Skip to main content


FARELERİ VE BÖCEKLERİ ÖLDÜRMEDEN EVDEN NASIL UZAK TUTARIZ

Evimizden Kemirgenleri,Fareleri,Hamam böcekleri ve Kalorifer Böceklerini Öldürmeden nasıl uzak tutabiliriz? Kadınların en büyük derdi çok sevdikleri evlerin de Haşerelerin bulunmasıdır.

Sanırım hiç kimse bir Hayvana ya da böceğe zarar vererek evden uzaklaştırmak istemez. Hele evinde Sıçan ya da Fare gibi kemirgenleri öldürmek daha da olayı iğrenç bir boyuta taşır.

Karıncalardan Kurtulmak için de bir takım çareleri sizlere daha önce sunmuştuk. Karıncalar Kış aylarında uykuya çekildikleri için Yaz aylarında her yerde karşımıza çıkarlar.

Fakat Fare ,Hamam Böceği ve Kalorifer böcekleri maalesef Kış aylarında soğuktan korunup barınmak için evimizde istenmeyen misafirler olarak ikamet ederler.

Karabiber gibi Baharatlar burunları çok iyi koku alan hayvanlar için bir yere kadar çözüm sunarlar .

Ancak Karabiberi evde her yerde kullanmak bizimde rahatsızlık duyarak sürekli hapşırmaya sebep olacağı için farklı bir çözüm noktası düşünürüz.

Fare ve Böceklere zarar vermeden kurtulmanın ,evden uzaklaştırmanın yolu Toz Kırmızı Biberden Geçiyor.

Fakat bu noktada alacağınız Toz Kırmızı Biberin içinde Kiremit tozu vs karıştırılmış olmaması için bilinen Aktarlardan ya da markalardan kapalı poşetlerden almakta fayda var.

Banyo,Mutfak gibi Böceklerin yaşamayı en çok tercih ettiği alanlara görünmeye yerlere Toz Kırmızı Biber serpmeniz Yeterli.

Arzu ederseniz Acı sos biberleri bir parça kağıdın üzerine sıkarak ta kullanabilirsiniz. Koku alma duyguları çok gelişmiş olan Böcekler özellikle Fareler mecburen evinizden taşınmak zorunda kalacaktır.

Kırmızı Biberin Keskin kokusunu alan Böcekler ve Fareler bir süre sonra Evden uzaklaşacaklardır.

İlaçsız ve Zehirsiz Evinde Haşere olmasını istemeyen insanların uygulayacağı diğer yöntemlere alttaki yazımızdan bakabilirsiniz.

  • Az önce belirtiğimiz gibi çok iyi koku alan Fareler Nane,Sarımsak gibi ağır ve keskin kokulu şeylere yaklaşmamaktadırlar.

Sarımsaklar kötü koktukları için ortadan ikiye bölerek kullanmanız yeterli. Tabi Bodrum katı ya da Bahçeye dadanan Fareler için.

  • Evin içindeki Farelerden Kurtulmak için Taze nene yapraklarını Bıçakla incecik keserek kokularının eve ve bulundukları yere yayılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Hamam Böcekleri ve Kara Fatmalar için Aktarlarda satılan Biber yağını kapı eşiklerine belirli aralıklar ile sürebilirsiniz.
  • Sabun yine Böceklerden kurtulmak için en etkili yöntemlerdendir. Keskin kokulu bir sabunu böceklerin en çok çıktığı Lavabo ve Banyodaki deliklere,Kapı ve pencere kenarlarına sürerek onları uzak tutabilirsiniz.
  • Ace ve Klorak gibi çamaşır beyazlatıcıları bir parça beze sürüp bu ıslak bezleri yine Böceklerin en çok olduğu yerlere koyabilirsiniz.
  • Çok ağır kokan Parfümleri ve Limon kolanyasını pamuklara sürerek deliklere ve onların bulunduğu alanlara koymanız yeterli.
  • Örümcekleri evden uzak tutmak için biraz Sigara tütününü suyun içinde bekletip bu suyu Örümceklerin bulunduğu alanlara sıkabilir ya da Beyaz renkli Sirke ile zeminleri silebilirsiniz. Sirke yerleri sildiğiniz suyun içine 1 çay bardağı kadar koyulursa yeterli gelecektir.
  • Tatta kuruların dan kurtulmak maalesef tüm bu Böceklerden uzak kalabilmekten daha zordur. Kokulara aldırış etmeyen bu böcekler en zararlı Böceklerden olup ancak iyi bir İlaçlama ile baş edilir.
Böcekler ve Fareleri Evden Uzak Tutmak
Böcekler ve Fareleri Evden Uzak Tutmak

Sivrisineklerden Kurtulmak adlı yazı dizimize buradan bakabilirsiniz.Benzer Yazılar:

CD VE CD KUTUSUNDAN NELER YAPILIR
Cd Ve Cd Saklama Kabından Neler Yapıldığını Gördüğünüzde Diyeceğiniz Tek Şey Pess :) Gerçektende Cd lerden Ve Cd Kutusundan Yapılanlar Kolay,Kullanışlı ve Çok Pratikler.Bu Etkinliği Evlerinizde Kullanacağınız Saklama Kabı,Makara Sarıcı,Ekmek Kabı,Ya Aklınıza Gelen Gelmiyen Herşey Diyebiliriz,Adamların Kafası İyi Çalışıyor:) Videoyu Hep Beraber İzliyelim Buyrun.
ALT TUŞU VE RAKAMLARLA KLAVYEDEN SEMBOL YAPILIŞI
Klavye  kısa yollarını kullanarak sembol şekiller nasıl yapılır? Bu arada bu simgeleri yaparken ALT tuşuna basılı tutarken gösterilen rakamları girdikten sonra ALT tuşunu serbest bıraktığınızda istediğiniz sembolu yazmış bulunazcaksınız. Size örnek olarak sunmak için buraya bir kaç adet sembol şekli oluşturayım.♪ ♫  ☼ ► ◄ ↕ ‼ ¶ § ▬ ...
BALIKÇILAR,AVCILAR VE KAMPÇILAR İÇİN KOLAY GAZ OCAĞI NASIL YAPILIR
Sizleri bilmem fakat ben evimde herkeste olmayan değişik eşyaları,objeleri kullanmayı çok seviyorum. Mesela bugün sizlerle paylaşacağım teneke kutu kola,bira,enerji içeceği  veya gazoz gibi içeceklerin kutularından yapılan  ispirto ocağı dediğimiz şeyi yapacağız. Sanırım bu güzel proje en çok dağda,derede,balıkta,avda,kampta vakit geçirmeyi seven beylerin hoşuna gidecektir. Dikkat: Yalnız lütfen çocuklar bu faaliyeti evde ...
PAMUKTA TAZE SARIMSAK YETİŞTİRME VE SEBZE KÖKÜ EKİMİ
Evde Mutfakta,Balkonda Taze Sebze,Meyve ve Bitki Yetiştirmek isteyenler her daim Organik Sebzeleri evde Küçük bir kap ya da Saksı içinde nasıl yetiştirirler? Evde Pamukta Taze Sarımsak Yetiştirme. Sizlerde beni gibi Allah'ın bir mucizesi olan Tohumdan ürüne üründen yeniden tohum vazifesi gören Döngüye hayransanız evde her daim Taze Maydanoz,Taze Marul,Taze Biberler,Domatesler ve ...
KAĞIT KATLAYARAK RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI
Origami severler için kağıt katlayarak fotoğraf çerçevesi yapılışı. Resimli anlatımda tek tek nasıl kağıt katlayarak resim çerçevesi yapılır gösteriyor. Aynı bardak altlığı gibi görünen bu güzel kağıt çerçeve yapımı için simli el işi kağıtları ya da her iki yüzeyide desenli kağıtlarla çok daha iyi sonuç alabilirsiniz. Origami ile neler yapılır resimli ...
ASKI VE TİŞORTTEN KEDİ EVİ,YUVASI YAPILIŞI
Kedi seven bir kişinin kedisi için evde kendi olanakları ve evde artık kullanmadığı değerlendirme eşyalarla yaptığı Kedi evi çok hoşuma gitti.Çocukluğumda evlerinden köpekleri eksik olmayan bir ailenin en küçük çocukları olan bendeniz haliyle köpekleri çok seviyorum. Tabiki sadece Köpekleri değil Rabbimin bize emanetleri olan bütün hayvanları çok seviyorum,fakat buna rahmen ...
KUMAŞLARDAN OYUNCAK PUF PENGUEN OYUNCAK YAPIMI
Kendiniz evde çocuğunuza şöyle yumuşak puf sevimli bir oyuncak hayvan yapmak isterseniz bu resimli anlatımlı kalıbları olan oyuncak penguen yapılışına bakmalısınız derim. Penguenleri sevmeyen yoktur herhalde. Ben çok sevdiğim için Penguen yapımı ile ilgili ne görürsem sizlerle sık,sık paylaşıyorum. Daha önce neler paylaştığıma gelince Fimodan Penguen Biblosu yapımı,Aynı zamanda Fimo ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

3 thoughts to “FARELERİ VE BÖCEKLERİ ÖLDÜRMEDEN EVDEN NASIL UZAK TUTARIZ”

  1. Merhaba,bizim işyerinde fareler vardı ve ne yaparsak yapalım hergün fare pisliği görmekten sinir olmustuk.Sonra bir gün fare uzaklaştırma duasını sitenizden gördüm ve işyerinde heryere yazdım.Allah razı olsun ki ertesi gün hiçbir şey yoktu.Farelerden şikayetçi herkese tavsiye ederim.Allahümme inne es elüke bi vechikel keriymi ve eselüke bi Rahmetike ala cemiy-ı halkıke illeste cabellahüdüaehu ve atahü emniyetehu ve gaferalehu cemiya zünubih.Amin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir