El İşleri Bebek Örgüleri 3 NUMARA ŞİŞLE ŞİRİN CEPLİ PEMBE KIZ ELBİSE

3 NUMARA ŞİŞLE ŞİRİN CEPLİ PEMBE KIZ ELBİSE

7052
Nazarca-sirin-cepli-pembe-kiz-bebek-elbise
Nazarca-sirin-cepli-pembe-kiz-bebek-elbise

3 numara şiş ile Dikişsiz Şirin Cepli Pembe kız bebek elbise nasıl örülür? Tam anlatımlı tarifi ile Kız çocuklara Şiş örgü elbise yapılışı tarifi.

sis-orgu-pembe-kiz-cocuk-cepli-elbise
sis-orgu-pembe-kiz-cocuk-cepli-elbise

Rengi ile modeli ile kızlarınızın da çok seveceği Robası düğmeli Şirin cepli belden bağcıklı Şiş Model.Fuşya Pembe kız bebek örgü elbise yapılışını tam Detay ile göreceksiniz.

robali-sirin-cepli-pembe-sis-isi-kiz-elbise
robali-sirin-cepli-pembe-sis-isi-kiz-elbise

Örgü Aşkım bebeğim kanalının çalışmış olduğu çok güzel çok Şirin mi şirin tatlı mı tatlı Kız bebek elbisesi 2 şiş ile örülüp 2 yumak örgü ipi ile tamamlanmış.3 numara örgü şişi ile örülen Pembe kız bebek elbisesi 1-2 yaş grubu kız çocukları için tasarlanmış ve anlatılmış.

aciklamali-sis-modelli-cepli-prenses-pembe-elbise
aciklamali-sis-modelli-cepli-prenses-pembe-elbise

Şirin cepli Bebek elbisesinin ölçüleri. Robanın bittiği noktadan bel kısmından etek ucuna 24 santim. Elbisenin üst robası omuzdan beline kadar 20 santim. Elbisenin tam boyu 44 santim, bel bölgesinin genişliği 27 santim.

Kızlara Şişle Örülen Cepli Elbise Modeli

Elbiseyi kaç yaş için örmek istiyorsanız o yaşa uygun olacak bel ölçüsünde ilmek atılarak başlanıyor. Bel kısmından robası ilk önce hazırlandıktan sonra elbisenin arkasında ense oyuntusu yapılıp, tüm bir parça olarak Robanın ön kısmına geçilir.

sisle-dikissiz-pembe-robali-cocuk-elbise
sisle-dikissiz-pembe-robali-cocuk-elbise
  • Her iki taraftan 3’er tane artış yapılarak her iki omuzlar, yaka kesimi ile yapılarak 14 adet artış yapılıyor. Bel kısmına gelindiğinde ilmekler alınarak etek bölgesi için artırmalar yapılarak etek bölümü düz örgü ile yapılıyor.
  • Etek kısmında bir sıra desenli ajurlu örnek yapılıp etekleri Tırtıklı kenar tekniği ile bitiriliyor. Son olarak cepler hazırlanıp tığ ile beline bağcıklı büzgü yapılıp düğmeleri dikilerek model tamamlanmış oluyor.
  • Elbiseyi örmek için Nako lüks Minnoş pembe örgü ipi kullanılıyor. İp renk numarası,236 100 gramı 336 metre olan örgü iplerinden.
  • Robanın arkasından etek kısmından robaya başlamak için 60 adet ilmekle başlanıyor. Arka parçadan ense için ilmekler ekstradan Atılarak, omuzlardan ön parçaya geçiliyor.
  • Robanın ön bölümünde 3 ilik açılarak, Burada diğer tarafa sizde düğmeleri dikip tam karşısına gelecek şekilde iyilik evlerin açabilirsiniz.
  • Elbise robasında kare yaka kesim uygulanıp roba bitiriliyor. Arkadan başlayıp tüm olarak roba bitirilip etek bel kısmına geliniyor.
  • Buradan sonra misinalı şiş kullanırsanız Beldeki büzme için ilmek artırma yapılacak ve misinalı şiş ile daha rahat ve yapabilirsiniz.
  • Misinalı şiş Yoksa iki şiş ile de öre bilirsiniz. İsterseniz o zaman ön parçayı ayrı, arka parçayı ayrı yapıp yanlarına dikebilirsiniz.

Kaynaklar:Post makale nazarca.com-Videolu Anlatım Örgü Aşkım Bebeğim Kanalına Ait.

Şiş Örgüden Pembe Modelli Elbise Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz