El İşleri ÇİÇEKLİ FİYONK LİF MODELİ YAPIMI

ÇİÇEKLİ FİYONK LİF MODELİ YAPIMI

715
fiyonk-lif-tarifi
fiyonk-lif-tarifi

Çiçekli Fiyonk Lif Modeli son zamanlarda gördüğüm en değişik Lif Modellerinden.Benim de çok hoşuma giden bu Lif Modeli Banyo Ovunma bezi Lif değil de Banyo Süs Örgü Lif Modeli olarak şahane olur.

Çiçekle süslenen Lif Modelleri için den Çiçekli Takım Lif Modeli olan 3 parçalı Çeyizlik Takım Banyo Liflerine de bakmalısınız ,gerçekten şahaneler

cicekli-kurdele-lif-modeli
cicekli-kurdele-lif-modeli

Kurdele Lif modeli için 5 renk kullanılmış olup Beyaz ipten Fiyonk Kurdele 4 renk ile de Çiçekler yapılarak süslenmiş.7 numara Tığ ile başlamış.

beyaz-fiyonk-lif-modeli-yapilisi
beyaz-fiyonk-lif-modeli-yapilisi

Sivri olan ucundan Tekli Fıstık ile başlayan  ve sıra başlarında artırmalar yapılarak 14 sıra oluncaya kadar artırma devam ediyor.Başındaki tekli fıstık ile 15 fıstık olunca 85 santim oluncaya kadar düz örülüyor.

Düz örme 85 cm olunca bu sefer ayrı başlarda eksiltme yapılarak tek fıstık kalıncaya kadar örülüyor ve iki ucu fiyonk kurdele şeklini alıyor.

pembe-fiyonk-lif-yapilisi
pembe-fiyonk-lif-yapilisi

Life Fiyonk şeklini verdikten sonra Örgü Güller ve Örgü Yapraklar ile Lif modelini tamamlıyoruz. İp olarak süslemelere fazla gitmiyor ama Kurdele Fiyonk için 1 yumağa yakın ip kullanılmış.
Çiçekli Fiyonk Lif Videosu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz