKA YAPIMI:KIZ ÇOCUK EL ÖRGÜ TOKALAR
Nazarca-kurcuk-ornekli-kiz-cocuk-sac-tokasi

Tığ işi lastikli Örgü kız çocuk Toka modelleri. Bu sayfamızda Devamına Bak

PİYASADAKİ EVDE YAPILAN KOLAY KORONA MASKE TARİFLERİ
evde-kendin-yap-corona-virus-maske-tarifleri

Kolay COVID-19 Yüz Maskesi Eğitimi DIKIŞ OLMADAN, DIY Yıkanabilir yüz Devamına Bak

SAMAN EVLER EKOLOJİNİN VE YAPI DÜNYASININ YENİ TRENDİ
ekolojik-saman-evler-hakkinda-tum-bilgiler

Saman Evler Ekolojinin ve Yapı Dünyasının Yeni Trendi.Ekonomik,Doğal Malzemeler ile Ev Devamına Bak

YAPMAKTAN KEYİF ALACAĞINIZ HOBİLER
hobiler-bos-zaman-ugraslari-kendinyap

Yorucu ve stresli hayatınızı daha çekilir hale getirmek için yapmaktan keyif alacağınız Devamına Bak

BETON SAKSILAR VE OBJELER EV DE NASIL YAPILIR
evde-beton-saksi-imalati-ile-renkli-cimento-saksilar

Dekorasyonda Beton Saksı Yapma fikri son dönemlerde kendini iyice gösterir Devamına Bak

BALKON YENİLEME VE BALKON DEKORASYONU TASARIMLARI
balkon-yenileme-balkon-dekorasyonu-fikirleri

En ekonomik, en ucuz Balkon Yenileme ve Balkon Dekorasyon Fikirleri Devamına Bak

AHŞAP BOYAMADA YENİ PRATİK TEKNİKLER
pratik-yeni-ahsap-boyama-teknikleri

Ahşap Boyama Teknikleri Nelerdir? Ahşap boyama, son yıllarda oldukça revaçta Devamına Bak

LAMİNAT PARKE NEDİR? & LAMİNAT PARKE DÖŞEME
laminat-parke-nedir-laminat-parke-nasil-dosenir

Herhangi bir laminasyon işlemi sonucunda bir araya getirilen ve birbirinden Devamına Bak

ELBİSE ASKISI İLE TIĞ ÖRGÜ KAĞIT HAVLU ORGANİZER
Nazarca-elbise-askisindan-kagit-havlu-organizer

Tığ işi ve Elbise askısı ile yapılan Kağıt havlu askısı Devamına Bak

44 YORUMLAR

 1. Merhaba Dilek hanım.bandırmada oturuyorum ve burada fimo satılmıyor malesef.aslında benim aradığım super sculpey living doll markası.fakat oldukça maliyetli 457gr 100tl civarı.fakat fimo ilede yaklaşık sonuç alabileceğim için bu hamuru uygun fiyata izmirden nasıl temin edebilirim.yukarıda bir adres vermişsiniz fakat numara kullanılmıyor diyor.

 2. Merhaba Dilek Hn.
  Ben 2 sene takı kursuna gittim. Fimo hamuru konusunda eğitim alıp, kendi birikimimle birleştirip, takı modelleri üretmek ve bunu kendime bir iş haline getirmek istiyorum. Bu konuda İstanbul Anadolu yakasında sadece pazar günü (çalıştığım için) katılabileceğim bir kurs tavsiye edebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

  • Böyle bir şey mümkün mü? bilmiyorum. Fimo hamuru mutlaka ısı görmeli fırınlanmalı aksi taktirde sertlik sağlanmaz.

 3. Merhaba, elimde hiç açılmamış daha önceden aldığım paketli fimo hamurları bulunmakta. Tanesi internette 9,5 Lira. İstanbul Avrupa Yakasındayım. Ben 5 liradan vericem, maksat dolabımda yer açılsın. İlgilenen olursa cevap yazabilir…

  • Kırtasiye ve Oyuncak satan dükkanlarda olabilir. Olmadı İnternetten güvenilir Online Kırtasiye sitelerinden satın alabilirsiniz

  • Merhaba sevgili Gökçe
   Büyük kırtasiyelerin hepsinden satın alabilirsiniz. Size tavsiyem varsa Fimo Soft almanız Clasic biraz daha sert olur.

  • Merhabalar Fatoş hanım
   Çevrenizdeki Kırtasiyeler,Japon pazarları veya Oyuncakçılardan satın alabilirsiniz. İsterseniz İnternet’ten Online Hobi Malzemesi satan sitelerden temin edebilirsiniz.

 4. merhaba, ben de yeni yeni fimo hamuru yapmaya basladım. su an sadece boncuk yapıyorum kupe icin, ve cook zevkli!! bilgi vermek istiyorum aslında. ankara’da konutkent civarında olanlar için fimo hamuru satan bir yer var. ankara çayyolu köyündeki kırtasiye. zaten tek bir kırtasiye var anayol uzerinde. fiyatı da internet fiyatı gibi, hatta bazı sitelerden daha uygun. ben de eskiden tahtakalehobiden alıyordum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz