EV YAPIMI PAŞA ÇORBASI YAPIM AŞAMALI TARİFİ

arpacik-sehriyeli-pasa-corbasi-tarifi
arpacik-sehriyeli-pasa-corbasi-tarifi

Etsiz Hafif ve lezzetli Ev Çorbası Tarifi Paşa Çorbası Yapılışı- Sahur ya da İftar Yemeklerin de keyifle içeceğiniz Ev Yapımı Paşa Çorbası Türkçe Videolu Yemek Tarifleri için buraya bakabilirsiniz.

Yelek Başlangıcı Çorba için Arpacık Pilavı(Şehriye) ile yapılan Ekşili Çorba Tarifini Sevgi hanım Maydanozlar ile tatlandırmış.

Süt ve Su katılan Çorbaya Et ya da Tavuk lezzeti katmak isteyenler Knor Et suyu tabletleri ya da taze Et suları ile de yapabilirler.

pasa-corbasi-tarifi
pasa-corbasi-tarifi

Maydanozları çok daha iyi kıydıktan sonra Bebek Maması Çorba Tarifi olarak hem leziz hem Kolay Çorbalar yapabilirsiniz.

Bazı yörelerde Benzer şekilde yapılan Şehriye Pilavı yerine İnce köftelik bulgurla da yapılıyor. Salça kullanılmıyor ama renk vermek isterseniz biraz Domates Salçası kullanabilirsiniz.

Trakya Yemekleri içinde çok sevilen Trakya Çorba Tarifi Etli Düğün Çorbası nasıl yapılır? buradan Çorba Tariflerine bakabilirsiniz.

Videolu-ev-yapimi-pasa-corbası-yapilisi
Videolu-ev-yapimi-pasa-corbası-yapilisi

Paşa Çorbası Malzemeler:2 kaşık Un,1 Bardan Arpacık Şehriye, 2 Kaşık Tereyağ,İnce kıyılmış Maydanoz,Süt ve Su.Arzuya göre Baharat ve Limon kullanabilirsiniz.
Ev yapımı Paşa Çorbası Yapılışı

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*