EN KOLAY ROBOT YAPILIŞI

El İşi Oyuncak Yapımı, Hobi, Öğrencilere

En kolay ,en basit şekilde bir robot nasıl yapılır merak edenler için buyrun resimleri.Haraketli bir robot yapmak istiyorsanız çok kısa sürede yapabileceğiniz en şirin,en kolayca yapılanı budur herhalde.Şu sünger, sıkıştırılmış köpük gibi duran şeyin adını bir bilsem:) Fakat hani şu 1 milyoncu mağazalar vardır japon pazarları içlerinde herşeyin satıldığı onlara giderek sünger gibi olan beyaz köpük gibi ,kapı tutucu varmı diyin verirler 1 tl civarı fiyatı.Ben İzmirdeki poligondaki evimin ordaki Pehlivanoğlu marketten resimdeki kapı tutucunun aynılarını bu yaz almıştım 1 tl ye.Pipetler yada içeçek kamışı diyelim onları da aynı yerden satın alabilirsiniz.Pipetlerinizin düz değil köşeli hareketli olanlarından olmasına dikkat ediniz.Öğrenci olan yeğenime öğretmeni sanırım teknoloji dersi içindi atık meteryallerden robot yapma performans ödevi vermişti.Oda buna benzer bir robot yapmıştı.Herkese nasıl robot yapılır,neyle robot yapayım diye başımızın etini yemiş ve teyzesi bendeniz sayesinde  Geometrik şekillerden robot yapmıştı ve 5 yani 100 tam not almıştı:)

 

en-kolay-robot-yapilisi

Diğer örnek karton ve değişik metaryallerden yapılan robotlar.

kartondan-ödev-icin-robot-yapilisi
karton-kolilerden-robot-yapma-odevi

 

bos karton kutudan-robot

FFF

robot-yapimi-proje-odevi
robot-yapimi-proje-odevi

Üsteki robotun yapılışı için tıklayınız

 

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

22 thoughts to “EN KOLAY ROBOT YAPILIŞI”

 1. Admin abla hoca banada 3 boyutlu robot yap dedi ama ben yapamadim bana yapilisini gonderir misin lutfen carsamba gunu okula goturecegim:-)

  1. Tabi içecek kamışı pipetler yapıştırılmıyor sadece iç içe geçtiği için harekat edebiliyor.

 2. öğrenci proje ödevleri ve karton maketler yapıyorum.robotlar öğrencilerin ilgisini çekecektir.güzel olmuşlar.iyi çalışmalar diliyorum.görüşmek dileğiyle..

  1. Teşekkürler Sadri bey. Çalışmalarınızı sitemde paylaşmak yayımlamak isterim. Arzu ederseniz siteye kayıt olduktan sonra buradan bana üye adınızı yazarsanız sizi yazar olarak atadığım zaman editörü kullanabilir sitede çalışmalarınızı yayımlayabilirsiniz. Altaki linki inceleyebilirsiniz.
   https://nazarca.com/siteye-icerik-ekle

  1. Güzel espiri :) fakat bu robot çocukların okullarında ödev olarak verilen proje için. Yani burada gerçek robot yapılışını verseydim çocuklar kolaysa sen yap demezmiydi:)?

   1. sana çok hak veriyorum admin bende okuldan proje ödevim için bakmıştım çok doğru sana katılıyorum

  1. Sevgili İrem malesef nasıl yapıldığına dair bir bilgi olmadığı için sizlerle paylaşamadım.Sadece bildiklerimi paylaştım.Görselleri incelersen belki bir nebze yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir