Örgü Modelleri BATİK 4 VE 3 KÖŞE ŞAL MODELİ 2 TARİF İLE

BATİK 4 VE 3 KÖŞE ŞAL MODELİ 2 TARİF İLE

984
renkli-tig-model-2-etol-sal
renkli-tig-model-2-etol-sal

Örgü köşeli şal modellerine Batik iple 4 ve 3 Köşe Tığ el örgü rengarenk şal ve Uzun Şerit modelli Erol Şalı tarifi ve yapılışı.

Bu sayfada yapımı çok kolay 2 şal modeli hazırladık. Gerçekten bir gün de rahatlıkla örülebilir ve hemen kullanabilirsiniz.

tig-isi-paro-sal-fular-cok-amacli-model
tig-isi-paro-sal-fular-cok-amacli-model

Ebruli Batik İpler ile gördüğünüz gibi çok güzel görünüyorlar. Yazlık şal, Deniz kenarın da sahile Plaja gittiğinizde Pareo etol olarak da bunları kullanabilirsiniz.

Angora tarzı ipler ile örülerek kışlık şal ve bayan atkıları da yapabilirsiniz.

Üç Köşeli Rengarenk Tığ Şal Tarifi

Modelleri incelemeye ilk önce Üçgen şal modeli şeklinde örülen 3 Köşe şal modeli ile başlayalım. Muhteşem kolay ve çok şık bir şal modeli olmuş.

batik-zincirler-3-koseli-sal
batik-zincirler-3-koseli-sal

Bahar ve Yaz aylarının da sadece omuzlarınıza değil boynunuza da Şık bir Fular gibi, ya da boyun şalı gibi kullanabilirsiniz.

batik-renkli-ebruli-yaz-salibatik-renkli-ebruli-yaz-sali
batik-renkli-ebruli-yaz-sali

Sizlere Önerim yine yazlık saten, merserize, bambu ipler,Pamuklu ve Batik veya ebruli kullanmak, akıllı ipler ile yapılan şal modellerinde renk geçişleri her zaman Çok şahane oluyor.

3-kose-yazlik-batik-sal
3-kose-yazlik-batik-sal

Deniz kenarında plajda, kumsalda, mayo ve bikini üzerine belinize ya da bedeninize sararak Çok şık bir Örgü Pareo elde etmiş olursunuz.

Bu İlk Modelin yapımında Alize Diva Batik şal ipi kullanılmış. 3 numara tığ ile başlayan model düz olarak arkasından başlanıyor, trabzanlar ve zincirler ile yapılarak ilerliyor.

3 Köşe Renkli Şal Videosu

Uzun Şeritli 4 Köşeli Etol Şalı Tarifi

4 köşe Etol Şalı örgü modelinde farklı bir tasarım görüyoruz. 7 sıra halinde yaklaşık 170 santim uzunluğunda şeritler yapılmış.

Şalın yapımı için 2 yumak şal ipi yeterli olmuş. Su taşı şal modelini yapısı ile çok güzel farklı bir Etol şal elde edilmiş.

orgu-tig-isi-sal-paro-yazlik
orgu-tig-isi-sal-paro-yazlik

Ucundaki püskülleri şeritlerin yapımı esnasında yapıldığı için ayrıca “uçlarına püskül mü yapayım? ne yapayım? nasıl yapayım?” diye düşünmenize Gerek yok.

batik-seritli-etol-sali-orgu
batik-seritli-etol-sali-orgu

Herhangi bir işlem gerek yok. Bu modelde Hem Pareo olarak kullanılabilir, hem şal olarak kullanılabilir. Ya da Atkı olarak çok amaçlı bir model olarak kullanılan Bantlı Şal Modeli.

uzun-renkli-bantli-sal-etol-pareo
uzun-renkli-bantli-sal-etol-pareo

Şal Modelleri Tasarım ve Anlatım Atolyehobi Kanalına Aittir.Kendilerine çok Teşekkürler,emeklerine sağlık.

Dört Köşe Renkli Etol Şal Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz