El İşleri Bebek Örgüleri 8-12 AYLIK TIĞ ÖRGÜ BEBEK YELEĞİ YAPIMI

8-12 AYLIK TIĞ ÖRGÜ BEBEK YELEĞİ YAPIMI

1832
8-12-aylik-tig-isi-bebek-yelek-tarifi
8-12-aylik-tig-isi-bebek-yelek-tarifi

Videolu Bebek Yeleği Yapımı Tam anlatımı Yelek için Nako Lüks Minnoş örgü ipi ile 3,5 numara Tığ ile yapılan 8-12 Aylık El Örgüsü Bebek Yeleği 82 zincir çekilerek başlanır.Tek renkle Tek seferde örülen Yeleğin Çiçek ve Yelek Kenar Oyaları için Beyaz ip kullanılmıştır.

Yelek yakasından başlayarak Tığla Yakadan Yelek modeline başlıyoruz. 82 İlmekten sonra 3 tane daha zincir çekip geriye dönüyoruz.

1-yasa-tigla-yakadan-bebek-yelegi-aciklamali
1-yasa-tigla-yakadan-bebek-yelegi-aciklamali

4. zincire batıp 2 li  trabzan yapıyor, her sıradaki zincire batıp 2 li trabzan şeklinde  toplam 15 tane trabzanı yapıp dönüyoruz.

16. trabzana geldiğimiz de Başına bir kere doluyor ilk zincire battıktan sonra aynı zincire yine başına dolayıp 2 li fıstık yapıp 1 zincir çekiyor yine 1 tek 2 li fıstığı az önceki fıstığın olduğu zincire yapıyoruz.

Yakadan başladığımız için ayrım yerlerinde bu şekilde tek zincire 1 tane  2 li fıstık 1 zincir 1 tane 2 li fıstık şeklinde ön ve arka olarak ayırıyoruz.

Balıklı Bebek Yeleği modeli olan,Sarı ip haraşo örgü ile yapılan, tığla Balıklı Motifle süslenen Günün diğer Bebek Yeleğine buradan bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz