Menü Kapat

ponponlu-duvar-susu-kilim-yapimi

DUVAR SÜSÜ MİNİK PONPONLU KİLİM YAPILIŞIElinizde az kalan örgü iplerini değerlendirebileceğiniz oldukça şirin Ponponlu Duvar süsü Kilimler nasıl yapılır? Resimli anlatımlı olarak bu Dekoratif minik Kilim dokumaları öğrenebilirsiniz.

Kuru dal parçası ile birleştiğinde Araba süsü,Mutfak için Duvar süsü ya da Şark Odaları için çok uygun Duvar süsü Kilimler yapabilirsiniz.

Ponponlu Kilimler oldukça hoş olmuş.Çeşitli örgü ipleri ile böyle Sevimli duvar süsleri yapabilirsiniz. Hatta Çuval ipi olarak bilinen Jüt ipi (Keten İp) ile bu şekilde çok şık Duvar Süsleri yapılır.

Ponpon yapılışı için burada nasıl renkli ponponlar yapılır? gösterilmekte.Buraya bakarak Rengarenk Ponponlar yapabilirsiniz. Ancak Kilimlerin altına Ponpon yerine ya da aynı anda hem Ahşap büyük renkli Boncuklar hem de Ponponlar ile süsleyebilirsiniz. Kilimlerin üzerine çocuklarınızın isimlerini ya da İsimlerinin baş harflerini yaptığınızda Çocuk ve Bebek odaları içinde şık olabilir.

Bahçesi veya Terası olan Arkadaşlara bu şirin süsler ile çok güzel Otantik Teras süslemeleri yapılır. Burada resimler arasında plastik tabaklar ile bardak altı nasıl yapılır? gösterilmiş.Burada daha önce paylaştığım bir çalışmada Kilimden Bardak Altı yapılışı Videolu anlatımlı olarak gösterilmekte.

Sayfa altında sizler için 2 tane Kilim ve Kasnakta Lif Dokuma tekniği nasıl yapılır? gösterilen videolar paylaştım onlara da bakabilirsiniz.

ponponlu-duvar-susu-kilim-yapimi
ponponlu-duvar-susu-kilim-yapimi
dekoratif-minik-duvar-susu-kilim-yapilisi
dekoratif-minik-duvar-susu-kilim-yapilisi
duvar-susu-ponponlu-kilim-yapilisi
duvar-susu-ponponlu-kilim-yapilisi

İstediğiniz ebatlarda bir karton parçasına ipleri resimdeki gibi geçirip iğne yardımı ile bir alttan bir üstten kilim dokuyoruz.Ponponlar ya da Boncuklar ile duvar süsü kilimleri süslüyoruz.Kuru dal parçası ile çok daha şık olmuş

ponponlu-duvar-susu-kilimler
ponponlu-duvar-susu-kilimler
duvar-susu-kilim-motifleri
duvar-susu-kilim-motifleri
duvar-susu-kilimler
duvar-susu-kilimler

Videolu Kilim Kumaşı Dokuma

Kasnakta İpler ile Lif Dokuma Tekniği izle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir