Hobi DERİ ÇİÇEK BONCUKLU BİLEKLİK YAPIMI

DERİ ÇİÇEK BONCUKLU BİLEKLİK YAPIMI

485
deri-cicekli-bileklik-yapimi
deri-cicekli-bileklik-yapimi

Deri Süet ve Çiçek Boncukla Evde Deri  Bileklik Yapımı- Evde kendiniz ve sevdikleriniz için Çiçek şeklindeki Boncuklar ile Bileklik ve Bilezik nasıl yapılır resimli anlatımlı Ev yapımı Kolay Bileklik yapılışına bakabilirsiniz.

Bu tarz boncuklar Tuhafiyeler de satılıyor. İçi delikli olan farklı şekille de Boncuklar ile de deneyebilirsiniz. Hatta Çiçek Boncuklar yerine aynı boylarda yanlardan delikli düğme ile de yapılır.

Hiç Boncuk kullanmadan sadece İple Düğümlü Bileklik yapmayı düşünürseniz size Spor kıyafetleriniz ile uyumlu olacak Düğüme Bileklik yapmanız tavsiye ederim.

Bildiğimiz Tüllerin kullanıldığı ve aynı Tüllerin Makrome ipi ile örülen Bileklikler gibi nasıl örülerek çok güzel Tülle Bileklik yapımı olan sayfamıza bakabilirsiniz.

Videolu Bileklik yapımı dersi ve Bileklik yapmayı gösteren Videoya buradan bakıp izleyerek kendinize şık bir Bileklik örebilirsiniz.

Değişik Örgü Bileklikler örmek ile ilgilenen Örgü örmeyi seven hanımlara Tığla Örülen Bileklik yapılışına bakmayı öneririm.

5 Sıra ile Balıksırtı şeklinde örülen Süet Bileklik yine Deri ve Türleri ile Otantik Takılar yapmayı sevenlerin hoşuna gidecektir diye umuyorum.

Başlangıç olarak Kolay Boncuklu Bileklik ile başlarsanız eliniz alışır ve kendi fikirlerinizi de katarak güzel Takılar,Kolyeler,Bilezikler ve Küpeler yapabilirsiniz.

Erkekler için deri bileklik yapmak isteyenler Çiçek Boncuklar yerine daha değişik Erkek bileklihine uygun olan metal yandan delikli boncuk veya benzer takı süslerinden kullanabilirler

deri-cicekli-bileklik-yapimi
deri-cicekli-bileklik-yapimi

deri-cicekli-bileklik-yapimi-2
Malzemeler:Deri Süet-İnce ip deri-Çiçek şeklinde boncuklar-İğne yapıştırıcı ve makas
deri-cicekli-bileklik-yapimi-3
Bileğinizin genişliğine uygun kestiğiniz ine uzun derinin en başına alttan delikli metal iri bir düğme dikin. Bu düğme Bilekliğin kapatma aksağanı olacak. Çiçek boncukları da belirli aralıklar ile deriye dikin.
deri-cicekli-bileklik-yapimi-4
Uzun olan deri ipi ortadan 1. resimdeki gibi düğümleyin ve derinin metal düğme olmayan diğer ucuna yapıştırın. Burada silikon tabancası kullanarak yapıştırmışlar siz bunun yerine iple dikebilirsiniz.
deri-cicekli-bileklik-yapimi-5
Resimde gördüğünüz düğümleme tekniğini Bileklik boyunca her çiçek arasında yapınız.
deri-cicekli-bileklik-yapimi-6
Bitirme noktası
deri-cicekli-bileklik-yapimi-1
kolay gelsin.
deri-cicekli-bileklik-yapimi-7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz