Hobi El İşi Oyuncak Yapımı ÇORAPLA KOLAY YUMUŞAK OYUNCAK BAYKUŞ YAPILIŞI

ÇORAPLA KOLAY YUMUŞAK OYUNCAK BAYKUŞ YAPILIŞI

446

Çocuklar bayılırlar yumuşak sevimli oyuncaklara. Benim çocukluğumda Annem ve Babam ablam ve benim için oyuncak bebek yapmışlardı. Annemin benim için yaptığı oyuncak şimdi düşündüğümde oldukça basit olmasına rağmen en sevdiğim oyuncağımdı benim.Bebeğimin iskeleti kargı denilen bir çeşit bitki diyeyim sopa gibi , bebeğin başı kuru soğandan ve vücuduna bez parçaları sarılmış kundaklanmış ilginç bir bebekti.İster çok zengin olun isterseniz çok fakir bilinki sizin vaktinizi ayırarak çocuğunuza evde yapacağınız oyuncak ona aldığınız elektronik pahalı oyuncaklardan daha çok kıymetli gelecektir.Lütfen anne ve babalar biliyorum bazılarınız içinden sanki bizimkiler bize yaptıya diye geçiriyor .Lütfen öyle düşünmeyiniz onlar sizin için yapmadıysa siz yavrularınıza yapın ki aynı hataya düşmeyin.İnternette sörf yaparken bazen yabancı blog ve siteleri ziyaret ederim şu çok ilgimi çekti bilhassa yabancı blog sahibi Anne ve Babalar çocuklarıyla çok fazla vakit geçiriyor ve onlarla evlerinde değişik,ilgi çekici ve eğitici etkinlikler yapıyorlar.Biliyorum bu zor hayat şartlarında Bunlarla uğraşacak vaktim mi var? Başımda 100 tane sorun onlamı uğraşıcam? Ben yarın eve nasıl ekmek alacam siz ne diyorsunuz ? diyenler çok. Bende sizler gibi bugünü yaşarken yarını düşünen yarın nasıl olacak? ne yapacaz? nasıl yapıcaz diye düşünenlerdenim.Fakat yavrularımız bizim maddi zorluklarımızın farkında değiller.Mesela benim çocuklarım benden yada eşimden bir şey istediklerinde biz onlara para yok alamayız yada ilerde para olunca alırız dediğimizde bizi fakir Anne ve Baba olmakla suçluyorlar.Ben onlara çok şükür aç değiliz açıkta değiliz belki sıkıntılarımız var ama Rabbime şükür derdimiz yok.Bu istediğini ancak alabilecek gücümüz olduğunda alabiliriz diyorum.Eğer istediği bizi çok aşıyorsa bunu almak bizi aşabilir bakalım zaman neyi gösterecek diyorum.Tabi bunları anlamak istemiyorlar. Çocuklarınıza her şeyi almak,vermek istiyorsunuz biliyorum fakat verebilecekleriniz için sizde biraz zaman ve emek harcamalısınız.En azından onlar için yapabileceklerimizden onları mahrum bırakmayalım.

Bakın burda bir çok Evde oyuncak nasıl yapılır resimlerle gösteriyor ve anlatıyorum bakın mutlaka sizinde yapabileceğiniz ve evladınızın çoook sevineceği şeyleri bulacaksınız.

corapla-oyuncak-baykus-yapilisi

Çorabı üsteki 2. resimde kalem ile çizilmiş olan yani topuğun hemen üstünden kesiyoruz.Bize gerekli  olan çorabım bilek tarafında kalan bölümü.Kestiğiniz parçayı dikmek için ters çeviriniz.

corapla-oyuncak-baykus-yapilisi-1

Resmi lütfen dikkatli inceleyiniz.Aynı t şeklini alacak şekilde katlayarak dikmişler

corapla-oyuncak-baykus-yapilisi-2

Çorabın her iki tarafınıda aynı teknikle dikiyoruz fakat çorabın bir tarafında üç tane sivrilik olacak o sivrilikler bacak ve kuyruklar için .Diğer tarafını kulakların olduğu yerde sadece köşeleri 2 adet sivri dikilecek. Biraz açıklık bırakın ordan elyaf yada pamuk doldurun sonra orayıda dikin. Biraz karışık anlattım sanırım en iyisi resimleri dikkatli inceleyiniz:)

corapla-oyuncak-baykus-yapilisi-3
corapla-oyuncak-baykus-yapilisi-3

Baykuşun kanatları için çorabın geri kalan parçasından ve keçe yada polar gibi kalın ve yumuşak bir kumaşla dikilmiş.Gözler,gaga keçe kumaşından.Telaş etmeyin keçe yada polar yoksa eş değerde başka bir kumaş kullanın.

corapla-oyuncak-baykus-yapilisi-4

Kanadın bir yüzü çorap kumaşı diğer yüzüde biraz sert durması için keçe kumaşı ile dikilmiş.

baykus-yap

Dikiş tekniği nasıl olacak resimden belli oluyor zaten.Kolay gelsin.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz