Menü Kapat

Nazarca-10-fistik-1-cicek-sal

10 FISTIK 1 ÇİÇEK TIĞ ÖRGÜ: ÇEYİZLİK KÖŞELİ ŞALGörenlerin bayıldığı Tığ işi çeyizlik şal modeli, üçgen şal yapımı. 10 fıstık 1 çiçek Tığ örgüsü ile yapılan Çeyize Köşeli Şal modeli.

Pembenin en güzel tonlarından açık pudra rengine benzeyen değişik bir Şal örneği ile yapılmış bir model karşımızda.

Burada Angora ip kullanılmış. Siz Bu ipe uygun olarak tığ kullanabilirsiniz. Köşesinden başlayan Şal üst bölümüne doğru ilerlemekte.

sessiz-anlatimli-sal-projeleri
sessiz-anlatimli-sal-projeleri

Şalın boyutunu sizin yapacağınız motif sırası belirliyor. Her sırada 1 motif artarak gidiyor. 10 fıstık bir çiçek motifleri ile yapılan modelde çiçeklerin etrafı trabzan ile yapılıyor.

Fıstık aralarında trabztnlar ve zincirler çekiliyor. Sessiz Şal videosu ile anlatılan bu modeli iyi takip izlemeniz yeterli, yavaş bir şekilde gösteriliyor.

Burada zincir ve trabzan sayılarının sayarak aynı modeli uygulayabilirsiniz. Daha dolgulu çeyizlik 1 köşeli şal için fıstık dolgusunu arttırabilirsiniz.

10-fistikla-cicekli-koseli-sal
10-fistikla-cicekli-koseli-sal

10 adet zincir ile uçtan başlamalı modelde 4. zincire bir yuva yapılır. Kalan Zincirlere 2 li trabzan yapılarak toplamda 4 adet trabzan yapılır.

2 zincir çekilip aynı noktaya batarak, dönülür. Yuvalar arasında 4 adet 2 trabzan yapılır ve 3 zincir çekilerek diğer trabzana geçilir.

Uçtan başlayan şal da ilk önce yuvalar zincir ve trabzan İle zemin hazırlanır. 4. sıraya gelindiğinde ortadaki yuvaya 10 Fıstıklı Çiçek ile Şal modeli kurulur.

Kaynak: Post yazısı nazarca.com-Videolu anlatımı Pembe Düşler Kanalına Aittir.

Fıstıklı Yeni Çiçek Şal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir