Dekorasyon DEKORATİF KEÇE KUMAŞINDAN YAPILAN VAZOLUK ÇİÇEKLER

DEKORATİF KEÇE KUMAŞINDAN YAPILAN VAZOLUK ÇİÇEKLER

355
keceden-vazo-cicekleri

Kadınların bir çoğu evinde çiçek yetiştirmeyi sever. Fakat bazıları benim gibi solar ve bakamazsam korkusuyla 1 -2 çiçekle yetinir. Bizim ailenin kadınlarında çiçek hastalığı vardır fakat farklı şekillerde :) Annemin belkide 40 yakın saksıda çiçeği vardır evin her tarafında çiçekleri ile dolu. Ablama gelince onda kuru çiçek ve yapay çiçek hastalığı var fakat onlarda toz olduğu zaman temizliği çok zor oluyor. Bana gelince ne kadar hobi ve el işi üzerine web sitem olsada ben evde  Danteller,Biblolar,Heykeller,Resimler,Süsler,Panolar vs sevmiyorum. Sadece iki sehpamın üzerinde örtü vardır biblo yada benzeri süsler etrafta bana göre çok kalabalık yapıyor.  Evimde sadece tablo olarak Atatürk’ün büyük boy renkli bir çerçeveli tablosu,fotoğrafı var oda salonumuzun baş köşesinde tıpkı kalbimizde olduğu gibi. Çocuklarım çok küçük ve 3 tane olduğu için malesef evde ne sağlam bir şey kalıyor nede koyduğum yerde duruyor :) Fakat resimlerde gördüğünüz gibi Dekoratif çiçeklere dayanamam fazla değil salonumda 1 tane olması hoşuma gider. Benim evimdeki Aksesuarlarda en az benim kadar ilginçtir:) Evim için klasik herkezde olan  hiç bir şeyi kullanmayı sevmem Rendemden tutun  Kırlentlerime kadar farklılığı severim. Mesela ev telefonum 1980 lerde kullanılan Çevirmeli telofonlara benziyor fakat çevirme yerinde tuşları olan nostaljik ve farklı bir telefon :) Nerden aldığımı merak edenlere Ttnett’e aylık 2 tl taksitle 50 tl civarı satılıyor ve taksit her ay ev telefonu faturasına dağil oluyor almak isteyenler Ttnett şubelerinden başvurabilirler. Gelelim keçe kumaşı ile yapılan vazoluk keçe çiçeklere. Ben görünce bu fikri çok sevdim çok doğal ve hoş,dekoratif göründü gözüme. Evinizin dekorasyonunda kullandığınız renklerle uyumlu olarak yaptığınızda sonuç çok güzel olacaktır.

keceden-vazo-cicekleri
keceden-vazo-cicekleri

Çok güzel görünüyorlar değilmi ? hele saplarının gerçek kuru ağaç dallarından yapılması dahada hoş olmuş.
keceden-vazo-cicekleri-1
Malzemeler:İnce keçe kumaşı,tutkal,makas, kuru ağaç dalları (Resimde yapıştırıcı yerine silikon ve silikon tabancası kullanmışlar)
keceden-vazo-cicekleri-2
Evet renkli keçelerden kalp şeklinde parçalar ve yeşil keceden yapraklar.
keceden-vazo-cicekleri-3
Burda yapıştırma işlemini iyi yapmalısınız slikon tabancanızın olmaması olasılığı yüksek olduğundan isterseniz yapıştırdıktan sonra aynı renk makara ipliğiyle temiz ve sıkıca bağlayarak daha sağlam olmasını sağlayabilirsiniz.
keceden-vazo-cicekleri-4
Evet 3 adet yaprakla oluşturulmuş çiçeğimiz.
keceden-vazo-cicekleri-5
Evet yapraklarıda aynı teknikle yapıştırıp bağlayalım ve vazomuzdaki yerlerini alsınlar. Tabi siz isterseniz kendi yaratıcılığınızıda katarak ek birşeyler yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz