El İşleri AZTEK TIĞ ÖRGÜ İLE MOTİFLİ ÖRNEK TARİFİ

AZTEK TIĞ ÖRGÜ İLE MOTİFLİ ÖRNEK TARİFİ

161
orgu-aztek-model-tarifi
orgu-aztek-model-tarifi

Aztek Örgü Modeli Tarifi-Tığ işi örgüler de Küçük Yuvarlak Motifli Aztek Tığ Modeli ile Kolay Sehpa Örtüleri,Masa Örtüsü ve Yazlık Yatak,Koltuk örtüleri yapabilirsiniz.

Örneğin önceden yapılan Motifi Lif ipi ile yapılmış.Bu arada Lif İpleri ile neler yapılır? sorusuna buradaki Çocuk Hırkası Tarifi Lif İpinden 3-4 Yaş Hırkasını örnek gösterebilirim

Örneğin önceden yapılmış olanı Lif ipleri ve 3,5 numara Tığla örülmüş.Örnek tarifi 4 numara Tığ ve oldukça kalın bir iple yapılmış.

aztek-tig-isi-orgu-tarifi
aztek-tig-isi-orgu-tarifi

alın iple kaba görünüyor.Lif ipi yoksa o zaman Bambu veya Koton ipler ile çok güzel olur.Bebe Yününden de yapılır.Masa örtüsü için çok delikli bulanlar atına Saten örtü üstüne Masa Örtüsünü koyabilirsiniz.

Sıralı Örümcek Oyası modeli için de Günün Oya Örneklerinden güze 5 Tomurcuklu Örümcek Oyası Modelini inceleyebilirsiniz.

2 Sıralı Aztek Motif yapımı için 5 zincir ile halka yaparak başlıyoruz. 4 zincir 2 kere ip dolayın halkanın içine batın 2 li trabzan yapın.

Toplam zincirle birlikte 3 trabzan olaca.Aralarda 5 zincir olan 4 tane 4 lü trabzanlar ile ilkini bitirin. Başladığınız noktada kapatın.

2. sıra son sıra. 4 zincir ile çıkın 2 dolayın ortadaki trabzan üstüne 1 trabzan yapın 5 zincir ile pıtırcık yapın. Pıtırcıkları zincir sonuna yapınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz