ESKİMİŞ GİYSİLERİNİZLE KİLİM,PASPAS,ÖRTÜ ÖRÜLÜŞÜ
kumas-ve-penyelerden-paspas-ve-ortu-kilim-orulusu

ESKİMİŞ GİYSİLERİNİZLE KİLİM,PASPAS,ÖRTÜ ÖRÜLÜŞÜEskimiş giymediğini kumaş veya penye giysilerinizi paspas,örtü,kilim gibi kartonla yada tığla örebilirseniz.Resimlerde gördüğünüz gibi oldukça dayanıklı,kullanışlı ve güzel oluyorlar.Evdeki sandalyelere,banyo ve wc önüne koridora paspas olarak yada resimde gördüğünüz gibi bahçedeki sehpanızın üstüne.Bu tarz örgü işlerini kot giysilerinizle yaptığınızdada çok güzel görünüyor.

kumas-ve-penyelerden-paspas-ve-ortu-kilim-orulusu

Kilim ,örtü,paspas ne olarak kullanmak istiyorsanız onun boyu tlarında kare yada dikdörtgen karton hazırlayınız.Kartanun karşılıklı gelen iki kenarına derinliği 3 santim kadar genişliği 1,5 santim olan kesikler yapınız.Kartonun ortasını kesmeyin sadece 3 santimlik az biraz kesmelisiniz.Kilimi terciğ ettiğiniz kumaş,penye,kalın sakallı ip ne kullanacaksanız bir altan bir üsten geçirerek örünüz.kumaşlarınızı arada kıvırıp sıkıştırarak örme işini yapın.Örgü işlemi bittiğinde uçlardan 4 santim kadar bıraktığınız penye ipleri yan yana olanları birbirlerine düğüm atın ki aılmasın en son kiliminizi kartondan çıkarın.

kumas-ve-penyelerden-tigla-paspas-orulusu

En kalın tığlardan yada plastik olan kalın tığ kullanmalısınız.Eskimiş giymediğiniz kumaş,penye vs olan giysilerinizi ince şeritler halinde keserek temiz bir şekilde düğüm atıp ip yumağı gibi yaparak bildiğimiz tek trabzan ile yuvarlak veya kare bir paspas örebilirsiniz.

This Post Has 12 Comments

 1. özhan

  hanımefendi merhaba biz bursa da tekstilciyiz. Elimizde bazı atıl ipler var. isterseniz elimizdeki İplerin renklerini ve tiplerini mail atabilirim. uygun fiyatlara size verebiliriz. Mail adresimi aşağıya yazıyorum.İlgilenirseniz bir mail atın.Size resimlerini göndereyim. Saygılarımla

  1. Örgüleri ben örmüyorum ancak videolarda örgücü hanımlara resimleri gösterip aracı olabilirim.Lütfen siz bana iplerin resimlerini ve fiyatlarını info@nazarca.com mailimden ulaştırın ben size geri dönüş sağlarım.

 2. Mercan

  Bu biye ipi nerden satin alabiliriz bilinen bir yer varmi

  1. turkan

   ben cok aradim buldum. yarn art maccharoni

Bir cevap yazın