Dekorasyon BUZDAN ÇİÇEKLİ MEYVELİ KASE YAPILIŞI

BUZDAN ÇİÇEKLİ MEYVELİ KASE YAPILIŞI

458
buzdan-cicekli-kase

Buz,Çiçek ve Meyve dilimleri ile yapılan Kaselerde en güzel Soğuk içecekler ve Soğuk Meye sunumları ile masanız şenlensin.

Özellikle Restoran ve Otellerin değişik sunumlarında çok ilgi gören bu Buz Kaseleri sizde evinizde kendiniz yapabilirsiniz.

Soğuk Tatlılar,Meyve tabakları ve Dondurma sunumu için çok şık duracak aynı zamanda görsel bir şölen oluşturacaktır.

Burada önemli olan kalın bir kase oluşturmak. Eğer buzdan kase kalın ve dayanıklı olursa sunumunu yaptığınız yiyeceği daha güvenli bir şekilde asaya misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Eğer Tatlı ve Meyve sunumu için kullanmak isterseniz size tavsiyem taze nane yaprakları,meye dilimleri ile Buzdan kaseler,Tabaklar yapmanızdan yöne.

Tabi yaz aylarının vazgeçilmez içeceği Cacık için ince dilimlenmiş salatalık dilimleri çok hoş görünür. Fakat salatalık dilimlerinin etrafına şekil yapar ve kabuklarını soymaz sanız kase daha canlı ve güzel görünür.

Ramazan ayı geldi çok yakında Allah nasip ederse Oruç tutmaya başlayacağız.

İftar akşamı yenilen yemeklerin lezzeti kadar sunumu da güzel olmalı. İşte size içinde Komposto ya da Hoşaf sunabileceğiniz harika Buz Kaseler.

Kaselerinizi sunum yapacağınız zaman buzdolabından çıkarmanız daha uygun olacaktır. Eğer kaseler kalın olursa erimesi bir o kadar zaman alır. Özellikle Dondurma sunumun da çok daha rahat kullanırsınız.

buz-kase-ile-dondurma-sunumu
buz-kase-ile-dondurma-sunumu
buzla-yapilan-kase-pinterest
buzla-yapilan-kase-pinterest
meyveli-buzdan-kase-otto.de
meyveli-buzdan-kase-otto.de
buzdan-cicekli-kase
buzdan-cicekli-kase

buzdan-cicekli-kase-2
Burada iki değişik boyda Plastik kase kullanılıyor. Küçük kaseyi büyük kasenin içine aldıktan sonra altına ve yanlarına Meye dilimleri,Taze baharatlar ya da Çiçekler koyuyoruz.
buzdan-cicekli-kase-3
Bu noktada küçük kasenin içine içi su dolu bir poşet koyarak ağırlık yapmanız gerekir. Eğer kapaklı bir kase ile küçük kaseyi sıkıştırmayacaksanız içine mutlaka ağırlık koyun ki buz kasenin şeklini alsın çiçekler dağılmasın.
buzdan-cicekli-kase-4
Ek bir kapak ile sıkıştırmak için kapak takılıyor ama dediğim gibi küçük kaseye bir ağırlık koyarsanız buna gerek kalmaz. Alttaki kasenin içine çeşme suyu koyduk ve şimdi derin dondurucuya koyma zamanı. Kaseler buza yapışırsa üsteki kasenin içine alttaki kasenin altına biraz sıcak su ile temas yardımcı olacaktır.
buzdan-cicekli-kase-1
Blumen Schüssel Schüssel mit Eis-Blomster skål skål med is-Bloemen kom schotel met ijs-Plat de bol fleurs avec de la glace-Flowers bowl dish with ice

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz