14 KOLLU ÇİÇEK MUTFAK HAVLUSU OYA TARİFİ

14-kollu-cicek-mutfak-havlusu-tig-oyasi
14-kollu-cicek-mutfak-havlusu-tig-oyasi

14 Kollu Çiçek Tığ Oyası Yazma ve Özellikle Mutfak Havlu Kenarına Oya Modelleri isteyenlere Tavsiye Videolu Türkçe Öğretilen Oyanın Yapım aşamalarına bakabilirsiniz.

14 Tane Kolları Yaprakları olan Oya Çiçekler için Serum halkaları,22 numara Tığ ve İstediğiniz renk Oya İplerini hazırladıysanız hemen Model yapımına başlayabilirsiniz.

14-kollu-cicek-oyasi-yapimi
14-kollu-cicek-oyasi-yapimi

İlk Olarak Serum halkasının çevresine 25 tane  3lü trabzan ile doldurarak ilk sırayı tamamlayın. 2. sıraya başlandığın da başka renk iplik alın serum halkasının 2. sırası için 5 li trabzan yaparak başlayın. 3 zincir çekin yuvanın içine tığın üzerine ip dolayın ve3 tane 3 lü trabzan kalan 8 tane sık iğne ile doldurun.

İlk yapılan üçlü trabzanlar kolların ucundaki pıtırcıkar oluyor. Modelin ayrıntıları ve devamına videolu Tığ Oyası Anlatımın dan bakabilirsiniz.

Son yazımız da yayınladığım Yalancı Boncuk Oyası Model anlatımı olan,İğne Oyasından Tığ Oyası modeline döndürülen Model yapımı burada.

14 Kollu Çiçek Oya Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*