Örgü Modelleri Bebek Örgüleri EKOSE DOLGULU ÖRGÜ BATTANİYE BEBEK ÇANTASI VE PORTBEBE TARİFLERİ

EKOSE DOLGULU ÖRGÜ BATTANİYE BEBEK ÇANTASI VE PORTBEBE TARİFLERİ

1965
Ekose-dolgulu-orgu-portbebe-battaniye-bebek-cantasi
Ekose-dolgulu-orgu-portbebe-battaniye-bebek-cantasi

Ekose Tekniği ile Fıstık Modelli Portbebe Tarifi-Örgü Tığ işi  Ekose Bebek Battaniyesi,Bebek Taşıma Çantası olan Portbebe Nasıl yapılır? Örgü Bebek Çantası ve Battaniyesi İle Takım da yapılıyor.

Nako Lolipop İplik-Nako Paris-3,5 ya da 4 numara Tığ kullanabilirsiniz. Bol sıkı olmayan İpin Beyaz yeri ile zincir çekiliyor.Renkli yere gelindiğinde zincir bitiyor ve 2. sıra Fıstıklı bölüme geçiliyor.

Aynı Örgü tekniği ile Benek Battaniyesi ile Bebek Malzemelerini Taşımak İçin Zarf Çanta Modelleri yapabilirsiniz.Yeterince uzun yapıldıktan sonra Krem İple çevresine 1 sıra trabzan yapılıp 2. sırada her kareye 4 tane trabzan yapılacak.

potbebe-ekose-tig-orgu-nako-ipilkleri
potbebe-ekose-tig-orgu-nako-ipilkleri

Kenar örgünün 3. sırasında marullanma olmaması için sağdan girip soldan çıkarak 2 defada kapatıp köşelerde 2 zincir çekiliyor ve sıra Lastik yapılarak tamamlanıyor.

Bütün Ekose Portbebenin çevresini boydan boya 5-6 sıra kenar trabzan ve lastik yapılıyor.Yeterince yapıldıktan sonra Kenar örneği ile birleştiriliyor.

orgu-tig-isi-ponponlu-ekose-bebek-cantasi
orgu-tig-isi-ponponlu-ekose-bebek-cantasi

Bebeğin başına gelen Bölüm için 5 ponpon yapılıp uçları birleştiriliyor şapka görünümüne kavuşup dikiliyor ponponlar takılıyor.

Burada Portebe dikilmeden önce 2 li trabzan ile Aynı ördüğünüz parça genişliğinde ve uzunluğunda bir parça ördükten sonra 1 sıra kenar örneği ile içine astar olarak yerleştiriliyor

nako-iplikle-ekose-orgu-fistikli-portbebe-yapimi
nako-iplikle-ekose-orgu-fistikli-portbebe-yapimi

Port bebenin yanlarını burada bir tarafını dikip diğer tarafına aynı renk Fermuar dikilmiş.Ancak yukarıda yazdığım gibi yanları fermuar olmadan dikebilir ya da kenar örneği ile birleştirebilirsiniz.

ekose-dolgulu-bebek-malzeme-cantasi-orme
ekose-dolgulu-bebek-malzeme-cantasi-orme

Yanlara Fermuar olabilir,Ponponlar yapabilir ya da Düğme dikebilirsiniz.Bebek Çantasını da uzun örüp yanları yarısından birleştirdikten sonra Sapını örebilir Battaniye de Aynı geniş ve büyük yapılıp Krem iple Kenar Modeli tamamlanır.

TIĞLA PENYE İPTEN PORTBEBE (BEBEK PUSETİ) TARİFİ

Örgü Bebek Puseti Portbebe yapımı için bir de Anlatımlı bu model var.Resme tıklayıp yapım aşamalarını izleyeceğiniz model Penye ipten yapılıyor.

ekose-orgu-portbebe-canta-battaniye-3-lu-takim
ekose-orgu-portbebe-canta-battaniye-3-lu-takim

Bitmiş olan bu çalışma Kiymets_Handmade Ait olup onun tarafından yapılmış emek sahibi kendisidir. Onun sayesinde yakından modelin bitmiş 3 parça halini bir arada görebiliyoruz.
Kolay gelsin

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz