Örgü Modelleri 40-42 BEDEN GELİNLERE TIĞLA TAM ANLATIMLI YELEK YAPILIŞI

40-42 BEDEN GELİNLERE TIĞLA TAM ANLATIMLI YELEK YAPILIŞI

10962
tam-aciklamali-gelin-yelek-tarifi
tam-aciklamali-gelin-yelek-tarifi

40-42 Beden Nazarca Gelin Yeleği Tarifi-Nazarca Bayan Yelekleri paylaşmak için tam zamanı.Kış yavaş,yavaş yaklaşıyor ve Ben de bu arada Tığla Bayan Yeleği Modelleri için V yaka Kolsuz Yaka ve Kol kesimi Açıklamalı bir Model sunayım dedim.

gelin-yelegi-nazarca-orgu-tarifi
gelin-yelegi-nazarca-orgu-tarifi

Kendine ve Kızına Yelek Örmeyi Öğrenmek ya da Model arayanlara Tığa Tunus Papatyalı Kız Yeleği Tarifine bakmalarını önerim.3-4 Yaşlara kadar olan bir model.

2 numara Tığla yapılan Yelek için Alize angora gold Örgü ipi seçilmiş. Lif Tığı ile yapılan Yelek genişliği 50 cm uzunluğu 70 cm.Burada uzunluk ölçüsünü siz kendinize göre yapmanız gerekir.

aciklamali-videolu-tigla-gelin-yelegi-40-42-beden
aciklamali-videolu-tigla-gelin-yelegi-40-42-beden

90 zincir atılarak başlanan 40-42 beden ölçülerin de Bayan Yeleğini daha küçük yapmak isteyenler her Beden için Zincir sayısını Önlerden 10 zincir Arkadan 20 zincir eksilterek yada artırarak yapabilirsiniz.

2019-orgu-gelin-yelekleri-yapilislari
2019-orgu-gelin-yelekleri-yapilislari

Kol ve Yaka kesimi her beden için aynı gösterildiği gibi yapılacak.Tabi eksiltme ve artırma önerilerine dikkat edin. Acemi olan hanımlar zincir sayısını artırmak yerine biraz aha kalın Tığlar ile yapabilirler.Bu şekilde 44-46 beden Yelekler olabilir.
Gelin Yeleği Videosu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz