Hobi EL YAPIMI TAKI TASARIMI BONCUKLU BİLEZİK (RESİMLİ VE DETAYLI)

EL YAPIMI TAKI TASARIMI BONCUKLU BİLEZİK (RESİMLİ VE DETAYLI)

562
Boncuklu-bilezik-tasarimi-calismasi

Takı Tasarımı ile ilgili olan Arkadaşlarımız için Beyaz boncuklardan yapılmış olan Boncuklu Bilezik Tasarımı Çalışması ,resimli açıklamalı.

İlk baktığımızda karmaşık ve zor görünüyor fakat resimleri incelediğimizde aa ne kadar kolaymış dedirten bir çalışma diyebilirim.

Çok Profesyonelce yapılmış olan bu Takı Boncuklu Bileklik Ticari amaçlı Takı Tasarımı yapan Arkadaşlarımıza da İlham olabilir.

Takı malzemeleri burada Beyaz ve küçük şeffaf renk Boncuklar tercih edilmiş.

Takılar için kullanılan en ince misinalar ile İşlenen Boncuk detaylı el yapımı Bilezik için farklı ve zıt renkler ile hoş bir kombinasyon yapılabilinir.

Sizlere bir kaç güzel Takı çalışması daha sunmak istiyorum. Keçe Üzerine Boncuklu Küpe Yapılışı yöntemi ile çok ilginç.

Çamaşır İpinin Üzerine Kum Boncuklardan Kolye mutlaka görmelisiniz.

Renkli küçük Tokalar olan Lastikten Bileklik Yapılışı Videsuna da buradan bakabilirsiniz.

Takı Tasarımı sanatı ile ilgilenen okurlarım için bir çok farklı şekiller ve malzemeler ile yapılan Takılar bölümüne bakabilirsiniz.

Boncuklu-bilezik-tasarimi-calismasi
Boncuklu-bilezik-tasarimi-calismasi

Boncuklu-bilezik-tasarimi-calismasi-1
Burada yaklaşık 20 santim boyunda bir Bilezik çalışması yapılmış. Toplam 22 adet boncuktan işlenen Bilezik size küçük ya da büyük gelirse Boncuk sayısında ayarlama yapabilirsiniz. Burada Dikkat lütfen. Bilezik çengeline 3 adet takı misinası bağlanmış. Bu 3 misinadan 1 tanesini ilk olarak kullanmak için Büyük boncukları dizelim.
Boncuklu-bilezik-tasarimi-calismasi-2
Burada daha net gösteriliyor 3 misinanın sadece 1 tanesinin kullanıldığı. Diğer ikisini de kullanacağız elbette.
Boncuklu-bilezik-tasarimi-calismasi-3
2. misinaya geçtiğimizde 4 küçük boncuk 1 büyük boncuk ve tekrar 4 küçük boncuk ile devam ediyoruz. İnce bilekler ve Çocuklar için yapılacağı zaman küçük boncukların sayısını 1 tane azaltabiliriz diye düşünüyorum. 14 Şubat Sevgililer günü için Harika bir Sevgililer günü Hediyesi olabilir.
Boncuklu-bilezik-tasarimi-calismasi-4
Şimdi burada oku takip edelim. 2. misinada ki boncukları 3. büyük boncuğun altından sokuyoruz ve üstünden çıkarıyoruz.
Boncuklu-bilezik-tasarimi-calismasi-5
Bileziğin modeline bu şekilde her defasında 4 küçük boncuk 1 büyük boncuk ve tekrar 4 küçük boncuk ile 1. misinadaki sıradan 3. boncuğun altından içinden geçiriyoruz ve
Boncuklu-bilezik-tasarimi-calismasi-6
sırayı bu şekilde tamamlıyoruz. 3. boş misina ile Bileziğin diğer tarafına aynı işlemleri yapacağız.
Boncuklu-bilezik-tasarimi-calismasi-7
Yani büyük boncukların dizili olduğu misina hep ortada olacak ve diğer iki misinyı bir tanaesinle sağ tarafını , diğeri ile sol tarafını aynı şekilde işleyeceğiz.
Boncuklu-bilezik-tasarimi-calismasi-8
ilk sıranın yani bileziğin bir tarafı bitince aynı işlemelere baştan başlayıp 3. boş misinaya geçip bileziği tamamlayacağız. Alttaki resimdeki gibi misinaları takı çengeline sıkıca bağladık mı işlem tamam. İşte harika bir Boncuklu Örme Bilezik.
Boncuklu-bilezik-tasarimi-calismasi-9
Handmade Beaded Bracelets-Handgemachte Perlen Armbänder-Main de perles Bracelets-Handmade Beaded Bracciali-Håndlavede Beaded Armbånd-Handgjorda pärlstav Armband-Handgemaakte kralen Armbanden-Kézzel készített gyöngyös karkötő

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz