Menü Kapat

ayva-cicegi-kol-yaka-kesimli-tig-isi-yelek

AYVA ÇİÇEKLERİ YELEK MODELİ TIĞ İŞİAyva çiçekleri Yelek modeli yapılışı için Angora simli ip ve 2 numara tığ kullanılıyor.

3 parça halinde yapılan sadece basit Trabzanlar ve aralarda yapılan zincirlerden oluşmakta yeleğin arkası için 17 örnek, önler içinden 9’ar örnek yapılıyor.

Bu 38-40 beden Yelek giyen bayanlar için daha büyük diğer kadınlar örnek sıralarını bu şekilde arttırabilirler. Mesela 4244 giyen arkaları 19 motifi ile önleri 10 ar motif ile yapabilir.

Şerit halinde başlıyor yapacağınız genişliğine göre zincir sayılarını arttırabilirsiniz.

yelek-modeli-ayva-cicegi-ceyizlik-bayan-yelek
yelek-modeli-ayva-cicegi-ceyizlik-bayan-yelek

Altını zincir ile başlayıp ikisini dönmek için kullanarak 4 er trabzan ile etek lastiği gösterilmiş. Tabii burada bunu 7-8 trabzanla da yapabilirsiniz.

38-40 ölçülerindeki Ayva Çiçekli yelek için toplamda 3 bobin kullanılmış, yelek bedeni büyüdükçe buna Bir bobin daha ilave ederek hesap edebilirsiniz.

Tığ işi örgü çeyizlik bayan yelek modellerinden ön ile Arkanın motif sayısını şu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Diyelim ki Ayva Çiçeği Örgü Motifler Önler 10 motifle yapıldı, toplamda her iki ön 20 motif kullanılıyor. O zaman arkaya 19 motif ile başlanır.

Yani Yelek arkası biraz daha geniş oluyor, çünkü önde düğme patları üst üste bindiği için iki motif sayısı azalmış oluyor.

Bu nedenle önlerin toplamı neyse arkaya bir motif daha az başlayarak Yelekleri örebilirsiniz.Bu Şekilde Yelek Ön Parçaların da Göğüs farkı genişliği korumuş olursunuz.

Ayva Çiçekli Bayan Yelek Yapılışı Tığla

Yelek arka kol kesiminde bir motif kadar trabzan çekilerek kol kesimi uygulanıyor.Ön parça yelek kol kesimi 3 motif kesilerek kol kesimi yapılır.

40 beden ölçüye kadar olan bu bayan yeleğinde kol kesiminden etek ucuna kadar 50 santim örülüyor. Yelek boyunu yapacağınız insanın beden uzunluğuna göre yapabilirsiniz.

kol-yaka-kesimi-ayva-cicekli-ceyizlik-yelek
kol-yaka-kesimi-ayva-cicekli-ceyizlik-yelek

Arka kol kesiminde 9-10 kadar trabzan ile yapılıp 2 sıra sonra sonra 7 ya da 8 tane Trabzan ile kol kesimi yapılıp, omuza kadar devam edilir.

Ön kol kesimi ne geldiğinizde 20 ya da 22 adet Trabzan yapın. Trabzon 3 sıra ördükten sonra kol kesimi yapılıp 8 Trabzan ile örgüye devam edin.

3 motif yaka kesimine, 3 motif kol kesimi ne Toplamda 6 motif kesimlere gidiyor. 3 motif ile devam edilip omuzlar 3 motif ile bitiriliyor.

Ayva Çiçekli Kadın Yelek Kol Kesimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir