EL AÇMASI KOLAY BAKLAVA TARİFİ

el-acmasi-atom-baklava-tarifi
el-acmasi-atom-baklava-tarifi

Oklava ile Elle Açılan Kolay Baklava Tekniği yine Emine Hanımın Tatlı Tarifleri kanalından seçtiğim Atom Baklava Tatlısı olarak ta bilinen Videolu Basit Baklava Yapılışı.

Bu Yıl Bayram Tatlılar için Bera Tatlı Dünyası adında kanalı olan Emine hanım adında çok marifetli işinin erbabı bir hanımın anlattığı Yeni Baklava Tariflerinin hepsini sizler için sayfamız da paylaşmaya devam ediyorum.

elle-baklava-hamuru-acilisi
elle-baklava-hamuru-acilisi

Emine hanım sadece Tatlıların yapılışı değil Kaliteli ve tam kıvamında Tatlı,Baklava Hamuru nasıl yapılır? İnce Baklava Hamuru Açma Teknikleri-Kıvamında Baklava Tatlı Şerbeti yapılışı gibi daha bir çok Püf noktaları da öğretiyor.

atom-baklava-kesme
atom-baklava-kesme

Atom Baklava Hamur Malzemeleri: 1 Çay bardağı-Süt-1 çay bardağı Sıvı Yağ-1 Çay bardağı Su-1 yemek kaşığı Tereyağı-1 Yumurta-2 Yemek kaşığı Sirke- 4,5 su bardağı Un- Hamuru açmak için Nişasta-Baklavaya dökmek için 250 gram Tereyağı

atom-baklava-pisirme
atom-baklava-pisirme

Şerbeti İçin Malzemeler: 3,5 Su bardağı Su-3,5 su bardağı Şeker-İç Harcı için: 250 gr fındık veya ceviz içi ya da farklı iç harçları kullanabilirsiniz.

Yine Bera Tatlı Dünyası Emine hanımdan  Çarkıfelek Şerbetli Tatlı yapılışına buradan ulaşabilirsiniz.
El Açması Baklava Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*