BEYAZ SİMLİ İPLE ÖRGÜ SEVİMLİ BEBEK YELEĞİ
simli-ipten-gullu-tig-orgu-kiz-yelek

BEYAZ SİMLİ İPLE ÖRGÜ SEVİMLİ BEBEK YELEĞİ


Beyaz Renkli Örgü İpinden Yakadan başlanıp örülen Kırmızı Güller ile süslenmiş 1 yaş Kız Bebeğine uygun Yelek Tarifi.Süslü Bebek Yeleği modeli Tığ ile yapılıyor.

Kadın Yeleklerine Şiş Örgü örneği diye önerdiğim modeli Şiş Bebek Yelekleri örmek için de önerebilirim.Bu da Gündüz paylaştığım ayrı bir model.

Ama Süslü Yelek yanında Süslü Kız Patik Modelini es geçmeyin.İp kalınca 1 tanede bu Şirin Kız Bebek Patiğin den yapabilirsiniz.

simli-beyaz-kiz-bebek-yelegi-yapimi
simli-beyaz-kiz-bebek-yelegi-yapimi

Simli Güllü Bebek Yelek malzemeleri: 2 numara Tığla Tunç marka Simli ip-Süslemek için tercihen Organze Kurdeleden Güller.

5 zincir ile Beyaz Cici Kız Bebeği Yeleğine başlıyoruz. 5 zincir çekin 2. zincire batın 3 lü trabzan yapın.Tığa ip alın aynı yere tekrar 3 lü trabzan yapın.

2 zincir çekin tığa ip alıp yanına 2 tane 3 lü trabzan yapın. 4 zincir çekin geri dönün tığa ip alın yine 3 lü trabzan. Sutaşı ile yapım devam ediyor.Yazdıklarımı bilmeyen ya da anlamayanlar Videolu Yelek modelini izlerken anlayacaklar.

Aynı bu model gibi Tığla Dikişsiz Yelek yapımına benzeyen Ama Şişle Dikişsiz Yelek yapımı isteyenlere buradaki modele tıklayıp bakınız.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın