ESKİMİŞ GİYSİLERİNİZLE KİLİM,PASPAS,ÖRTÜ ÖRÜLÜŞÜ

Dekorasyon, El İşleri, Hobi, Örgüler

Eskimiş giymediğini kumaş veya penye giysilerinizi paspas,örtü,kilim gibi kartonla yada tığla örebilirseniz.Resimlerde gördüğünüz gibi oldukça dayanıklı,kullanışlı ve güzel oluyorlar.Evdeki sandalyelere,banyo ve wc önüne koridora paspas olarak yada resimde gördüğünüz gibi bahçedeki sehpanızın üstüne.Bu tarz örgü işlerini kot giysilerinizle yaptığınızdada çok güzel görünüyor.

kumas-ve-penyelerden-paspas-ve-ortu-kilim-orulusu

Kilim ,örtü,paspas ne olarak kullanmak istiyorsanız onun boyu tlarında kare yada dikdörtgen karton hazırlayınız.Kartanun karşılıklı gelen iki kenarına derinliği 3 santim kadar genişliği 1,5 santim olan kesikler yapınız.Kartonun ortasını kesmeyin sadece 3 santimlik az biraz kesmelisiniz.Kilimi terciğ ettiğiniz kumaş,penye,kalın sakallı ip ne kullanacaksanız bir altan bir üsten geçirerek örünüz.kumaşlarınızı arada kıvırıp sıkıştırarak örme işini yapın.Örgü işlemi bittiğinde uçlardan 4 santim kadar bıraktığınız penye ipleri yan yana olanları birbirlerine düğüm atın ki aılmasın en son kiliminizi kartondan çıkarın.

kumas-ve-penyelerden-tigla-paspas-orulusu

En kalın tığlardan yada plastik olan kalın tığ kullanmalısınız.Eskimiş giymediğiniz kumaş,penye vs olan giysilerinizi ince şeritler halinde keserek temiz bir şekilde düğüm atıp ip yumağı gibi yaparak bildiğimiz tek trabzan ile yuvarlak veya kare bir paspas örebilirsiniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

12 thoughts to “ESKİMİŞ GİYSİLERİNİZLE KİLİM,PASPAS,ÖRTÜ ÖRÜLÜŞÜ”

  1. hanımefendi merhaba biz bursa da tekstilciyiz. Elimizde bazı atıl ipler var. isterseniz elimizdeki İplerin renklerini ve tiplerini mail atabilirim. uygun fiyatlara size verebiliriz. Mail adresimi aşağıya yazıyorum.İlgilenirseniz bir mail atın.Size resimlerini göndereyim. Saygılarımla

    1. Bambu Tığ dediğinizde 9.0,ml ya da 10 ml kalınlığında olabilir. Eğer Plastik olanlarını bulursanız daha uygun fiyatlara satılıyor.Mesela bizim burada Kırtasiyede dahi hobi işleri için satılıyor ama Tuhafiyeler den bulabilirsiniz.

  2. Yaptığınız bu işe bayıldım…çok faydalı bilgiler olduğuna inanıyorum..kendi adıma teşekkür ederim..böyle bir paspas bende kızımın odasına yapmak istiyorum fakat kaç zincir çekip başladığınızı ve nasıl marullanmadan artırdığınızı da ayrıntılı paylaşırsanız kendi adıma daha çok sevineceğim…şimdiden teşekkürler

    1. Sevgili Bahriye hanımcım bana ait bir çaılşma değil maalesef anlatımınıda yapamayacağım çok üzgünüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir