Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BLAZER CEKET TAKIMLI CEPKEN ERKEK BEBEK YELEK

BLAZER CEKET TAKIMLI CEPKEN ERKEK BEBEK YELEK

8899
Nazarca-blazer-ceketli-cepkenli-model-bebek-takim
Nazarca-blazer-ceketli-cepkenli-model-bebek-takim

Erkek bebek annelerine İki şiş örgüsünde Blazer Ceket takımlı Tarz Cepken modeli ile her iki modelin yapım aşamaları, tüm ayrıntıları ile sizler için paylaşılmıştır.

Sevgili Işıl Balaban Hanım’a ait olan bu çalışmayı bebek annelerine, erkek çocuk olan hanımlara severek sunmak istedim. Sevgili Işıl Hanım detaylı olarak tüm aşamalarını adım adım nasıl yapılır? gösteriyor.

sis-orgu-blazer-erkek-cocuk-yelek-ceket
sis-orgu-blazer-erkek-cocuk-yelek-ceket

Cepken bebek yeleği modeli Blazer erkek bebek Ceket modeli her ikisi de iki renk ile çalışılıp, modern bir şekilde bir tasarım olarak hazırlanmış.

Sesli Anlatımlı Örgü Hazır gibi cepli yakalı Blazer Erkek bebek ceket modeli ne yine uygun modeli ile yalancı cepli erkek bebek cepkeni çok şık olmuş.

Yapim-asamali-bebek-takim-blazer-ceket-cepken
Yapim-asamali-bebek-takim-blazer-ceket-cepken

Her iki modelde şiş örgülerden oluşarak metal düğmeler ile süslenmiştir. 1 buçuk, 2 yaş arası Erkek bebek Blazer Ceket ve Cepken modeli olarak hazırlanmıştır. Zayıf erkek bebeklerde 2 yaş Ceket ve Cepken olarak da giydirilebilir boyutlarda.

2 yaş erkek bebekler için küçük geleceğini düşünüyorsanız yine tüm ilmek sayılarına modeller de aynı şekilde hazırlayıp, şiş numaralarını birer numara daha kalın tutarak hazırlayabilirsiniz.

2-renk-blazer-ceket-takimli-erkek-bebek-cepken
2-renk-blazer-ceket-takimli-erkek-bebek-cepken

Bu tarz çok detaylı örgü modellerinde modeli beden olarak büyütmek çok zordur. Çünkü tüm ilmekler de eşit oranda arttırmaya gidilmeli ve çok dikkatli bir şekilde hesaplanarak model oluşturulmalı.

Erkek Bebek Ceketli Yelekli Modern Örgü Takımlar

Nako Vega kırçıllı örgü ipi ile Blazer ceket modelinin tüm örgüleri hazırlanıp, küçük detaylar yaka omuz cep gibi bölümlerde Tek renkli Nako iple örülmüş.

Yelek modelinde tam farklı bir çalışma yapılarak, Cepken bebek yelek modelinin önü ve arkası açık renk ile örülürken, kenar örgülerinde kırçıllı örgü ipi ile çalışılmış.

sus-cepli-yelek-takimli-blazer-bebek-ceket
sus-cepli-yelek-takimli-blazer-bebek-ceket

Çalışmanın yapımında Nako Vega 2 çeşit örgü ipi kullanılmış. Kırçıllı olan örgü ipi kendinden desenli. Ceket için Ortalama olarak kırçıllı örgü ipinden 3, açık renk örgü ipinden 1 Yumak ortalama 4 yumak kadar ip kullanılmıştır.

blazer-ceketli-cepken
blazer-ceketli-cepken

Modeller 4 numara örgü şişi ile hazırlanarak çalışılmıştır. Blazer ceketli cepken erkek çocuk yapımda da Ceketten biraz kalan ipler ile model hazırlanmış. Örmek isteyen tüm hanımlara kolay gelsin.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu Anlatımlar Örgü Tasarım Kanalına Aittir.

2’li Takım Erkek Bebek Örgü Blazer Ceket Tarifi

Erkek Bebek Cepken Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz