Örgü Modelleri AYAKKABI KEÇE TABANINDAN EN KOLAY EV PATİK ÖRGÜSÜ

AYAKKABI KEÇE TABANINDAN EN KOLAY EV PATİK ÖRGÜSÜ

3340

Keçe kumaşından kesilen Keçe Tabandan yapılan en kolay,en basit Örgü Şişle Örülen  Ev Ayakkabısı,Bayan Patik Örgü Modeli sizler için Resimli Açıklamalı.

Hazır Keçe Tabanı ile örülen Patikleri genelde Tığ Örgüsü kullanılıyor.

Fakat bu modelde Keçenin üzerine ilk olarak şiş ile ördükleri ayaklarının genişliğine ve boyunun uzunluğuna uygun uzun 10 santimlik Örgü örüp sonra üzerine dikilmiş.

Burada kullanılan Hazır Kolay tabandan örme Patik için Tığ ya da Şiş kullanmanız çok fark etmez.

İster gidin ayak numaranıza göre bir Keçe Hazır taban alın ya da Kalın 2 kat Keçe ile 2 renkli örün,örnekteki gibi yani.

Misafirliğe giden Türk bayanları yanlarında Ya Ev Terliği ya da Patiklerini götürürler. Sosyete hanımlarımız da Ayakkabılarını götürürler.

Bence kim olursa olsun maddi konumu statüsü ne olursa olsun en rahat edilecek Örme Ev Ayakkabısı bu bence.

Ben bu Kolay Ev Terliği Örneğini (Terlik yazıyorum ki örgü terlik yazan arkadaşlarımız da sayfaya ulaşıp bu güzel Patik Modelini görebilsinler) çok beğendim çocuklar içinde bu teknik ile doğru örgü şekli ile Örgü Çocuk Pandufları Örülebilir diye düşünüyorum.

Bayanlar bu arada bu kolay örneğe kendi yaratıcılığımızı da katarak ortaya farklı Örgü Ev Botu Modeli çıkarabiliriz.

Lütfen Değerli yorumlarınızı ve bir merhabayı esirgemeyin. Sayfa altından yorumlarda fikirlerimizi paylaşabiliriz.

kece-tabandan-en-kolay-ev-ayakkabisi-patik-orgu
kece-tabandan-en-kolay-ev-ayakkabisi-patik-orgu

hazir-kece-tabandan-orme-ev-ayakkabisi-patik
Ayak ölçülerinize göre Keçeden Ayakkabı Tabanı ve Kalın Örgü Patik İpi
hazir-kece-tabandan-orme-ev-ayakkabisi-patik-1
Sanırım 10-13 santim aralığında örülmüş olan uzun ayak genişlik ve uzunluğunuza orantılı olacak şekilde Haraşo ya da tığ işi örnek örelim. Bu arada güzel Tığ işi Kare Motifleri ile de ortaya güzel bir Motifli Ev Ayakkabısı Patikler çıkabilir.
hazir-kece-tabandan-orme-ev-ayakkabisi-patik-2
Şimdi Tabanlı Patik Örneğinin  bitmişine baktığımızda iki farklı renkte taban kullanılmış. Yani ayrı ,ayrı dikilmiş.Biraz Ayakkabı,Terlik gibi görünmesi için Taban yanlardan biraz görünecek. Bence de böyle daha iyi, hiç görünmese yanlar alta kıvrık olur hoş olmazdı.
hazir-kece-tabandan-orme-ev-ayakkabisi-patik-5
Güzel dikmişler. Patiğin içi de dışı da temiz dikilmiş.
hazir-kece-tabandan-orme-ev-ayakkabisi-patik-4
Evet yukarıda bahsettiğim bu Arkadaşlar. İki farklı kalınlıkta ve farklı renklerde taban kullanılıyor. İstet-yenler 2. Pembe olan tabanı sağlam bir kumaş yapıştırıcısı ile yapıştıra bilirler. Fakat zamanla açılır ve yıkamakta sorun çıkarır. En iyisi siz de bu Patiği ören hanım gibi dikin.İşte Patiğimiz bitti çokta güzel örülmüş.İsterseniz biraz Örgü ya da Kurdeleden yapılan,örülen çiçekler ile de süsleyebilirsiniz.Arkadaşlar , Eğer Çiçek düşünürseniz Lütfen El işleri Örgüler ve Hobiler menülerine bakınız,aradığınızı bulabileceğiniz den emin olabilirsiniz .
hazir-kece-tabandan-orme-ev-ayakkabisi-patik-7
Felt-Based Formal Shoes-Felt-Basé Formal Shoes-Filt-baseret Formel Sko-Vilt-Based Formele Schoenen-Filt Basert Formell Sko-Felt-Baseado sapatos formal-Basada en fieltro Zapatos Formales-Filt-Based Formella Skor-Felt-Based Scarpe Formali

15 YORUMLAR

  1. Keçe Ayakkabı altılığını pazarlarda bulabilirsiniz. Pazar yerinde her şeyin satıldığı küçük tegahlar da. Ama siz kendinizde Kalın Keçe kumaşından da kesip yapabilirsiniz.

  2. merhaba dilek hanım bu keceleri biz burada bulamadık acaba bütün alıp bimi kesiyoruz ağamıza göre

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz