ARA MODELLİ FISTIKLI BAYAN YELEK YAPIMI
Ara-ornekli-fistikli-kadin-yelek-yapimi

ARA MODELLİ FISTIKLI BAYAN YELEK YAPIMI


Ara Modelli Fıstıklı Kadın Yeleği Tığ Örgü Modeli 2018 Gelin Yelek Modellerin de çok sevilen örneği ile Videolu Açıklamalı.

Model için 2 anlatım yapılmış.Değişik ip ve Tığla anlatılan Model Alize Angola Gold ip ve 3 numara Tığ kullanılmış.İlk gösterilen model 2 motif ve kenar örneği ile 17 cm genişliğin de oluyor.

İlk olarak diğer Tığ işi Yelek örneğini de tanıtayım ve yeni Yelek örneğine geçelim. Kutulu Fıstık Yelek Modeli de biraz önce yayınlandı.

ara-kolay-orgulu-bayan-yelegi-fistikli-model
ara-kolay-orgulu-bayan-yelegi-fistikli-model

Örnek çıkarmak için model başka renk ile 2 motif üzerine video da yapımı gösteriliyor. 20 zincir çekilir ilk sıra lastik yerine 2 li trazan olacak şekilde her zincire batarak ilk sıra yapılır.

Yelek lastiği için 2-3 sıra olarak ta yapabilirsiniz. Üst sıraya geçmek için 3 zincir çekilir 1 zincir atlanır 2 li trabzan yapılır 2 zincir yine aynı yuvaya 2 li trabzan yapılarak ara örnek yapılır.

Ara modelden sonra toplam 8 tane 2 li trabzan 2 zincir 1 atla 2. bat yine 8 tane 2 li trabzan yap. 2 zincir 2 li trabzan aynı noktaya bir daha trabzan ile yine ara model yapılır.

Bir cevap yazın