Menü Kapat

EN KOLAY ROBOT YAPILIŞIEn kolay ,en basit şekilde bir robot nasıl yapılır merak edenler için buyrun resimleri.Haraketli bir robot yapmak istiyorsanız çok kısa sürede yapabileceğiniz en şirin,en kolayca yapılanı budur herhalde.Şu sünger, sıkıştırılmış köpük gibi duran şeyin adını bir bilsem:) Fakat hani şu 1 milyoncu mağazalar vardır japon pazarları içlerinde herşeyin satıldığı onlara giderek sünger gibi olan beyaz köpük gibi ,kapı tutucu varmı diyin verirler 1 tl civarı fiyatı.Ben İzmirdeki poligondaki evimin ordaki Pehlivanoğlu marketten resimdeki kapı tutucunun aynılarını bu yaz almıştım 1 tl ye.Pipetler yada içeçek kamışı diyelim onları da aynı yerden satın alabilirsiniz.Pipetlerinizin düz değil köşeli hareketli olanlarından olmasına dikkat ediniz.Öğrenci olan yeğenime öğretmeni sanırım teknoloji dersi içindi atık meteryallerden robot yapma performans ödevi vermişti.Oda buna benzer bir robot yapmıştı.Herkese nasıl robot yapılır,neyle robot yapayım diye başımızın etini yemiş ve teyzesi bendeniz sayesinde  Geometrik şekillerden robot yapmıştı ve 5 yani 100 tam not almıştı:)

 

en-kolay-robot-yapilisi

Diğer örnek karton ve değişik metaryallerden yapılan robotlar.

kartondan-ödev-icin-robot-yapilisi
karton-kolilerden-robot-yapma-odevi

 

bos karton kutudan-robot

FFF

robot-yapimi-proje-odevi
robot-yapimi-proje-odevi

Üsteki robotun yapılışı için tıklayınız

 

22 Comments

 1. tugce

  Admin abla hoca banada 3 boyutlu robot yap dedi ama ben yapamadim bana yapilisini gonderir misin lutfen carsamba gunu okula goturecegim:-)

  • Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Tabi içecek kamışı pipetler yapıştırılmıyor sadece iç içe geçtiği için harekat edebiliyor.

 2. sadri caner

  öğrenci proje ödevleri ve karton maketler yapıyorum.robotlar öğrencilerin ilgisini çekecektir.güzel olmuşlar.iyi çalışmalar diliyorum.görüşmek dileğiyle..

  • Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Teşekkürler Sadri bey. Çalışmalarınızı sitemde paylaşmak yayımlamak isterim. Arzu ederseniz siteye kayıt olduktan sonra buradan bana üye adınızı yazarsanız sizi yazar olarak atadığım zaman editörü kullanabilir sitede çalışmalarınızı yayımlayabilirsiniz. Altaki linki inceleyebilirsiniz.
   https://nazarca.com/siteye-icerik-ekle

  • admin

   Sevgili İrem malesef nasıl yapıldığına dair bir bilgi olmadığı için sizlerle paylaşamadım.Sadece bildiklerimi paylaştım.Görselleri incelersen belki bir nebze yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir