kutulu-fistikli-yazlik-yelek-tarifi

KUTULU FISTIK KADIN YELEK MODELİ YAPIMI

Bayan Yelekler,,Yazlık Battaniyeler ve Tığ işi Zarif Örgüler de kullanılan Tığ Örgü Kutulu Fıstık Yelek Modeli Videolu Yapımı.

Fıstıklı Kutucuklar ile yapılan örnek Angora tarzı ipler ve 5 numara Tığ ile yapılıyor. Tercihen çok kalın ipler seçmeyin.İnce ipler ile daha şık olur.

Yelek,Battaniye ya da Şallar için kenarlara Trabzanlar yaparak başlayabilirsiniz, ancak model anlatımın da Trabzanlar yapılmadan zincir üzerine yapılıyor.

Ben size Dün Yazlık Kadın Yeleği Tarifi olarak verdiğim Örgü Bahar Dalı Yelek Modeli tarifini de burada tanıtmak istiyorum.

orgu-tig-isi-kutulu-fistik-modeli-yapimi
orgu-tig-isi-kutulu-fistik-modeli-yapimi

Bunun için zincir uzunluğuna Yele genişliğinde çektikten sonra 4-5 sıra 2 li trabzanar yaptıktan sonra 4 zincir ile üste çıkılır Yelek kenar ön bantlar için Trabzan yapılır.

İlk 4. zincire batın 2 li trabzan yapın toplam 5 trabzan yaptıktan sonra 2 zincir 3. zincire batın 2 li trabzan 2 zincir 3. zincire yine trbzan yaparak ilk sıramızda kutucuklar yapıyoruz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “KUTULU FISTIK KADIN YELEK MODELİ YAPIMI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir