El İşleri Bebek Örgüleri 3 RENKLİ BURGU MODELLİ KARE MOTİF

3 RENKLİ BURGU MODELLİ KARE MOTİF

1431
Kurtcuk-burgulu-3-renk-kare-motiri-Nazarca
Kurtcuk-burgulu-3-renk-kare-motiri-Nazarca

Burgulu Hanım beğendi motifi diyebileceğimiz Kurtçuk burgulu kare 3 renkli örgü tığ model motif yapımı sayfamızda görüyoruz.

Bu güzel Yepyeni Örgü kare motifleri birleştirdiğimizde istediğiniz büyüklükte, istediğiniz modelde örgüler hazırlayabilirsiniz.

Motif-orgusu-3-renk-modeli
Motif-orgusu-3-renk-modeli

Burada motiflerde farklı ipler kullanılarak modeller çalışılmış. Model hanım dilendi bey beğendi modelinin burgulu versiyonu olarak yapılmış, bu modelden yola çıkılarak tasarlanmış.

Her sırasında farklı bir renk ile 3 renkli motifler hazırlanmış.Sarı beyaz ve pembe renk ile yapılan motif bebe ipi ile yapılmış, Motif diğer motiflerden çok daha güzel görünüyor.

ip-sarma-burgulu-moti-3-renk-crochet
ip-sarma-burgulu-moti-3-renk-crochet

Gri beyaz ve açık pembe ile yapılan motif saten örgü olarak motif biraz daha küçük olmuş. Siz elinizdeki uygun ipler ile modelinize uygun olan ipler ile Elbette istediğiniz modeli çalışabilirsiniz.

Kare motif nasıl birleştirilir? diyenlerde Burada en kolay birleştirilen motifler kare motifler oluyor. Bunların dört köşesinden birleştirmek için ayrıca bir motif yapmanıza gerek kalmıyor.

Motif Birleştirmeleri sık iğne tekniği, örgü üzerine zincir tekniği ya da iğne iplik ile birleştirerek çeşitli şekillerde yapabilirsiniz.

tig-isi-burgulu-hanim-dilendi
tig-isi-burgulu-hanim-dilendi

Anlatımlı tarifte ise beyaz gri ve ortası mavi renkli motif çalışılmış, bu motiften Nako saten ip ile hazırlanarak gösterilmiş.

Tığ işi motifli örgüler in tamamında bu güzel çalışmaları modelleri uygulayabilirsiniz.

Kaynak Videosu:Papatyanın Örgü Dünyası

Kurtçuk Burgulu Motif Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz