Örgü Modelleri 2 ŞİŞLE DİKİŞSİZ 5 PARMAKLI ELDİVEN TARİFİ

2 ŞİŞLE DİKİŞSİZ 5 PARMAKLI ELDİVEN TARİFİ

17926
iki-sisle-5-parmakli-dikissiz-eldiven-yapimi
iki-sisle-5-parmakli-dikissiz-eldiven-yapimi

2 Örgü şişi ile Parmaklı Dikişsiz Eldiven Tarifi videolu yapılışın da göreceğiniz gibi Bilek kısmını da bir kaç santim dikişle yapılan 5 Parmaklı Eldiven yapımı o kadar da zor değil.

Düz Örgü ile yapılan Parmak uzunluklarını kendiniz de ayarlayabileceğiniz Eldiven için 3,5 numara şiş ve Orta kalınlıkta Akrilik ip kullanılmış.

dikissiz-5-parmak-sis-isi-eldiven
dikissiz-5-parmak-sis-isi-eldiven

46 İlmek ile bilekten lastik örülerek başlanan Lastik kısmını uzun ördüğünüz de Elinize daha iyi yerleşecektir.Eğer aynı videoda ki kadar olsun istiyorsanız 47 ilmekle başlayıp 20 sıra yani 7 santim kadar 1 ters 1 düz lastik yapmalısınız.

Lastik modelini örme aşamasında aralara serpiştirerek 5 ilmek daha artırdıktan sonra İlmek sayısını 47+5= 52 ilmek olacak.

Tek Parmak Şiş Eldiven içinde buradan açıklamalara bakabilirsiniz.Dikişsiz Bere Eldiven Takım modeli için de buradan bakınız.

2 şiş parmaklı eldiven videosu

8 YORUMLAR

  1. Temelde 2 şiş kullanılıyor.Başlıkta belirli sayıda harf kullanabiliyoruz bu nedenle Tığ vs detayları başlıkta belirtememişiz. Video başlığında da aynı şekilde yazılmış paylaşırken de onu baz almışız Gizem hanım

  2. Elinize sağlık. Yalnız kaçıncı olduğunu sayamadım iki şiş patik iki şiş eldiven diye başlık yazıyorsunuz ama daha fazla şiş ya da tığ kullanıyorsunuz. Bu yanıltıcı oluyor.

  3. merhabalar. 3-4 yas cocuk icin 2 sisle her parmagi farkli renk eldiven ormek istiyorum. kac ilmekle baslanmali sizce?

  4. Sizi kutluyorum, şahane anlatıyorsunuz. Gayet basit ve anlaşılır ve de benim için çok önemli seri bir anlatım. Genellikle anlatımlar ya çok “uyuşuk”bir ses tonu ile,ya da çok karışık, anlaşılmaz oluyor. Sizi çok beğendim ve mutlaka takip edeceğim. Saygılar, sevgiler…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz