Menü Kapat
incili-dantelli-2-3-yas-orme-kiz-cocuk-hirkasi

2-3 YAŞ KIZLARA DANTELLİ İNCİLİ ŞIK HIRKA NASIL ÖRÜLÜRDantel Yakalı İncili 2-3 Yaş Kız Çocuk Hırka Tarifi-80 İlmek ile başlanan ip  olarak Nako elit baby 2.5 yumak ip gidiyor. Yakadan başlayarak kol kesimin de Ajurlu Çam modeli ile nasıl yapılır? Detaylar

Önce Bu Yelekte de kullanabileceğiniz Yeni az önce yayınladığım Merdivenli Piramit Örgü Modeli çok yakışır.Düz ve Haraşo dışında farklı örgü örneği ile yapmak isterseniz bu modele de bakınız.

incili-2-3-yas-kiz-cocuk-orgu-hirka
incili-2-3-yas-kiz-cocuk-orgu-hirka

2-3 Yaş Kız Çocuk Yelek Ölçü Tablosuna göre yapılan Uzunluk 40 genişlik 38 cm olarak uygulanmış.Boyun uzunluğu çocuk yapısına göre değişilik gösterir.

Bu yaş için verilen sayılar kullandığınız malzemelere göre elinizin nasıl olduğuna ve kullanılan şişe göre değişiklik gösterebilir.

kollari-yakasi-dantel-kiz-cocuk-2-3-yas-orgu-ceket
kollari-yakasi-dantel-kiz-cocuk-2-3-yas-orgu-ceket

3 Aylık Bebek Yelek için de Tığ ile Yakasından zincir çekilerek başlanan Tığ işi Bebek Yeleği Tarifi ile Kızlara Tığla da yelekler yapabilirsiniz.

Eğer aynısını yapacaksanız Sıralı Şerit İnciler-6 adet orta boy düğme-Hırkanın Yaka ve Kol ağzında kullanmak için Hazır Dantel temin etmelisiniz.

suslu-incili-dantelli-cocuk-orgu-ceket-tarifi
suslu-incili-dantelli-cocuk-orgu-ceket-tarifi

4 numara Misinalı şiş yoksa normal şişler ile de örülür.80 ilmek ile yaka bölümünden başladıktan sonra haraşo ve düz ile devam ediliyor.

Örgü sonunda 2 ilmek örülmeden alınıyor.Bunlar tek,tek gösteriliyor ancak Dikkat etmeniz için burada da sizler için yazıyorum.

incili-kiz-cocuk-dantel-yakali-pembe-hirka
incili-kiz-cocuk-dantel-yakali-pembe-hirka

Örgü bitene kadar son 2 ilmek örülmüyor girişlerde örülmeyen ilmekler örülerek örgü tamamlanıyor.5. ilmekler de ilik yuvası açılıyor.

1 Comment

  1. Geri bildirim: 1 YAŞ BEBEKLERE TUNUS ÖRGÜ İLE YELEK YAPMA AŞAMALARI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir