Hobi El İşi Oyuncak Yapımı ÇOCUKLAR İÇİN EVDE KOLAY OYUNCAK MİNİ LANGIRT YAPILIŞI

ÇOCUKLAR İÇİN EVDE KOLAY OYUNCAK MİNİ LANGIRT YAPILIŞI

1352
mini-kutudan-oyuncak-langirt

Çocukların Lunapark ve  Parklarda oynamaya bayıldıkları Langırt oyuncağıEvde Ayakkabı Kutusundan ve Mandallar dan kendiniz yapmak isterseniz burada resimli açıklamalı olarak tüm detayları ile.

Bizim çocukluğumuz da sadece Lunapark geldiği zaman kurulan Langırt masalarında oynamaya bayılırdık.

Evimin yakınlarında bulunan Parkın çay bahçesine ait olan Jetonlu Oyun Parkında da Langırt oyunu var ve ne zaman Parka gitsek çocuklarım Jeton al diye tuttururlar.

Oldukça keyifli ve çocukların el becerilerini artıran çeviklik kazandıran Refleks için gerekli ve eğitici olduğunu düşündüğüm bir Oyuncaktır Langırt.

Hızlı düşünmeye ve strateji geliştirmeyi amaçlayan oyunda amaç ortada bulunan topu karşı takımın kalesine atmak.Bu oyunu çocuklar kadar büyükler de çok severek oynarlar.

Tabi oyunun en kötü tarafı dikkatli olmadığınız zaman eliniz sıkışabiliyor. Biz evde masum ve zararsız Ayakkabı kutusundan ve Ahşap Mandallar dan Oyuncak Langırtı kendimiz yapabiliriz.

Resimlerde gördüğünüz gibi burada çocuklar küçük bir yardım ile kendileri yapıyorlar.

Yeterli malzeme ve gerekli alet edevata sahip Arkadaşlar daha büyük karton kutu veya Ahşap ile yine mandal kullanarak bu oyuncağı daha da Profesyonel ve kullanışlı bir şekle getirebilirler.

Top olarak Oyuncakçılarda satılan Pinpon toplarından kullanmışlar. Tabi burada topun sözde Futbolcu olan Mandallara takılmaması için zemine olan yakınlık mesafesine dikkat etmek gerekir.

Topun Mandalların arasından geçişi rahat sağlanması için toplam 10 Mandal yani 10 Futbolcu yapılmış.

Ama daha büyük karton kutu ile yaparsanız her iki takıma da eşit seviyede Futbolcu düşecek şekilde daha çok Mandal takabilirsiniz.

Hobiler ve Oyuncak yap bölümünde Mandaldan Neler Yapılır? tüm detayları ile resimli anlatımlı olarak görmeniz mümkün.

Çocukları için Oyuncak yapmayı seven Duyarlı Veliler için Evde Yapılan Oyuncaklar Bölümüne bakmanız yeterli.

mini-kutudan-oyuncak-langirt
mini-kutudan-oyuncak-langirt

cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi
Ayakkabı kutusu bu Oyuncağın yapımı için yükseklik olarak ne kadar ideal olsa da bir o kadar küçük. Oyunu daha keyifli ve iddialı bir hale getirerek için büyük Karton kutuların alt taraflarını kesin ve kesilen yerlere koli bandı yapıştırarak daha kullanışlı bir Langırt yapabilirsiniz. Mandal ve kutuyu bulmak kolay sanırım en zoru bu şekilde düzgün çubuklar bulmak.

cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi-2
Çubuklar için de Marangozlardan yardım isteyebilir veya Uçurtma çubuğu,Pamuk helva çubukları gibi seçenekleri düşünebilirsiniz. Langır Masasının deliklerini açmadan önce mandalların zemine yakınlığına ve langırtta kullanılacak topun ebatlarına uygun olmasına dikkat edin.
cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi-1
Createcrafts burada Ev de  Langırt nasıl yapılır? detayları ile Resimli açıklamalı olarak sunmuş,kendilerine çok teşekkürler.
cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi-3
Burada tüm ölçüler düzgün bir şekilde alındıktan sonra Mandallar ve sopalar yerinden çıkarılmış.Alttaki resimde gördüğünüz gibi Mandalların sürekli düşmemesi için silikon ile yapıştırmışlar. Siz silikon yerine sağlam bir yapıştırıcı kullanabilirsiniz.Boyamak isteyenler her iki takımı farklı renklerde sprey Akrilik boya ile boyayabilirler.

cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi
cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi

cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi-5
Tabi ki Mini Futbol sahasının her iki tarafına da Kale yapmayı unutmuyoruz.
cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi-6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz