El İşleri Bebek Örgüleri 3-5 YAŞA ŞİŞLE VEREV ŞİŞ ÖRGÜ BERE YAPIMI

3-5 YAŞA ŞİŞLE VEREV ŞİŞ ÖRGÜ BERE YAPIMI

794
4-5-yasa-sis-orgu-verev-bere-tarifi
4-5-yasa-sis-orgu-verev-bere-tarifi

Şişle  3-5 Yaş Çocuklara göre Dikişsiz Kolay Verev Bere, Şiş Örgü deseni ile Şık,Rahat,Güzel ve Kolay.Bebek,Çocuk ya da Yetişkin her yaşa uygun Bere.

Malzemeler: Kartopu Zambak ip- 40 cm misinalı 6 numara Şiş-Oldukça kalın bir ip ile 43 ilmek atarak Bereye başlanıyor.

İlmek Sayları çift başlanması gerekiyor.Burada 43 ile başlanıyor ancak model kurulumunda ilmek alınıp 42 ilmek üzerinden gidilecek.

İp bayağı kalın Onun için kendi çocuğunuzun ya da kim için yapılacaksa onun baş ölçülerine göre başlamak daha sağlıklı. Ama aynı ipi ya da benzer kalın ip ile yapılıyor sa bu 3-5 yaş arası çocuklara rahatlıkla olur.

orgu-mor-verev-cocukk-beresi-sisle
orgu-mor-verev-cocuk-beresi-sisle

2. sırada kilitleme yöntemi ile 1 ilmek alınıp çift sayılı ilmekler 42 tane olarak devam edecek.Bu detaylar videoda daha açıklamalı.

Bu Bere için Misinalı şiş kullanmak şart.Dikişsiz yapılacağı için Kablolu Şiş kullanmanız gerekecek.Herkeste bu şiş olmayabilir hele ki 6 numara. Siz de o zaman Şiş ince kalıyorsa ilmek sayısını  artırabilirsiniz.

KOLU AHUDUDU MODELLİ BEBEK HIRKASI TARİFİ

Kolu Ahududu Modelli Bebek Hırkası yapılışı Robadan başlanıp ta bitinceye Etek ucuna kadar Tarifin de var.

ORTADA FISTIK EBESİ BEBEK ÖRGÜDEN HIRKASI YAPIMI

Ortada Fıstık Ebe Bebek Hırka Modeli de Şiş ile yapılıp Yakadan başlamalı ve yapım aşamalı model.Onu da görmek isteyen buyursun tıklayıp izlesin.

sis-orgu-verevli-cocuk-mor-beresi
sis-orgu-verevli-cocuk-mor-beresi

Verev Bere çok şık.Eğer Kız Çocuklar ya da Kadın için yapılmak isteniyorsa Bu örnek ile Boyunluk ile Takım Modern ve Şık olur.Bayanlar için Ponpon yapmayın tabi ama daha uzun yaptığınızda Dökümlü ve şık durabilir.
Kolay gelsin-Dikişsiz Verev Bere Yapımı videosu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz