ARPA BONCUKLU ORGANZE KURDELE OYASI TARİFİ

arpa-boncuklu-organze-kurdele-oyasi-tarifi
arpa-boncuklu-organze-kurdele-oyasi-tarifi

Yazmalara Organze Tülle Arpa Boncuklu Oya Modeli Yapım aşaması Videolu gösterilen Kurdele Tığ Oyası 21 numara  Tığ 2 adet 1 cm genişliğinde 2 renk Organze Oya Kurdelesi ve Arpa Boncuklar ile yapılıyor.

Geçen Ay Yayınladığım Organze Kurdeleden Yıldız Çiçeği Oya Modeli de burada.Boncuk ya da Pul kullanmadan bu modeli de yapabilirsiniz.

Yeşil Organze Tül ile başlanan model Arpa Boncuk tığa geçirilir kurdele alınır kenarına batılır kurdele Tığ ile tığın içinde kalacak şekilde içe çekilir.

orgnze -kurdele -arpa-boncuk-oyasi
orgnze -kurdele -arpa-boncuk-oyasi

2. Arpa Boncuk Tığa takılır aynı işlem yine 1 cm kadar ara verilerek kurdele tığın içine alınır.Bu şekilde 6 arpa boncuk olana kadar yapılır.

Çekilen kurdeleler ilmek şeklinde tığın üzerinde kalır en son Beyaz ip tığa sabitlendikten sonra Tüm ilmekler bir seferde çekilir.

Battaniye Modelleri Tarifleri için farklı ve şık modellerden oluşan Battaniye Modelleri ve yapım aşamalarını da buradan görebilir Sonbahar ve Kış için Battaniyeler örmek için Tarifleri izleyebilirsiniz.
Arpa Boncuklu Organze Kurdele Oyası Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*