ACEMİLER İÇİN EN KOLAY TIĞ İŞİ ÖRNEĞİAcemi tığ işi yapan hanımlar için oldukça kolay bir çok el işi örebilecekleri bir tığ işi örnek. Bu tığla örülen örneği,Lif Modelleri,örtüler,hatta giysilerde dahi kullanabilirsiniz. Gelelim bu örneğin nasıl örüldüğüne. Acemiler için dedim fakat örneği nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama yinede elimden geleni yapacağım.

Öncelikle ne öreceğimize göre karar verdikten sonra ona uygun genişlikte zincir çekmemiz gerekiyor. Ben bir lif örneği olarak düşündüğüm için zincir sayısını da ona göre vereceğim. 40 zincir çekerek örmeye başlıyoruz. Zinciri çektikten sonra örneğe başlarken ipi tığın üzerine dolamadan 6 adet ip çekiyoruz.
çektiğimiz 6 ipi bir kerede tığın üzerine ip dolamadan çekiyoruz yine tığa ip dolamadan kalan 2 ipide ördükten sonra trabzanın tepesinde oluşan delikten tığa ip dolamadan tek zincirli 3 trabzan örüyoruz. 2 trabzanda da aynı şekilde tığa ip dolamadan 6 ip çekiyor ve az önceki yaptığımız gibi devam ediyoruz. Resimleri incelediğinizde örnek net olarak görünüyor zaten.Kolay gelsin.

acemiler-icin-en-kolay-tig-ornegi

acemiler-icin-en-kolay-tig-ornegi

Translate

2 Responses

  1. 17 Ocak 2014

    […] Acemiler İçin Tığ İşi Lif Örneği […]

  2. 28 Ocak 2014

    […] Acemiler İçin Tığ İşi Lif Örneği […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>