Menü Kapat

Nazarca-35-yillik-eski-tig-isi-bebek-battaniyesi

35 YILLIK EFSANE BATTANİYE MODELİ:ESKİ ÖRNEKEn eski Tığ işi örgü modellerinden 35 yıllık Örgü bebek battaniyesi modelinin tarifini tekrar bir hatırlayalım diye izleyelim istedik.

Bu Tığ örgü modeli o kadar çok dayanıklı bir örgü modeli ki çok eskilerden beri yapılan, çok kullanışlı kalın biri dokusu var.

eski-cift-tarafli-35-yillik-bebek-battaniyesi
eski-cift-tarafli-35-yillik-bebek-battaniyesi

35 yıllık Efsane bebek battaniyesi Benim çocukluğumdan ki yaşım 47 taa 35 yıl öncesinin örgü öğrenmeye başladım zamanların zor modeliydi.

Usta örgücüler bu modelleri yapar, Biz acemiler,yeni yeni öğrenenler onlara bize öğretmeleri, örnek vermeler için yalvarırdık.

en-eski-bebek-battaniyesi-ornekleri-yapilislari
en-eski-bebek-battaniyesi-ornekleri-yapilislari

Tabii yeni öğrenenler için o zaman zordu. Çünkü bizlere Örgü örnek tarifini bu şekilde videolu gösteren örgücü Hanımlar yoktu.

Biz örnekleri rica minnet bilenlerden öğrenir ya da baka baka örneğini çıkarmaya çalışırdık.

en-eski-35-yillik-bebek-battaniyesi
en-eski-35-yillik-bebek-battaniyesi

35 yıllık Örgü bebek battaniyesinin bir diğer özelliği de Çift taraflı Tığ işi örgü modeli olması. Eski bebek battaniye modelinin her iki yönü farklı ve kullanılabilir örnekli.

iki-tarafli-35-yillik-bebek-battaniyesi
iki-tarafli-35-yillik-bebek-battaniyesi

Kullandığınız ipe, tığa göre bu modeli yazlık bebek battaniyeleri, kışlık bebek battaniyeleri gibi modeller için uygulayabilirsiniz.

Tığ Örgü En Eski Bebek Battaniyeleri Modelleri

  • Örgünün yapımında 5 numara 3 milim Tığla Himalaya Everyday bebe Lux krem bir bebek gibi kullanılmıştır.
  • Bu güzel örgü modelini Tabii ki sadece battaniyeler için değil birçok örgüde Çantalar da,yelekler de, hırkalar da, kırlent, örtü gibi modeller de de uygulayabilirsiniz.
  • 35 yıllık Örgü bebek battaniyesi Örnek anlatımında kalınca bir ip kullanılmış. Sizler burada elinizde hali Hazırda olan bebe ipleriyle, değişik markalara ait iplerle de modeli örebilirsiniz.
  • 35 yıllık efsane bebek battaniyesi modeli kullandığınız ipe göre, uygun bir tığ ile yaptığınız da sizin modeliniz de çok zarif ve güzel olacaktır.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu anlatım örgü sandigim Kanalına Aittir.

Çok Eski Tığ Örgü Bebek Battaniyesi/İki Taraflı Örnek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir