Örgü Modelleri Bebek Örgüleri 1,5-2 YAŞ KISA KOLLU BEBEK YELEK TARİFİ

1,5-2 YAŞ KISA KOLLU BEBEK YELEK TARİFİ

1340
1,5-2-yas-kisa-kollu-bebek-yelek-tarifi
1,5-2-yas-kisa-kollu-bebek-yelek-tarifi

Bebek yünü ipten yapılan 3 numara Misinalı şiş ile örülen Yakadan Başlamalı Kısa Kollu Bebek Yelek  Modeli Yaka kısmından 87 ilmek atarak başlanır. 2. sırada 7 düz 1 ters örülür bu ilmek sırası sıra başına kadar örülür örgünün düz yüzüne geçilir bütün örgü sıra başına kadar Düz örülür.

0-1 Yaş Bebek Yelek istekleri için hazırlanan İstiridye modelli Bebek Yeleği anlatımına da buradan bakabilir Kolsuz Şiş örgü Benek Yelek yapabilirsiniz.

orgu-kisa-kol-bebek-yelek-aciklamali
orgu-kisa-kol-bebek-yelek-aciklamali

Yakadan Etek ucuna 39 cm uzunluğun da, Koltuk altı 31 cm,yakadan kol ucuna 18 cm olan Yeleğin Koltuk altından Etek ucuna kadar 22 cm olarak örülüyor.

1,5-2 yaş Bebek Ölçüleri ile örülen Bebek Yeleği 2,5 yaşındaki Zayıf Bebeklere kadar olabilir.Kol ağızlarına haraşo örmeden bu şekil de Uzun Kollu Bebek Hırkası olarak ta örebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken Kolları uzun ördükten sonra Haraşo kısmını Bilek bölümü için örmeniz gerekir. Yakadan başlamalı Bebek yeleği öne,döne örülür ve sadece kol altında biraz dikiş olur.

Dikişsiz Bebek Yelekleri tek parça halinde örülmesi için 40 cm misinalı şişler kullanılır. Normal şişler ile ilmekleri toplamakta zorluk çekebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz