Menü Kapat

Batik-angora-kirpikli-sal-modeli-aciklamali

BATİK ÖRGÜ KİRPİKLİ ÜÇGEN ŞAL BÜYÜTMEBatik Kirpik Desenli Şık Şal Modeli. Gri tonlarında yapılmış olan kirpik ve şal örneği akrilik ipler yapılmıştır.

Bitmiş olan Şal Modeli Saskia adında bir Markaya ait yabancı ip. Bu İpe benzer Alize ve Nako Batik İpleri ile de yapılır.

asamli-kirpik-sal-yapimi
asamli-kirpik-sal-yapimi

Alize Angora Batikle yapıldığında da çok şahane olur. Ancak ip biraz daha ince olduğundan Bu sıralar ile küçük olur. İsterseniz sıra artırması yaparsınız.

Gri renkli Kirpikli Şal için 4 numara, anlatımı yapılan için 4,5 numara kullanılıyor.

tek-renkli-kirpik-sal-anlatimi
tek-renkli-kirpik-sal-anlatimi

Ilk önce 6 zincir çekelim. Ucuna batıp halka yapalım, tekrar 6 zincir çekelim, tığa 3 defa ip dolayın,ilk yaptığınız büyük yuvanın içine 4 lü trabzan yapın.

1 zincir, 3 defa dola yine halkanın içine girin 1 tane daha 4 lü Trabzan yapılır. Bu şekilde aralarda 1 er tane zincir ile 10 tane 4 lü Trabzanlar yapın.

uzun-trabzanli-kirpik-ornekli-sal
uzun-trabzanli-kirpik-ornekli-sal

Uçlarını birleştirmeden Yelpaze şekli almış Örgü elde etmiş olduk.6 zincir ile dönelim bu Yelpaze şeklin de olan ilk motifin tepesine batalım.

Bu yeni sırada yelpaze üzerine ile kirpik deseni yapıyoruz. Bu şekilde ilerleyerek,her sırada motifler artıyor,Üçgen Kirpik Örnekli bir bayan çal yapmış oluyoruz.

batik-iple-yelpze-kirpikli-gri-sal
batik-iple-yelpze-kirpikli-gri-sal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir