dantel-seritli-havlu-kenari-model

DANTEL ŞERİTLİ HAVLU KENARI YAPIMI


El İşleri, Havlu Kenarları, Örgü Videoları, Tığ İşi

Kurdele yerine Dantel Şerit kullanılan Mavi ve Beyaz Renkli 2 Renk Havlu Dantel Modeli 50 numara Oya ipi 21 numara Tığ ile Videolu Modeli yapabilirsiniz.

Örnek anlatımı için Yeşil ve Beyaz iplikler den Beyaz olan ile 25 zincir çekilir 4. zincire batılır tığa ip alınır trabzan yapılır bir sonraki zincire batılır 2 li trabzan yapılır 4 zincir çekilir bir sonraki zincire batılır 3 tane trazan yapılır.

cicekli-serit-dantelli-havlu-modeli
cicekli-serit-dantelli-havlu-modeli

İlk 4. zincire devamında 5. zincire batılır 3 tane 3 lü trabzan yapılır yine 4 zincir çekilir trabzanar yapılır ve bu şekilde Kafesler yapılır.

Burada ki model de Saten kurdele yerine trabzanlar dan oluşan Dantel Şerit kullanılmış.Ama isterseniz 1 cm genişliğin de Kurdele de kullanabilirsiniz.

Biraz daha gösterişli Çeyizlik Mutfak Havlusu Danteli için 4 Katlı Çiçekli Havlu Uç Danteli için Dün paylaştığım modeli buradan inceleyebilirsiniz.

Dantel Şeritli Uç Danteli Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir