3D ÇAPRAZ AJURLU MOTİF TARİFİ

orgu-sisle-3d-ajurlu-ornek-tarifi
orgu-sisle-3d-ajurlu-ornek-tarifi

Bir kaç yıl önce yayınladığım ama bugün değişik bir elden anlatımını gördüğüm bu 3D Çapraz Ajurlu Örnek Tarifi Videolu olan bu güzel model hem yazlık he kışlık bir örnek.

Modelin ilmek sayısı 6 ve katlarından oluşuyor.Başına ve sonuna 1 er ilmek daha eklemeyi unutmayınız.Kenar ilmekler örülmeden alınır kenar ilmeğinden sonra  4 düz ilmek  örülür artırma yapılır.

3d-capraz-ajurlu-orgu
3d-capraz-ajurlu-orgu

Tekrar 4 düz ilmek tekrar ilmekler düzeltilir ve sağa doğru kesim yapılır.Ön yüzde belirli bir süre kesim yapılacak.Bu sıra bu şekilde başlıyor.

Modelin arka yüzü kenar ilmeği alınır artırma ilmeği örülür arka yüzde sola doğru kesim yapılır.Artıran ilmek örülür 1 ilmek artırılır sola doğru kesilir.

Yazılı anlatımdan anlamayanlar alttan videosunu izleyip hepsini öğrenebilirler. Şiş işi Robalı Kız Elbise modelini de görmek için buradan bakabilir bütün modeller için Örgüler bölümünü görebilirsiniz.
3d Çapraz Örgü Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*