Örgü Modelleri 3 SIRALI 2 RENKLİ KİRPİK OYASI TARİFİ

3 SIRALI 2 RENKLİ KİRPİK OYASI TARİFİ

12319
3-sirali-2-renkli-kirpik-oyasi-tarifi
3-sirali-2-renkli-kirpik-oyasi-tarifi

3 sıralı 2 Renkli Kirpik Oyası Tarifi-Videolu Yapılışı ile ilk sırası Sık iğne ve Örümcek ile yapılan 2. sırasın da Beyaz Çiçek tohumları 3. sırasında Sarı ipe Kirpik Oyası yapılan Basit,Şık Çeyizlik Kirpik Oyası yapımı.

2 Sıralı Kum Boncuk Oyası modeli de Nazarca Yeni Tığ Oyası Model Anlatımlarından Bugün yayınlanan Oya videosu ile sizler için burada.

21 numara Tığ Leylak  Sarı Oya ipi ile ip sabitlendikten sonra 1 zincir 1 örümcek tığın başına 2 kez ip dolanır 3 kutucuk atlanır 4. kutu içine batılır 4 lü trabzan ile çıkış yapılır 4 zincir çekilir 4 lü trabzan içine kapatılır pimpirik yapılır.

yeni-2-renkli-kirpik-oyasi-yapilisi
yeni-2-renkli-kirpik-oyasi-yapilisi

Pimpirik sonrası aynı yuvaya yan yana bitişik 6 tane sık iğne yapılır 7. sık iğne Tığ battı içine yapılır tekrar  1 zincir 1 örümcek 2 ez ip sarılır 4. kutu içine batılır ve baştan sona yapılan işlem tekrarlanır.

2. Sırada Beyaz ip ile Sık iğne yapılan bölümlere Pimpirik yaptığımız yere toplam 6 tane 3 lü trabzan yapılır 13 adet zincir çekilir döndürülür ilk baştaki trabzan tepesine 13 adet zincir kapatılır 1 zincir ile dönülür 13 zincir üstüne 16 tane sık iğne yapılır.

Bir boş bırakıp bir tanesinin tepesine Beyaz iple oya yapılır.Arada yapılmayanlar ara motif olarak kalır.Anlatımlı Oya videosun da daha iyi anlaşılır.

3. sırayı da tekrar Sarı Oya ipi ile Kirpik oyası ile model bitirilir. Bu Oya Örneğini Mutfak Havlularında kullanabilirsiniz.
2 Renkli 3 sıralı Kirpik oyası videosu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz