Menü Kapat

cift-motifli-kurdan-oyasi

BİR KÜRDAN OYA MODELİNDE İKİ TÜRLÜ MOTİF ÖNERİSİBir Kürdan Oyasını İki Farklı ama Benzer Motifler için Çiçekli ve çift zincir modelli Yazma Oyasında ne kadar hoş durduğu ortada.Derya hanımın Sihirli elleri ile dokuduğu bu modelin Tarifini sizler için sundum.

Bir Motifte 2 Kürdan kullanılan Oya modelinin Çiçek ve zincirlerin uzunluğu farklı.Siz hangi türlü beğenirseniz o şekilde uygularsınız.

Kısa olan Motifli Oyayı Yazmalara Uzun Motifli olanı da Havlu kenarlarına yapabilirsiniz.Yemenilere,Tülbentlere hepsine güzel olur.

kurdan-oyasi-cift-motif
kurdan-oyasi-cift-motif

Kürdan Oyası Örnekleri için elinizde kürdan yoksa sizde Topitop şekerlerin çubuklarını kullanabilirsiniz.Şeker çubukları Kürdan yerine çok rahat kullanılır.Hem riskte oluşturmaz.

TIĞ BATTI VE SON SIRASI YEŞİL SIRALI KOLAY OYA ÖRNEK YAPIMI

Bu gördüğünüz Pembe ve Yeşil renklerin kullanıldığı Sıralı Kolay Oya Modelini de Derya Hanım burada anlattı.Oya ve Dantel Dünyası Kanalına çok Teşekkürler.

renkli-2-motifli-kurdan-oyali-yazma
renkli-2-motifli-kurdan-oyali-yazma

İki Kürdan arasına alta yapılan Çiçeği daha ufak yaparsanız daha zarif ve Kibar olur.Zevkinize göre Oya Tasarımın da değişiklikler yapabilirsiniz.

1 Comment

  1. Geri bildirim: BOHÇAYA KOYMAYA BONCUK OYASI KAYNANAYA HEDİYE | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir