El İşleri Bebek Örgüleri YEPYENİ BOYUTLU YAPRAKLI ZARİF TIĞ MODEL

YEPYENİ BOYUTLU YAPRAKLI ZARİF TIĞ MODEL

8321
Nazarca-3-boyutlu-Zikzak-yaprakli-tig-orgusu
Nazarca-3-boyutlu-Zikzak-yaprakli-tig-orgusu

Tığ işi örgüler de Yepyeni boyutlu Zikzaklı Yapraklı zarif tığ model ile yeni bir Etol şal örgü modeli istiyorsanız bu modele bakabilirsiniz.

Sevgili Emine Toker Hanım bu güzel modeli Hobi Mühendisi kanalında paylaşarak bize de yine çok güzel Örgü tarifini sunmuş. Bizlerde bu güzel modeli tığ işi örgü modelleri hanımlara göstermek istedik.

Zikzak yaprak görünümlü yepyeni 3 boyutlu bu örgü yazlık bebek battaniyesi, bayan yelekleri, kadın hırkaları, Etol şal modelleri gibi çeşitli modeller için uygun.

yaprakli-zikzak-tig-model
yaprakli-zikzak-tig-model

Himalaya Ultra Kaşmir örgü ipi ile model hazırlanmış. Kullanılan ipe göre örnek daha farklı gösterebilir. Dokulu hacimli Çok şık bir örgü ipi ile 50 gramlık Yumaklar halinde Bu ip satılıyor

Ypyeni üç boyutlu yapraklı tığ işi örgü modeli yazlık kışlık birçok örgü projesinde örgüler hazırlayabilirsiniz.

Yapraklı zikzaklı bu üç boyutlu örgü modelinin örme yönteminde ön trabzanlar tekniği kullanılarak yapılıyor. Sevgili Emine Hanım burada isteyenler düz trabzanlar ile de bunun yapabilirler diye belirtiyor.

tig-isi-zigzagli-etol-sal-yaprakli-ornek
tig-isi-zigzagli-etol-sal-yaprakli-ornek

Modeli örmek istediğiniz projeye göre 3,25-3,5 no tığ olarak istediğiniz Tığı kullanabilirsiniz.Burada 2,75 milim tığ ve Himalaya Kaşmir ip ile model gösteriliyor.

Model 16 ilmek katları ve +5 Zincir olarak hesaplanarak kuruluyor. Her zikzak yaprak deseni 16 ilmekten oluşuyor.Son olarak 5 zincir çekilerek model başlanıyor.

Burada örgüde başlangıç bordür yapmak için 2 sıra Trabzan üzerine model başlanmış. Modelin başlangıç kısmında isterseniz sık iğne,ya da hiçbir şey uygulamadan zincir üzerine modeli kurabilirsiniz.

Zikzak Yapraklı Yeni Tığ Örgü Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz