Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BALONCUKLU TIĞ ÖRGÜ İLE BATTANİYELER VE LİFLER

BALONCUKLU TIĞ ÖRGÜ İLE BATTANİYELER VE LİFLER

3440
tigla-baloncuklu-orgu
tigla-baloncuklu-orgu

Tığ İşi Baloncuklu Örgü Modeli Tarifi şirin örneği ile Bebeklere Tığ Örgü Sevimli Battaniye Örnekleri harika olur. Baloncukları Ebruli ipler ya da Farklı renkler ile de örebilirsiniz.

Dokusu yumuşacık Örgü Örneği ile bu örnekten ne kadar güzel Bebek Battaniyeleri olur.Yumuşacık olması için Bebek örgülerin de kullanılan Tüylü yumuşak Örgü İplerini düşünebilirsiniz.

Çeyizlik 5 İğne Oyası Tarifleri için Gelin Anneleri. Kendi çeyizini kendi yapan Gelinlik  kızlara sunduğum modelleri de sayfa da görebilirsiniz.

baloncuklu-battaniye-modeli
baloncuklu-battaniye-modeli

İlk sırası Kafes tekniği kutular ile örülen 2. sıradan sonra da Fıstık Modeli ile Baloncuk Örgüleri yapabilirsiniz.Örnek anlatımı olduğundan 70 adet zincir ile başlanıyor.

Sizler Lif ya da Battaniye ne örmeyi düşünüyorsanız o uzunlukta Zincir çekebilirsiniz. Yeterli sayda zincir yaptıktan sonra sondan 5. zincire batarak ilk kapatmayı trabzan ile yapınız.

tig-isi-baloncuklu-orgu-yapimi
tig-isi-baloncuklu-orgu-yapimi

Aralarda 1 zincir çekerek ve 1 zincir atlayıp 2. zincire batarak kutuları yaptıktan sonra Eğer Baloncukları renkli iple yapacaksanız Renkli ipe geçiniz.

2. sıraya başlandığında 2 li trabzanlar ile Baloncuk Yaprakları örülür.3. sıra ise Baloncuk yapımı ile model kurulmaya başlanır.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz