Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ZİNCİR ÖRGÜSÜ HARDAL RENK YELEK YAPIMI

ZİNCİR ÖRGÜSÜ HARDAL RENK YELEK YAPIMI

5422
Nazarca-zincir-orgu-hardal-renk-yelek-modeli-yapimi
Nazarca-zincir-orgu-hardal-renk-yelek-modeli-yapimi

Videolu örgü anlatımı ile tam detaylarını görebileceğiniz Zincirli Hardal Renkli bebek yelek modeli. V yaka tekniği ile Tam anlatımı ve videolu tarifi.Halka zincir modeli yelek yapımı 1,5 yaş çocuklar için çalışarak hazırlanmış.

hardal-renk-v-orgu-zincir-modelli-yelek-yapilisi
hardal-renk-v-orgu-zincir-modelli-yelek-yapilisi

1,5 yumak iple bu modeli 1-1,5 yaşlara göre örebilirsiniz. Toplamda 1,5 yumak elit Baby örgü ipleri ile örülerek 3,5 numara şişlerle dikilerek model hazırlanmıştır.

hardal-renkli-halkali-zincir-bebek-yelegi
hardal-renkli-halkali-zincir-bebek-yelegi

Daha önce hem kanalımızda, hem sitemizde bu güzel örgü modelinin yine Serpil Hanım anlatımı ile Halkalı zincir bebek yeleği modelini ve Halkalı zincir örgü tekniğinin tarifini de sizlere sunmuştuk.Bugün de Hardal renkli v yaka kol kesimli zincir Halkalı örgü modelli yelek yapılışını birlikte izleyeceğiz.

gri-halkali-zincirli-model-bebek-yelekleri
gri-halkali-zincirli-model-bebek-yelekleri

Bebek Yelek Örgü Projesi Videolu Model

  • 1-1,5 yaş arası çok rahat giydirilebilir yelek ölçüleri boy olarak 35 santim, en olarak 29 santim genişliğinde olarak hazırlanmış.
  • 3 parça bebek yeleği modeli olarak çalışılmış. Hardal rengi ile örülen V yaka bebek yeleği ön parçasına ilk etapta 40 ilmek ile başlanıyor. Zincir Örgü lastik tekniği ile etek örgüsü manşetleri yapılıp Halkalı zincir örgü modeline geçiş yapılıyor.
  • 18 aylık bebeklere kadar giydirilebilir bu yelek modelinde lastikten sonra kol altı çalışmasına kadar Toplamda 18 adet halka deseni yapılıp, kol altı çalışmasına başlamak için haroşa örgüler yapılır.
  • Kol oyuntusu için kol kesimleri yapılırken ve yaka kesimi de yine Haroşa örgü ile ilerleyerek ön parça bitiriliyor.
  • Karşılıklı olarak gelecek şekilde diğer ön parçada başlayıp her iki ön parçayı karşılıklı olarak aynı şekilde hazırlayıp, arka parçanın yapımını 66 ilmek ile başlayabilirsiniz.
  • Kendini açan bir örgü olduğu için arkada düz örgü örülerek yapılmakta ve 66 ilmek ile başlayıp aynı genişlikte zincir lastik tekniği uygulanmakta.
  • Arka kol kesimleri arkanızda Önler gibi yapılarak, her iki yandan koltuk kesimleri ile arka bitirilip, dikişler ile tamamlanıp düğmeleri dikilmekte.
nazarca-acik-renkli-zincir-orgu-bebek-yelek
nazarca-acik-renkli-zincir-orgu-bebek-yelek

Kaynaklar:Model yazı nazarca.com-Videolu Anlatım Hamarat Bebek Kanalına Aittir.

Şiş Örgü V Yaka Hardal Renk Zincirli Model Yelek Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz