motifi-cimeni-igne-oyasi-gibi-tig-oyasi


BU OYAYI GÖRENLER İĞNE OYASI SANIYOR AMA TIĞ İLE YAPILIYOR

El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

İğne Oyasından ayırt etmek oldukça zor.Aynı İğne Oyası gibi Basit ama bol koparalı İlmek,Örümcek ve Pimpirkler ile yapılmış olan Oyanın Tarifini de görmelisiniz.

İlk gördüğüm de “Bu Ne Güzel İğne Oyası ” modeli diye düşündüğüm Değişik İplik Oyası Modelini de sizlere de göstereyim istiyorum.

Örümcekler ile oluşan alt örneği zaten İğne işine benzediği için bu İğne Oyası gibi duran Tığ Oyası ile mükemmel bir uyum sağlamış.

cimenli-igne-oyasi-benzeri-iplik-oyasi
cimenli-igne-oyasi-benzeri-iplik-oyasi

3 renk ile yapılan modelin Yeşil zemin Çimen Oyası 2 Renk ipi de Motifler için kullanılmış. Bu Oya örneği Çok zarif ve küçük olduğundan Havlulara olur mu? emin olamadım.Ama Yazmalara harika olur.

ÜSTÜ KİRPİKLİ ORTASI FISTIKLI KARA YAZMAYA SIRALI OYA YAPIMI

Üstü Kirpikli Ortası Fıstıklı Oya Modeli yapımını da geçen gün sundu.Bu Güzel model de anlatımlı.

yeni-paylasim-tig-isi-oya
yeni-paylasim-tig-isi-oya

Mevlüt Yazmaları veya Namazlık Tülbentlerine de bir o kadar yakışacaktır.  21-22 numara Tığ uygundur.Motif renkleri tek ya da iki renk üzerinden gidebilirsiniz.  El Emeği Dünyam Tığ Oyaları arasından seçtiğim bu güzel modeli yapanın emeğine sağlık

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “BU OYAYI GÖRENLER İĞNE OYASI SANIYOR AMA TIĞ İLE YAPILIYOR”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir