bohcaya-koymaya-kaynana-hediyesi-oya

BOHÇAYA KOYMAYA BONCUK OYASI KAYNANAYA HEDİYE


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Bohçalık Kaynana Hediyesi Boncuk Oyası Tarifi-Oya Dersleri Açıklamalı Kolay ve Yazma İşi Oya Örneği yapılışı.Tek renkli Boncuklu Oya Modeli.

Tek Renkli Kum Boncuk Oyası tek Renkli Yazmaya yine Tek renk Oya ipi ile  yine Tek sırada yapılıyor.Tek Boncuk Oyası Mevlüt örtüsü Yazmalara ve Namaz Örtüsü Baş örtülerine de kullanılır.

Boncukları kullanacağınız Oya ipi üstüne dizmelisiniz. Reyhan marka Düz Yazmaya kullanılan Model 21 numara Tığ ile Tarif yapılıyor.

kaynana-hediyesi-bohcaya-boncuk-oyasi
kaynana-hediyesi-bohcaya-boncuk-oyasi

Yazmanın ortasından herhangi bir yerden Boncukları dizdiğiniz ipi tığla sabitleyin. Küçük 1 örümcek çekin 1 defa dolayın tığ battı da 2 tane boşluk bırakın 3. kutuya girin 2 kez çift kat çekin..Burada ilmekler uzatılıyor.

BİR KÜRDAN OYA MODELİNDE İKİ TÜRLÜ MOTİF ÖNERİSİ

İki Türlü Motifli Kürdan Oyası Model Tarifi de çok yeni daha Dün sizlerle paylaştım.Örnek Hem Yazmalara nasıl yapılır? Hem Havlularda Oya Nası kullanılır farklı motifler ile gösterilmiş.

Videoda gördüğünüz Oya modeli Oya Hanım Tığ Oyaları kanalından alınmıştır.Oya Hanımın emeklerine sağlık

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “BOHÇAYA KOYMAYA BONCUK OYASI KAYNANAYA HEDİYE”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir