ajurlu-yeni-yumusak-sis-orgu-motifi

AJURLU YUMUŞACIK YENİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI


Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Amigurumi El İşleri
Atatürk
Benim Kalemimden
Bilgisayar
El İşi Oyuncak Yapımı
Eva Kağıt
Evde Neler yapılır ve Satılır
Facebook
Günlük
Hayvanlar Alemi
İnternet
Ödev Kapakları
Panç Nakışı Tarifleri
Recipe
Satmak istedikleriniz.
Teknoloji
Webmaster
Yaşam
Zararsız Çocuk Oyunları

İp ince Şiş kalın olduğunda Yumuşacık Ajurlu Örgü Modeli ile Yazlık Örgülerde Kışlık Yelekler,Şallar ve Hırkalarda Bebeklere Battaniyeler ve çeşitli El Örgü Modellerin de kullanılan Anlatımlı Ajurlu Şiş İşi Tarifi.

Pembe renk olan Petekli Ajurlu örnek İnce İp ve Kalın şiş ile çok daha hoş görünüyor.Ebruli kordon iple yapılan Mavili Ajurlu örnekte güzel ama tek renkli ve ince ipli olduğunda daha zarif bir örnek ortaya çıkmış.

ajurlu-2-sis-orgu-teknikleri-tarifleri

ajurlu-2-sis-orgu-teknikleri-tarifleri

Örnek 2 sıradan oluşuyor ve bu örnek Düz şeklinde 1 gidiş 1 geliş ile yapılıp sonra kaydırma tekniği uygulanıyor. Örgü Kadın Ceketi yapılışı çalışmasında da buna benzeyen Delikli Tığ örgüden örülen Yakalı Uzun kollu Bayan Hırkası yapılışını da Dün görmüştük.

İlmek atıldıktan sonra 1 sıra düz örgü yapılıyor ve sonra ki sırada ilk ilmek örülmeden şişe alınır 2. ilmek düz örülür örnek 3 er ilmek şeklinde yapılıyor.

Örgü Kenar Modelleri için genel de Battaniye kenarları için Yeni Örnekler isteniyordu. Ben de Dün yayınladığım Nazarca Örgü Videoları sayfama sizlere 2 Renkli Battaniye kenar örgüsü Tarifini sundum.

Ajurlu Yumuşak Örgü Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir