Nasıl Yapılır FARELERİ VE BÖCEKLERİ ÖLDÜRMEDEN EVDEN NASIL UZAK TUTARIZ

FARELERİ VE BÖCEKLERİ ÖLDÜRMEDEN EVDEN NASIL UZAK TUTARIZ

8799
Böcekler ve Fareleri Evden Uzak Tutmak

Evimizden Kemirgenleri,Fareleri,Hamam böcekleri ve Kalorifer Böceklerini Öldürmeden nasıl uzak tutabiliriz? Kadınların en büyük derdi çok sevdikleri evlerin de Haşerelerin bulunmasıdır.

Sanırım hiç kimse bir Hayvana ya da böceğe zarar vererek evden uzaklaştırmak istemez. Hele evinde Sıçan ya da Fare gibi kemirgenleri öldürmek daha da olayı iğrenç bir boyuta taşır.

Karıncalardan Kurtulmak için de bir takım çareleri sizlere daha önce sunmuştuk. Karıncalar Kış aylarında uykuya çekildikleri için Yaz aylarında her yerde karşımıza çıkarlar.

Fakat Fare ,Hamam Böceği ve Kalorifer böcekleri maalesef Kış aylarında soğuktan korunup barınmak için evimizde istenmeyen misafirler olarak ikamet ederler.

Karabiber gibi Baharatlar burunları çok iyi koku alan hayvanlar için bir yere kadar çözüm sunarlar .

Ancak Karabiberi evde her yerde kullanmak bizimde rahatsızlık duyarak sürekli hapşırmaya sebep olacağı için farklı bir çözüm noktası düşünürüz.

Fare ve Böceklere zarar vermeden kurtulmanın ,evden uzaklaştırmanın yolu Toz Kırmızı Biberden Geçiyor.

Fakat bu noktada alacağınız Toz Kırmızı Biberin içinde Kiremit tozu vs karıştırılmış olmaması için bilinen Aktarlardan ya da markalardan kapalı poşetlerden almakta fayda var.

Banyo,Mutfak gibi Böceklerin yaşamayı en çok tercih ettiği alanlara görünmeye yerlere Toz Kırmızı Biber serpmeniz Yeterli.

Arzu ederseniz Acı sos biberleri bir parça kağıdın üzerine sıkarak ta kullanabilirsiniz. Koku alma duyguları çok gelişmiş olan Böcekler özellikle Fareler mecburen evinizden taşınmak zorunda kalacaktır.

Kırmızı Biberin Keskin kokusunu alan Böcekler ve Fareler bir süre sonra Evden uzaklaşacaklardır.

İlaçsız ve Zehirsiz Evinde Haşere olmasını istemeyen insanların uygulayacağı diğer yöntemlere alttaki yazımızdan bakabilirsiniz.

  • Az önce belirtiğimiz gibi çok iyi koku alan Fareler Nane,Sarımsak gibi ağır ve keskin kokulu şeylere yaklaşmamaktadırlar.

Sarımsaklar kötü koktukları için ortadan ikiye bölerek kullanmanız yeterli. Tabi Bodrum katı ya da Bahçeye dadanan Fareler için.

  • Evin içindeki Farelerden Kurtulmak için Taze nene yapraklarını Bıçakla incecik keserek kokularının eve ve bulundukları yere yayılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Hamam Böcekleri ve Kara Fatmalar için Aktarlarda satılan Biber yağını kapı eşiklerine belirli aralıklar ile sürebilirsiniz.
  • Sabun yine Böceklerden kurtulmak için en etkili yöntemlerdendir. Keskin kokulu bir sabunu böceklerin en çok çıktığı Lavabo ve Banyodaki deliklere,Kapı ve pencere kenarlarına sürerek onları uzak tutabilirsiniz.
  • Ace ve Klorak gibi çamaşır beyazlatıcıları bir parça beze sürüp bu ıslak bezleri yine Böceklerin en çok olduğu yerlere koyabilirsiniz.
  • Çok ağır kokan Parfümleri ve Limon kolanyasını pamuklara sürerek deliklere ve onların bulunduğu alanlara koymanız yeterli.
  • Örümcekleri evden uzak tutmak için biraz Sigara tütününü suyun içinde bekletip bu suyu Örümceklerin bulunduğu alanlara sıkabilir ya da Beyaz renkli Sirke ile zeminleri silebilirsiniz. Sirke yerleri sildiğiniz suyun içine 1 çay bardağı kadar koyulursa yeterli gelecektir.
  • Tatta kuruların dan kurtulmak maalesef tüm bu Böceklerden uzak kalabilmekten daha zordur. Kokulara aldırış etmeyen bu böcekler en zararlı Böceklerden olup ancak iyi bir İlaçlama ile baş edilir.
Böcekler ve Fareleri Evden Uzak Tutmak
Böcekler ve Fareleri Evden Uzak Tutmak

Sivrisineklerden Kurtulmak adlı yazı dizimize buradan bakabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Merhaba,bizim işyerinde fareler vardı ve ne yaparsak yapalım hergün fare pisliği görmekten sinir olmustuk.Sonra bir gün fare uzaklaştırma duasını sitenizden gördüm ve işyerinde heryere yazdım.Allah razı olsun ki ertesi gün hiçbir şey yoktu.Farelerden şikayetçi herkese tavsiye ederim.Allahümme inne es elüke bi vechikel keriymi ve eselüke bi Rahmetike ala cemiy-ı halkıke illeste cabellahüdüaehu ve atahü emniyetehu ve gaferalehu cemiya zünubih.Amin…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz