CAM ŞİŞE DEĞERLENDİRME İLE ŞÖMİNE MAKETİ YAPIMI
siseden-dekoratif-somine-biblo-yapimi

CAM ŞİŞE DEĞERLENDİRME İLE ŞÖMİNE MAKETİ YAPIMI


siseden-dekoratif-somine-biblo-yapimi
siseden-dekoratif-somine-biblo-yapimi

Evde Geri Dönüşüm Değerlendirme çalışmalarında en çok kullanılan malzemelerden olan Cam Kavanoz ve Cam Şişeler ile harika Dekoratif Maketler ve Biblolar yapabilirsiniz. Örnek olarak Bugün Cam Şişe değerlendirme çalışması Şişeden Şömine Maketi nasıl yapılır? Resimli geri dönüşüm projesinde görebiliriz.

Böyle bir Evde Şömine yapılışı için öncelikle resimdeki gibi yassı olan genelde içinde konyak veya viski bulunan şişelerden temin etmeniz gerekir.Büyük marketlerde bu tarz boş dekoratif şişeler satılıyor.

Cam şişenin etrafında hacim oluşturmak ve şekil vermek için yaprak Straor,Kağıt bant ,kağıt ve tutkal kullanılmış. Bu tarz içinde Strafor (Köpük) olan çalışmalarda asla 404 benzeri likit yapıştırıcılar kullanamazsınız. Aksi taktirde Strafor erime yapar.

Cam Şişe Nasıl Değerlendirilir?

Cam şişeleri değerlendirmek için içine Renkli Tuz Tekniği ile burada ki gibi bir dekor yapabilirsiniz. Cam Şişe Dekupaj Tekniği yine en çok kullanılan Cam Eşya hobi çalışmalarından.

Plastik Şişe Değerlendirme çalışmalarına bakmak isterseniz burada göreceğiniz 25 değişik Plastik şişe kullanımına bakabilirsiniz.

Cam şişe Boyama Teknikleri için genelde cam boyası veya Akrilik boya kullanılır. Ancak tırnaklara sürülen Hjeler ile de çok güzel Cam Süsleme çalışmaları görebilirsiniz.

Konumuz Cam Şişe Değerlendirme ve Şömine olunca size Evde Yalancı Şömine Nasıl Yapılır? gösterdiğim bu sayfaya da bakmanızı öneririm.Evde işe yaramasa da çok şık bir Dekor oluşturan Dekor Amaçlı Şömine Yapımı sayfasında Karton kutudan Şömine nasıl yapılır? Resimli anlatımlı olarak bakabilirsiniz.

Bir diğer Dekor Şömine yapımı daha ustalık ve tadilat işlerini azda olsa bilmenizi gerektiriyor. Burada göreceğiniz Sahte Şömine yapımı daha ustaca ve daha nitelikli malzemelerden yapılmış.
siseden-somine-maketi-biblo-2
Çevresi için yaprak Strafor bulamazsanız karton kullanabilirsiniz.
siseden-somine-maketi-biblo-3
Şömine görünümü için straforları uhu yerine farklı tutkal gibi yapıştırıcı kullanın erimesin.
siseden-somine-maketi-biblo-4
Strafor döşeme burada bitmiş
siseden-somine-maketi-biblo-5
Normal koli bandı kullanamazsınız bunun için kağıt koli bandı almanız gerekiyor. Boyama işleminde koli bandı boyanmaz çünkü.
siseden-somine-maketi-biblo-6
Küçük beyaz kağıtları bol tutkal kullanarak fırça yardımı ile şişenin çevresine yapıştırın.
siseden-somine-maketi-biblo-7
Şişe iyice kuruduktan sonra üzerine kurşun kalem ile şömine resmi çizin.
siseden-somine-maketi-biblo-8
Yaprak Strafor dan kesilen minik parçaları 3 boyut oluşturacak şekilde Tuğla olarak kullanmışlar. Bunlar için karton kutu kullanarak kesebilirsiniz.
siseden-somine-maketi-biblo-9
Akrilik ya da guaj boya kullanarak resimdeki gibi boyayın.
siseden-somine-maketi-biblo-1
Kenarlar ve zemin için Kahverengi Akrilik boya kullanmışlar.Son olarak Ateş ve odunlar çizilmiş. Bu tarz bir çalışmada Şömine içindeki Ateş resmi olabilir mi denemek gerek.
siseden-somine-maketi-biblo-10

Bir cevap yazın