BEBEK YELEK VE TULUM TARİFLERİ: KARAHİNDİBA MODELLİ
nazarca-Karahindiba-bebek-yelek-ve-tulu-yapilisi

BEBEK YELEK VE TULUM TARİFLERİ: KARAHİNDİBA MODELLİ


Karahindiba örgü modeli ile yapılan Bebek Tulum ve Bebek Yelek Modelinin tarifleri. Bu sayfada 3 video elinde Örgü anlatımları bulunmakta.

Örgü sevenlerin, örgü yapanların çok iyi bildiği yılların Örgü modeli Karahindiba örgü deseni ile çok güzel bebek örgüleri öğreneceğiz.

Bu sayfadaki görmüş olduğunuz Örme Bebek tulumunu daha önceden paylaşmıştım.

sis-orgusu-karahindiba-yelek-tarifi
sis-orgusu-karahindiba-yelek-tarifi

Asıl amacım yelek modelini paylaşmaktı.Ancak yelek modelinin örülerek anlatımı olmadığı için sizlere Tulumun tarifini de bu sayfada sunmak istedim.

Örneği bilmeyenler için kolaylık olsun diye bebek battaniyesi, yelek, hırka, şal, Etol, süveter Kısaca her türlü örgü de bu örnek uygulayabilirsiniz.

Burada iki videoda robalı Karahindiba modelli beyaz bebek yelek modeli tarifini göreceğiz.

Karahindiba Bebek Yelek Anlatımı

Yeleğin Kolundaki roba Detay çalışmasında değişik Roba tarifi ile gösteriliyor. Bu Roba tekniğini bilmiyorsanız farklı roba teknikleri de sayfamıza bulunuyor.

Onlardan bir tanesi ya da bildiğiniz Roba örgüsü tekniği ile de modeli uygulayabilirsiniz. Bebek yeleği 1 yaşına uygun olarak anlatılmış.

bebek-yelek-roba-ilmek-ayrimli-modeller
bebek-yelek-roba-ilmek-ayrimli-modeller

Model tarifinde ise Alize Koton Gold Beyaz örgü ipi kullanılmış, 3,5 numara şişle yaklaşık 1,5 yumak kadar örgü ipi ile model tamamlanmış.

Modeli yakasından başlamak için 85 adet ilmek atılıyor. Bir sıra 1 ters, 1 düz lastik yapılarak gidilmiş ve dönülerek iki sıra haroşa örgüsü yapılıyor.

farkli-roba-ilmek-ayrimlari-nazarca
farkli-roba-ilmek-ayrimlari-nazarca

Haroşa sıraları yaparken bir tane ilik açmanız gerekiyor.İlik 10 haroşa çizgisinden sonra 1 ilik açılarak Toplamda 6 tane düğme dikiliyor.

Roba ayrı yerlerinde 4 adet ilmek ile yapılıyor. 4 noktadan roba ayrımı yapılıp, 4 ilmek ile her bir ayrım devam ediliyor.

orgu-bebek-yelek-4-ilmekle-roba-ayrimi
orgu-bebek-yelek-4-ilmekle-roba-ayrimi

Ön için 15 ilmek ekleri ile birlikte bırakılmış. Roba yerlerini ayrım için 4 ayrı yerden bırakmak gerekiyor.

Kol için 8 ilmek, arkası içinde 23 ilmek ile ayrımları yapılmış. Siz Roba boyunu örmek istediğiniz çocuğun bedenine göre ördükten sonra modele geçebilirsiniz.

robali-sisle-karahindiba-yelegi
robali-sisle-karahindiba-yelegi

Kaynak: Makale yazarı nazarca.com-Videolu tarifleri Can Örgüler kanalına Ait.

Sesli Yelek Model Anlatımı Videosu

Bebek Tulum Modeli videolu sesli Tarifleri

Bir cevap yazın