El İşleri Bebek Örgüleri ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİ

ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİ

333
anlatimli-kiz-panco-modeli-ornegi

Panço kılzlara çok yakışıyor.Biz eskiden pançoya pelerin derdik.valla bende bu model için pelerinmi pançomu diyeyim bilemedim.ama çok güzel bir model.kış için kızlarına çocuklara bebeklere bu panço modeli  örmek istiyen bayanlara tavsiye ederim.

anlatimli-kiz-panco-modeli-ornegi

Örgümüze pançomuzun motiflerini örerek başlıyoruz.3,5 numara tığ ile örüyoruz.Önce 7 tane zincir çekip,kapatıyoruz.zincirin içine 2 tane ikli trabzan yapıyoruz,aralarına 2 zincir çekiyoruz.İkili trabzan 8 adet olacak;İkinci sırada ikili trabzanları köşelere gelecek şekilde ayarlayıp,ortalarına 2 zincir çekerek kafes yapıyoruz.Yani 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan bunu köşedeki zincirin içine yapıyoruz,bunların ortalarınada 1 zincir,1trabzan yapıyoruz,3,sırada köşeleri aynen yapıp,1zincir ,1 trabzan şeklinde köşelerin arasına 3 tane kafes yapıyoruz.4. sırada köşeleri aynen yapıp aradaki kafesleri 4 adet yapıyoruz.5.sırada köşeleri yapıyoruz, sonra 2 zincir çekerek 4 tane kafes yapıruz.
Bu şekilde istediğimiz renklerde 4 adet motif ön taraf için 4 adet motif arka taraf için toplam 8 adet motif örüyoruz.

Motifleri isterseniz tığınız ile birleştirin,isterseniz iğne ile birleştirin.Resimde görüldüğü gibi 4 motifi birleştiriyoruz.Ön taraf için4 motif ,4 motifi de arka kısım için birleştiriyoruz.

Pançonun yanı için 5 numaralı şişimize 40 ilmek atıyoruz ve 5 düz,2ters örüyoruz.Örgümüzün boyu motiflerin birleştiğindeki boyu kadar olacak.O kadar olduktan sonra örgüyü keserek bitirip,motiflerle birleştiriyoruz.Motiflerin ortasına 1 adet çiçek işleyip dikiyoruz.

Pançomuzun yakasını tığ ile zincir çekerek çeviriyoruz.5 zincir çekip batıyoruz,tekrar 5 zincir çekip devam ediyoruz,bu şekilde yaka kenarını milliyoruz.Sonra uzun bir zincir çekip,önceden yaka kenarına yaptığımız zincirden geçiriyoruz,uçlarına isterseniz renkli boncuk takabilirsiniz ya da ponpon yapabilirsiniz.

anlatimli-kiz-panco-modeli-ornegi

Pançomuz bittiğinde istediğimiz boy saçakları kesip kenarlarına geçiriyoruz.Nöylece cıvıl cıvıl hareketli bir pançomuz oluyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz