Skip to main content


ÇOCUKLAR İÇİN EVDE KOLAY OYUNCAK MİNİ LANGIRT YAPILIŞI

Çocukların Lunapark ve  Parklarda oynamaya bayıldıkları Langırt oyuncağıEvde Ayakkabı Kutusundan ve Mandallar dan kendiniz yapmak isterseniz burada resimli açıklamalı olarak tüm detayları ile.

Bizim çocukluğumuz da sadece Lunapark geldiği zaman kurulan Langırt masalarında oynamaya bayılırdık.

Evimin yakınlarında bulunan Parkın çay bahçesine ait olan Jetonlu Oyun Parkında da Langırt oyunu var ve ne zaman Parka gitsek çocuklarım Jeton al diye tuttururlar.

Oldukça keyifli ve çocukların el becerilerini artıran çeviklik kazandıran Refleks için gerekli ve eğitici olduğunu düşündüğüm bir Oyuncaktır Langırt.

Hızlı düşünmeye ve strateji geliştirmeyi amaçlayan oyunda amaç ortada bulunan topu karşı takımın kalesine atmak.Bu oyunu çocuklar kadar büyükler de çok severek oynarlar.

Tabi oyunun en kötü tarafı dikkatli olmadığınız zaman eliniz sıkışabiliyor. Biz evde masum ve zararsız Ayakkabı kutusundan ve Ahşap Mandallar dan Oyuncak Langırtı kendimiz yapabiliriz.

Resimlerde gördüğünüz gibi burada çocuklar küçük bir yardım ile kendileri yapıyorlar.

Yeterli malzeme ve gerekli alet edevata sahip Arkadaşlar daha büyük karton kutu veya Ahşap ile yine mandal kullanarak bu oyuncağı daha da Profesyonel ve kullanışlı bir şekle getirebilirler.

Top olarak Oyuncakçılarda satılan Pinpon toplarından kullanmışlar. Tabi burada topun sözde Futbolcu olan Mandallara takılmaması için zemine olan yakınlık mesafesine dikkat etmek gerekir.

Topun Mandalların arasından geçişi rahat sağlanması için toplam 10 Mandal yani 10 Futbolcu yapılmış.

Ama daha büyük karton kutu ile yaparsanız her iki takıma da eşit seviyede Futbolcu düşecek şekilde daha çok Mandal takabilirsiniz.

Hobiler ve Oyuncak yap bölümünde Mandaldan Neler Yapılır? tüm detayları ile resimli anlatımlı olarak görmeniz mümkün.

Çocukları için Oyuncak yapmayı seven Duyarlı Veliler için Evde Yapılan Oyuncaklar Bölümüne bakmanız yeterli.

mini-kutudan-oyuncak-langirt
mini-kutudan-oyuncak-langirt

cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi
Ayakkabı kutusu bu Oyuncağın yapımı için yükseklik olarak ne kadar ideal olsa da bir o kadar küçük. Oyunu daha keyifli ve iddialı bir hale getirerek için büyük Karton kutuların alt taraflarını kesin ve kesilen yerlere koli bandı yapıştırarak daha kullanışlı bir Langırt yapabilirsiniz. Mandal ve kutuyu bulmak kolay sanırım en zoru bu şekilde düzgün çubuklar bulmak.

cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi-2
Çubuklar için de Marangozlardan yardım isteyebilir veya Uçurtma çubuğu,Pamuk helva çubukları gibi seçenekleri düşünebilirsiniz. Langır Masasının deliklerini açmadan önce mandalların zemine yakınlığına ve langırtta kullanılacak topun ebatlarına uygun olmasına dikkat edin.
cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi-1
Createcrafts burada Ev de  Langırt nasıl yapılır? detayları ile Resimli açıklamalı olarak sunmuş,kendilerine çok teşekkürler.
cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi-3
Burada tüm ölçüler düzgün bir şekilde alındıktan sonra Mandallar ve sopalar yerinden çıkarılmış.Alttaki resimde gördüğünüz gibi Mandalların sürekli düşmemesi için silikon ile yapıştırmışlar. Siz silikon yerine sağlam bir yapıştırıcı kullanabilirsiniz.Boyamak isteyenler her iki takımı farklı renklerde sprey Akrilik boya ile boyayabilirler.

cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi
cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi

cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi-5
Tabi ki Mini Futbol sahasının her iki tarafına da Kale yapmayı unutmuyoruz.
cocuklar-icin-kutudan-ve-mandallardan-mini-langırt-oyuncagi-yapimi-6

Benzer Yazılar:

EVA KĞIDINDAN ÇOCUK ŞEKLİNDE ÇAM AĞACI YAPILIŞI
Eva kağıdı kullanarak sevimli bir çam ağacı kız yapmak çocuklarınızın hoşuna gidebilir.Eva kağıtları ile her türlü projeyi yapması çok kolay,Çok rahat kesilen,bükülen istediğiniz şekle sokabileceğiniz bu sünger kağıtlarla Ana okulu ve öncesi,İlk öğretim ...
KARTONDAN MESLEKLERİ ANLATAN FALİYET
Okullarda küçük öğrencilere meslekleri öğretme etkinliğinde meslekleri gösteren, anlatan birşeyler yapmalarını istiyorlar. yani karton,kağıt yada benzeri eteryallerden yaratıcı fikirler. bende bunun için meslekleri anlatan bu sevimli kartondan yapılan meslekler performans ödevi yada proje ...
DESENLİ KARTON NASIL YAPILIR TEKNİĞİ
İşte sizlere Hobi çalışmalarınız için Desenli Karton elde etmenin en Pratik yöntemi. Özellikle öğrenciler için çok faydalı olabilir diye düşündüğüm bu teknik ile artık Faaliyetlerinizde kullanacağınız Kartonlara kolayca desen yapabilirsiniz. Tabi Ev aksesuarı etkinlikleri ve ...
KUTU GİBİ GÖRÜNEN 3 BOYUTLU KARTON GEOMETRİK ŞEKİLLER YAPILIŞI
Matematik için 3 boyutlu kutu gibi duran geometrik şekiller yapacaksanız burdaki kartonu kesip katlama yöntemini kullanabilirsiniz. İsterseniz şekillerin şablonunu bir yazıcı yardımyla çıkarın,isterseniz elinize güvenerek şeklin aynısını çiziniz. Matematik dersi geometri dersinde üçgen,beşgen,altıgen,prizma,küp ...
EVDE ÖDEV İÇİN MÜZİK ALETİ YAPILIŞI
çocuğu okula giden bütün ailelerin çocukları mutlaka müzik dersinde verilen evde müzik aleti yapılımını mutlaka bilirler,çocukları yapmıştır. Biz oğlum İçin gitar yapmıştık.daha doğrusu eşim yapmıştı,sakın duymasın ama çok dandik olmuştu:).aman oğlum bunu okumasın:). zaten ...
KEÇEDEN EV TERLİĞİ YAPILIŞI VE TERLİK KALIBI
Keçe yada benzer kalın kumaşlardan resimdeki kalıbın çıktısını alarak kendinize kışın giyebileceğiniz terlikler kesebilir ve onları istediğiniz gibi süsleye bilirsiniz. Kışın en çok ısına bileceğiniz örgü ve keçe ile yapılan örnekler.Keçe ev terlikleri değişik ...
EVA KAĞIT VE MEYVA SUYU KUTUSUNDAN KALEMLİK YAPIMI
Eva kağıt ve bildiğimiz meyvesuyu  ve süt kutularını değerlendirerek çok güzel bir kalemlik yapabilirsiniz.Hem çocuğunuzun odasında şık bir Dekor olur hem çocuğunuz bu sevimli kalemliği yapmasından hoşlanacağı kadar çevreye saçtığı kalemleri severek bunun ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir